Op veel plaatsen mensen door het ijs gezakt
DEN HAAG (ANP) - Door heel Nederland zijn mensen door het ijs gezakt, omdat het ijs te zwak was om alle schaatsers te houden. De brandweer moest op verschillende plaatsen uitrukken vanwege mensen die door het ijs zakten. De politie haalde volgens Omroep Gelderland vierhonderd schaatsers van het ijs op de Berencamperweg/Zeedijk bij Nijkerk en Putten.
De gemeenten Nijkerk en Putten meldden op Twitter dat er sprake was van gevaarlijk ijs op de Zeedijk. Mensen moeten het ijs nu niet meer betreden, waarschuwen de gemeenten.
Door de felle zon en de grote aantallen mensen op het ijs, werd het ijs op veel plaatsen in Nederland onbetrouwbaar en zwakker.
Veel te druk
In Bergen op Zoom zakten twee mensen door het ijs aan de Gaffel. Een van hen brak daarbij vermoedelijk een arm en is met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht.
Donderdagmiddag zei de brandweer van de Gooi en Vechtstreek dat het veel te druk was op de Loosdrechtse Plassen. Daar zakten ook twee mensen door het ijs. Een van hen werd gered door de brandweer en de ander kon door een omstander uit het water worden gehaald. Ook op andere Noord-Hollandse wateren was het druk en werden mensen opgeroepen niet te komen.
In Overijssel was het op veel plassen druk. Daar riepen veiligheidsregio's op om niet meer naar de plassen te gaan.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De storing die zaterdagmiddag het meldkamersysteem van de hulpdiensten heeft getroffen, raakt onder meer het politienummer 0900-8844, bedoeld voor zaken die geen spoed hebben. Dat meldt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Het niet-spoednummer is op zich bereikbaar, maar bellers kunnen wel problemen ervaren, zegt zij. Ook alarmnummer 112 is bereikbaar, maar het kan langer duren voordat bellers iemand aan de lijn krijgen.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het meldkamersysteem van de hulpdiensten kampt zaterdagmiddag met een landelijke storing. Daardoor duurt het langer voordat bellers iemand aan de lijn krijgen als ze 112 bellen. Ook het politienummer voor niet-spoedzaken 0900-8844 is moeilijker bereikbaar, zegt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Er wordt hard gewerkt aan een oplossing.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum is zaterdag officieel opengegaan voor het publiek in het nieuwe onderkomen. Het museum zit nu in het monumentale pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid. In het museum wordt een collectie van ruim 6,5 miljoen objecten gehuisvest. Dat is naar eigen zeggen een van de grootste museale fotocollecties ter wereld.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden en het noorden van het land kan het zaterdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft om die reden code geel afgegeven voor de provincies Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Flevoland, Overijssel, Drenthe, Friesland en Groningen.
12 uur geledenGORSSEL (ANP) - In Gorssel zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen om het leven gekomen bij een ernstig eenzijdig ongeval. De politie kreeg rond 00.45 uur een melding van het ongeval op de N348 (Deventerweg) in de Gelderse plaats. Een derde inzittende is gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk of er nog meer mensen in de auto zaten.
15 uur geledenKESSEL (ANP) - Bij een verkeersongeval in Kessel, tussen Venlo en Roermond in de provincie Limburg, is vrijdagavond een persoon om het leven gekomen. Een andere inzittende is gewond geraakt en met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vrouwen die betrokken waren bij het incident in Utrecht waarbij een politieagent geweld gebruikte, onderschrijven de conclusie dat er toen "deels disproportioneel geweld" tegen hen is gebruikt. Dat laat hun advocaat vrijdag weten. "Cliƫnten zijn ook verheugd om te horen dat de politie daar haar verantwoordelijkheid voor wil nemen en lering uit wil trekken", stelt hij.
22 uur geleden