Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Op zaterdag 21 maart nieuwe actie boeren

Op zaterdag 21 maart nieuwe actie boeren

DEN HAAG (ANP) - Boeren gaan op zaterdag 21 maart opnieuw actie voeren. Dat heeft de actieclub Agractie dinsdag bekendgemaakt.

De organisatie kondigde eerder al aan in het eerste kwartaal van dit jaar opnieuw van zich te laten horen. Op zo’n veertig drukke, goed zichtbare locaties in grote Nederlandse steden, zal tussen 12.00 en 16.00 uur de actie Boerderijprijzen plaatsvinden. De exacte locaties, worden in een later stadium naar buiten gebracht.

Tijdens de actie zullen onbewerkte agrarische producten aan de man gebracht worden voor de gemiddelde prijs die de boer er voor ontvangt. Hiermee wordt volgens Agractie de consument duidelijk gemaakt hoe slecht de positie van de Nederlandse boer op dit moment is.

Eind deze week lanceert de club een tweede actie, waarbij de boeren de consument in de supermarkt confronteren met producten waarvoor Nederlandse boeren geen eerlijke prijs hebben ontvangen en producten die niet duurzaam zijn. Deze actie moet enkele maanden gaan duren en zal volgens Agractie een zeer groot bereik door heel Nederland hebben.

Meer uit Binnenland

Moorman wil geen fractievoorzitter GL-PvdA worden, steunt Klaver

DEN HAAG (ANP) - Marjolein Moorman (GroenLinks-PvdA) wil geen fractievoorzitter worden van haar partij, nadat Frans Timmermans vanwege de tegenvallende verkiezingsuitslag was opgestapt. Dat zegt zij in haar podcast De Binnenkamer, die ze samen met haar echtgenoot maakt.

1 uur geleden
Organisator chanoekaconcert neemt stappen tegen Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - De stichting die een concert voor een joodse feestdag wilde houden in Amsterdam stapt naar de rechter, nu het Concertgebouw het feest heeft geannuleerd. "Wij kunnen en willen niet meegaan in een beperking van religieuze keuzevrijheid en in deze isolerende en polariserende actie", meldt de Stichting Chanukah Concert, die juridische stappen aankondigt.

1 uur geleden
Asielopvang Biddinghuizen bijna vol, meer kinderen dan eerder

BIDDINGHUIZEN (ANP) - De winteropvanglocatie voor asielzoekers in Biddinghuizen is bijna vol, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten. Komende week komen er nog meer nieuwe bewoners van de lhbtiq+-straat bij en dan zijn alle 1250 plekken bezet. "Er zitten meer gezinnen dan eerdere jaren. Dat is niet wenselijk, maar daar zijn we wel op ingericht", aldus de woordvoerder.

1 uur geleden
Concertgebouw annuleert chanoekaconcert om banden zanger met IDF

AMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw annuleert het jaarlijkse concert waarmee het joodse feest Chanoeka wordt gevierd. Het is niet gelukt om met Stichting Chanukah Concert tot overeenstemming te komen over een alternatief voor het optreden van de voorzanger, die banden heeft met IDF, het Israëlische leger.

2 uur geleden
Nederland geeft gestolen beeld terug aan Egypte

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat een gestolen beeld teruggeven aan Egypte. Demissionair premier Dick Schoof heeft dat zondag meegedeeld aan de Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi bij de opening van het nieuwe Grand Egyptian Museum (GEM).

4 uur geleden
Ruim 200 reizigers vanuit Jamaica na orkaan weer in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - TUI Nederland heeft 209 mensen uit Jamaica opgehaald vanwege orkaan Melissa. Zondagochtend zijn ze geland op Schiphol. Onder hen waren Nederlanders, Belgen en Duitsers, laat een woordvoerder weten. "Ze waren opgelucht en blij dat ze zijn weggehaald."

5 uur geleden
AH: veel extra drinkwater geleverd aan supers in regio Utrecht

ZAANDAM (ANP) - Supermarktketen Albert Heijn heeft sinds zaterdagavond veel extra drinkwater geleverd aan zijn winkels in de regio Utrecht. Dat meldt een woordvoerder. Door een kookadvies voor drinkwater in en rond de stad is er veel meer vraag naar water in supermarkten.

7 uur geleden