Op veel plaatsen mensen door het ijs gezakt
DEN HAAG (ANP) - Door heel Nederland zijn mensen door het ijs gezakt, omdat het ijs te zwak was om alle schaatsers te houden. De brandweer moest op verschillende plaatsen uitrukken vanwege mensen die door het ijs zakten. De politie haalde volgens Omroep Gelderland vierhonderd schaatsers van het ijs op de Berencamperweg/Zeedijk bij Nijkerk en Putten.
De gemeenten Nijkerk en Putten meldden op Twitter dat er sprake was van gevaarlijk ijs op de Zeedijk. Mensen moeten het ijs nu niet meer betreden, waarschuwen de gemeenten.
Door de felle zon en de grote aantallen mensen op het ijs, werd het ijs op veel plaatsen in Nederland onbetrouwbaar en zwakker.
Veel te druk
In Bergen op Zoom zakten twee mensen door het ijs aan de Gaffel. Een van hen brak daarbij vermoedelijk een arm en is met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht.
Donderdagmiddag zei de brandweer van de Gooi en Vechtstreek dat het veel te druk was op de Loosdrechtse Plassen. Daar zakten ook twee mensen door het ijs. Een van hen werd gered door de brandweer en de ander kon door een omstander uit het water worden gehaald. Ook op andere Noord-Hollandse wateren was het druk en werden mensen opgeroepen niet te komen.
In Overijssel was het op veel plassen druk. Daar riepen veiligheidsregio's op om niet meer naar de plassen te gaan.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - COC, belangenorganisatie voor de lhbti+-gemeenschap, roept het kabinet en de Tweede Kamer in een opiniestuk in de Volkskrant op om ervoor te zorgen dat Nederland voorop gaat lopen in de wereld op het gebied van lhbti+-mensenrechten. Woensdag is het precies 25 jaar geleden dat in Amsterdam het eerste huwelijk tussen twee mensen van hetzelfde geslacht werd gesloten.
44 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft de 39-jarige Bob ter H. dinsdag veroordeeld tot tien maanden cel, waarvan drie maanden voorwaardelijk, voor het bedreigen van Douwe Bob en drugsbezit. De bedreigingen begonnen nadat de zanger eind juni besloot om niet op te treden bij een Joods voetbalevenement. Douwe Bob vreesde na de bedreigingen voor de veiligheid van zijn gezin en vluchtte naar het buitenland.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Richard R. (52), alias Rico de Chileen, is dinsdag in hoger beroep veroordeeld tot dertien jaar cel voor het leidinggeven aan een criminele organisatie die liquidaties pleegde, handelde in drugs en geld witwaste. De rechtbank legde R. hiervoor in 2021 elf jaar cel op. "U was de spil in de organisatie, u was de leider", aldus het hof.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) onderzoekt of uitkeringsinstantie UWV paspoortkopieën mocht opvragen bij gemeenten. Het AD schreef eerder al over de kwestie.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Op de eerste zittingsdag in de strafzaak over de brand in de Arnhemse binnenstad in maart vorig jaar heeft de rechtbank geluisterd naar persoonlijke slachtofferverklaringen. Daaruit bleek dat de gevolgen van de brand groot zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rapper Kempi, wiens echte naam Jerreley Slijger is, is dinsdag door de rechtbank in Den Haag veroordeeld tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van zeven maanden. Dat is conform de eis van het Openbaar Ministerie. Ook krijgt Kempi een contactverbod en moet hij een schadevergoeding van 2000 euro betalen.
1 uur geledenLISSE (ANP) - Voor de veertigste keer zijn gezegende bloemen vanuit Nederland vertrokken naar Rome. Zevenduizend bloemen leggen een reis van 1600 kilometer af vanuit Nederland, om vervolgens op paaszondag een kleurrijke bloemenzee te vormen op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad. Voorafgaand zegende bisschop Hans van den Hende de bloemen in de Keukenhof in Lisse.
2 uur geleden