Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Op vakantie gaan weer populairder, nog wel minder dan voor corona

Op vakantie gaan weer populairder, nog wel minder dan voor corona

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders gebruiken ook de komende herfstvakantie weer vaker om de zon op te zoeken. De populariteit van de herfstvakantie is ten opzichte van vorig jaar (plus 5 procent) iets harder gegroeid dan tijdens de rest van 2024 (plus 4 procent), meldt reisbranchevereniging ANVR. Daarmee zet de trend van de afgelopen jaren door, al blijven Nederlanders dit jaar nog iets vaker thuis dan voor de coronapandemie.

De reissector is bezig aan het beste jaar sinds de coronapandemie, maar een kleine achterstand vergeleken met 2019 is er nog wel. "Door de inflatie van de afgelopen jaren worden er al wel recordomzetten geboekt, maar van Schiphol en onze leden horen we dat het aantal reizigers nog iets achterblijft", aldus ANVR-directeur Frank Radstake.

Voor de komende herfstvakantie, die voor de regio Zuid volgende week begint en voor Noord en Midden een week later, zijn volgens de reisbranche opnieuw Griekenland, Turkije, Portugal en Spanje populair. "We horen weleens dat mensen een reis naar het Middellandse Zeegebied bewaren voor het voor- en najaar en dan in de zomer kiezen voor een qua klimaat mildere bestemming", zegt Radstake.

Extra vakantiemoment

Het beeld van zowel ANVR als reisorganisaties Sunweb en TUI is niet dat Nederlanders de herfstvakantie verkiezen boven bijvoorbeeld de zomervakantie om erop uit te trekken. De groei lijkt simpelweg te komen doordat mensen voor een extra vakantiemoment kiezen. "Nu mensen wat gewend zijn aan de inflatie, blijkt weer hoe reislustig Nederlanders zijn", zegt Radstake.

"Veel mensen ervaren de herfst als een perfecte balans: na de intensere zomerse temperaturen kiezen zij voor het comfortabele klimaat van de nazomer", verklaart een woordvoerster van Sunweb de populariteit van het Middellandse Zeegebied. Bij de reisorganisatie zijn tot nu toe 15 procent meer herfstvakanties geboekt dan vorig jaar, na ook al een groei in de zomer.

Ook bij TUI en Corendon werd meer geboekt. "De tweede week van de herfstvakantie is nagenoeg uitverkocht", laat een TUI-woordvoerster weten.

Meer uit Financieel

Orderontvangst chiptoeleverancier ASMI hoger dan verwacht

ALMERE (ANP) - De orderontvangst van chiptoeleverancier ASM International (ASMI) is in het vierde kwartaal gestegen tot ongeveer 800 miljoen euro. Daarmee viel de orderontvangst van het bedrijf uit Almere flink hoger uit dan was verwacht door de onderneming. In het derde kwartaal bedroegen de bestellingen 637 miljoen euro en ASMI had voor het vierde kwartaal slechts een lichte toename voorspeld.

19 minuten geleden
Beurzen koersen af op lagere opening na nieuwe heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese beurzen koersen maandag af op openingsverliezen van rond de 1 procent. Beleggers verwerken de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om extra importheffingen van 10 procent op te leggen aan Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd.

1 uur geleden
Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

1 uur geleden
Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

4 uur geleden
Oxfam: vermogen miljardairs naar record van 18,3 biljoen dollar

DEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.

7 uur geleden
Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

20 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

20 uur geleden