Op vakantie gaan weer populairder, nog wel minder dan voor corona
DEN HAAG (ANP) - Nederlanders gebruiken ook de komende herfstvakantie weer vaker om de zon op te zoeken. De populariteit van de herfstvakantie is ten opzichte van vorig jaar (plus 5 procent) iets harder gegroeid dan tijdens de rest van 2024 (plus 4 procent), meldt reisbranchevereniging ANVR. Daarmee zet de trend van de afgelopen jaren door, al blijven Nederlanders dit jaar nog iets vaker thuis dan voor de coronapandemie.
De reissector is bezig aan het beste jaar sinds de coronapandemie, maar een kleine achterstand vergeleken met 2019 is er nog wel. "Door de inflatie van de afgelopen jaren worden er al wel recordomzetten geboekt, maar van Schiphol en onze leden horen we dat het aantal reizigers nog iets achterblijft", aldus ANVR-directeur Frank Radstake.
Voor de komende herfstvakantie, die voor de regio Zuid volgende week begint en voor Noord en Midden een week later, zijn volgens de reisbranche opnieuw Griekenland, Turkije, Portugal en Spanje populair. "We horen weleens dat mensen een reis naar het Middellandse Zeegebied bewaren voor het voor- en najaar en dan in de zomer kiezen voor een qua klimaat mildere bestemming", zegt Radstake.
Extra vakantiemoment
Het beeld van zowel ANVR als reisorganisaties Sunweb en TUI is niet dat Nederlanders de herfstvakantie verkiezen boven bijvoorbeeld de zomervakantie om erop uit te trekken. De groei lijkt simpelweg te komen doordat mensen voor een extra vakantiemoment kiezen. "Nu mensen wat gewend zijn aan de inflatie, blijkt weer hoe reislustig Nederlanders zijn", zegt Radstake.
"Veel mensen ervaren de herfst als een perfecte balans: na de intensere zomerse temperaturen kiezen zij voor het comfortabele klimaat van de nazomer", verklaart een woordvoerster van Sunweb de populariteit van het Middellandse Zeegebied. Bij de reisorganisatie zijn tot nu toe 15 procent meer herfstvakanties geboekt dan vorig jaar, na ook al een groei in de zomer.
Ook bij TUI en Corendon werd meer geboekt. "De tweede week van de herfstvakantie is nagenoeg uitverkocht", laat een TUI-woordvoerster weten.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.
4 uur geledenDUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.
9 uur geledenANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.
22 uur geleden