Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Op veel plaatsen zout gestrooid wegens gladheid

Op veel plaatsen zout gestrooid wegens gladheid

UTRECHT (ANP) - Op veel wegen in het land hebben strooiwagens van Rijkswaterstaat afgelopen avond en nacht zout gestrooid. Op de Waddeneilanden na geldt in heel Nederland vrijdagochtend nog code geel. Het kan verraderlijk glad zijn, zegt het KNMI. De gladheid houdt tot het einde van de ochtend aan.

Rijkswaterstaat heeft sinds donderdagavond ruim 5 miljoen kilo zout gestrooid en ruim 75.000 kilometer gereden. "Ga je op pad? Wees extra alert en pas je rijstijl aan de omstandigheden aan", zegt Rijkswaterstaat vrijdagochtend.

Een strooiwagen die zout strooide op een fietspad in Den Haag belandde deze nacht in de sloot. De wagen gleed weg en kwam met zijn cabine in het water terecht. De chauffeur bleef ongedeerd. Ook elders in het land leidde gladheid tot ongelukken.

Of er door de gladheid meer ongelukken zijn gebeurd dan anders, kon de ANWB vrijdagochtend niet zeggen. "Vooral op binnenwegen zijn wel wat ongelukken gebeurd", aldus een woordvoerder. Volgens de ANWB zijn de doorgaande wegen goed gestrooid, maar kan het op de binnenwegen nog erg glad zijn.

Meer uit Binnenland

Veroordeling Viruswaarheid-voorman Willem Engel definitief

DEN HAAG (ANP) - De Hoge Raad heeft dinsdag bepaald dat de veroordeling van Viruswaarheid-voorman Willem Engel, die in hoger beroep een taakstraf van zestig uur kreeg opgelegd voor opruiing in de coronatijd, in stand blijft. De Hoge Raad verwierp het cassatieberoep, waarmee de veroordeling definitief is geworden.

12 minuten geleden
Stations ontruimd om achtergelaten tassen, verband onduidelijk

UTRECHT (ANP) - Zeker vier stations zijn dinsdagochtend kort na elkaar ontruimd omdat daar tassen waren achtergelaten. Dat melden spoorbeheerder ProRail en de politie. Rotterdam Centraal en Utrecht Centraal zijn inmiddels weer vrijgegeven.

18 minuten geleden
Dolle Mina's: geweld tegen vrouwen is nooit gerechtvaardigd

DEN HAAG (ANP) - De Dolle Mina's plaatsen grove kanttekeningen bij het universitaire onderzoek naar vrouwenemancipatie dat dinsdag verscheen. Daarin komt onder meer naar voren dat Nederlanders positief zijn over de emancipatie van vrouwen, maar ook dat het aantal Nederlanders met begrip voor het slaan van vrouwen licht is gestegen.

41 minuten geleden
Hof: Nederlands bedrijf niet aansprakelijk voor mosterdgas Irak

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijf Otjiaha dat in de jaren 80 grondstoffen zou hebben geleverd waarmee het Iraakse leger mosterdgas maakte, is hiervoor niet aansprakelijk. Dat heeft het gerechtshof in Den Haag dinsdag bepaald. Het land, destijds onder leiding van Saddam Hoessein, gebruikte dit verboden chemische wapen tegen Iraniërs.

48 minuten geleden
EU-aanklager: meer dan miljoen telefoons verkocht als nieuw

LUXEMBURG (ANP) - EPPO, de openbaar aanklager van de Europese Unie, doet onderzoek naar een criminele organisatie die mogelijk meer dan een miljoen gebruikte mobiele telefoons verkocht als nieuw. Negentien Europese landen, inclusief Nederland, waren bij het onderzoek betrokken.

51 minuten geleden
Hof vraagt Staat om uitleg over kentekenherkenning

DEN HAAG (ANP) - De Staat moet beter uitleggen waarom de politie kentekens van passerende auto's vier weken mag bewaren. Dat bepaalt het gerechtshof Den Haag in een tussenuitspraak in een zaak van stichting Privacy First.

1 uur geleden
Uitzonderlijk zonnig jaar met 1825 zonuren tot nu toe

HOUTEN (ANP) - 2026 is een bijzonder zonnig jaar. De zon heeft in de eerste negen maanden 1825 uur geschenen. Volgens Weeronline is dat meer dan gemiddeld in een heel jaar. Normaal gesproken worden in een jaar tijd gemiddeld 1824 zonuren geteld.

3 uur geleden