Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Op veel plaatsen zout gestrooid wegens gladheid

Op veel plaatsen zout gestrooid wegens gladheid

UTRECHT (ANP) - Op veel wegen in het land hebben strooiwagens van Rijkswaterstaat afgelopen avond en nacht zout gestrooid. Op de Waddeneilanden na geldt in heel Nederland vrijdagochtend nog code geel. Het kan verraderlijk glad zijn, zegt het KNMI. De gladheid houdt tot het einde van de ochtend aan.

Rijkswaterstaat heeft sinds donderdagavond ruim 5 miljoen kilo zout gestrooid en ruim 75.000 kilometer gereden. "Ga je op pad? Wees extra alert en pas je rijstijl aan de omstandigheden aan", zegt Rijkswaterstaat vrijdagochtend.

Een strooiwagen die zout strooide op een fietspad in Den Haag belandde deze nacht in de sloot. De wagen gleed weg en kwam met zijn cabine in het water terecht. De chauffeur bleef ongedeerd. Ook elders in het land leidde gladheid tot ongelukken.

Of er door de gladheid meer ongelukken zijn gebeurd dan anders, kon de ANWB vrijdagochtend niet zeggen. "Vooral op binnenwegen zijn wel wat ongelukken gebeurd", aldus een woordvoerder. Volgens de ANWB zijn de doorgaande wegen goed gestrooid, maar kan het op de binnenwegen nog erg glad zijn.

Meer uit Binnenland

Aanvraag voor vergunning concert Ye in Arnhem loopt nog

ARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.

22 minuten geleden
Opnieuw man (27) veroordeeld tot celstraf voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.

7 uur geleden
Familie IJsselmonde: straf te laag, maar geen hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.

7 uur geleden
Jongeren vanaf 16 jaar krijgen hoger minimumloon in 2027

DEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.

7 uur geleden
Veertien jaar cel en tbs voor drie moorden Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag de 25-jarige Sendric S. veroordeeld tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde.

8 uur geleden
Mauritshuis: rechtszaak erfgenamen Bredius raakt ons in de kern

DEN HAAG (ANP) - De rechtszaak van erfgenamen van kunsthistoricus en oud-museumdirecteur Abraham Bredius tegen het Mauritshuis "raakt ons in de kern". Dat zei Martine Gosselink, de directeur van het Haagse museum, vrijdagochtend in de rechtbank. Bredius was tussen 1889 en 1909 directeur van het museum. Hij liet waardevolle kunstwerken na, waaronder 'Twee Afrikaanse mannen' en 'Saul en David' van Rembrandt. Als voorwaarde stelde hij dat de 25 werken permanent zichtbaar moesten blijven. Maar het museum bewaart de meeste schilderijen momenteel in het depot.

8 uur geleden
Tata Steel moet weer 8,5 miljoen euro betalen om te veel uitstoot

ZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet opnieuw een boete van ruim 8,5 miljoen euro betalen. Volgens de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) bleek uit eigen metingen, die in april en mei vorig jaar zijn gedaan, dat uit een van de fabrieken van de staalproducent nog steeds te veel schadelijke stoffen komen. Eind januari vorderde OD NZKG om dezelfde reden ook al 8,5 miljoen, toen op basis van metingen van Tata Steel zelf.

10 uur geleden