Op vakantie gaan weer populairder, nog wel minder dan voor corona
DEN HAAG (ANP) - Nederlanders gebruiken ook de komende herfstvakantie weer vaker om de zon op te zoeken. De populariteit van de herfstvakantie is ten opzichte van vorig jaar (plus 5 procent) iets harder gegroeid dan tijdens de rest van 2024 (plus 4 procent), meldt reisbranchevereniging ANVR. Daarmee zet de trend van de afgelopen jaren door, al blijven Nederlanders dit jaar nog iets vaker thuis dan voor de coronapandemie.
De reissector is bezig aan het beste jaar sinds de coronapandemie, maar een kleine achterstand vergeleken met 2019 is er nog wel. "Door de inflatie van de afgelopen jaren worden er al wel recordomzetten geboekt, maar van Schiphol en onze leden horen we dat het aantal reizigers nog iets achterblijft", aldus ANVR-directeur Frank Radstake.
Voor de komende herfstvakantie, die voor de regio Zuid volgende week begint en voor Noord en Midden een week later, zijn volgens de reisbranche opnieuw Griekenland, Turkije, Portugal en Spanje populair. "We horen weleens dat mensen een reis naar het Middellandse Zeegebied bewaren voor het voor- en najaar en dan in de zomer kiezen voor een qua klimaat mildere bestemming", zegt Radstake.
Extra vakantiemoment
Het beeld van zowel ANVR als reisorganisaties Sunweb en TUI is niet dat Nederlanders de herfstvakantie verkiezen boven bijvoorbeeld de zomervakantie om erop uit te trekken. De groei lijkt simpelweg te komen doordat mensen voor een extra vakantiemoment kiezen. "Nu mensen wat gewend zijn aan de inflatie, blijkt weer hoe reislustig Nederlanders zijn", zegt Radstake.
"Veel mensen ervaren de herfst als een perfecte balans: na de intensere zomerse temperaturen kiezen zij voor het comfortabele klimaat van de nazomer", verklaart een woordvoerster van Sunweb de populariteit van het Middellandse Zeegebied. Bij de reisorganisatie zijn tot nu toe 15 procent meer herfstvakanties geboekt dan vorig jaar, na ook al een groei in de zomer.
Ook bij TUI en Corendon werd meer geboekt. "De tweede week van de herfstvakantie is nagenoeg uitverkocht", laat een TUI-woordvoerster weten.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft een megabestelling ontvangen van China Eastern Airlines. De Chinese luchtvaartmaatschappij koopt 101 toestellen van het type Airbus A320neo, zo werd woensdag bekendgemaakt.
1 uur geledenLAGOS (ANP/BLOOMBERG) - Nigeria beslist voortaan binnen enkele uren over aanvragen voor het heropenen van niet-actieve oliebronnen. De Nigeriaanse commissie die over de oliewinning gaat, had hiervoor meestal weken nodig. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
2 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Energiedeskundigen verwachten dat de oorlog in het Midden-Oosten de concurrentie tussen Azië en Europa om kortetermijnleveringen van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) verder aanwakkert. Ongeveer 20 procent van de wereldwijde leveringen van lng, veelal bestemd voor Azië, passeert normaal gesproken door de Straat van Hormuz. Deze belangrijke zeestraat is door Iran geblokkeerd.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat klaar om de rente in het eurogebied mogelijk in april al te verhogen als de inflatieschok door de oorlog in het Midden-Oosten uit de hand loopt. "We zijn bereid om, indien nodig, ons beleid tijdens elke vergadering aan te passen", zei ECB-president Christine Lagarde woensdag op een conferentie in Frankfurt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging woensdag verder omhoog. De stemming werd gesteund door hernieuwde hoop op vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump voeren de VS en Iran onderhandelingen en wil Teheran graag een vredesakkoord sluiten. Trump herhaalde ook zijn bewering dat de VS de oorlog in Iran al gewonnen hebben. Iran ontkent de gesprekken en volgens Iraanse staatsmedia onderhandelen de Amerikanen "met zichzelf".
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat mogelijk deze week een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat meldt de technieuwssite The Information. Met die beursgang zou dan 75 miljard dollar opgehaald moeten worden. Daarmee zou het de grootste beursgang ooit worden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel de Nederlandse gasvoorraden zijn geslonken tot het laagste niveau in tien jaar, is er voorlopig nog voldoende gasaanvoer beschikbaar. "Vooralsnog zijn er voldoende gasstromen van elders en is er voldoende voor Nederland", zegt een woordvoerster van Gasunie.
4 uur geleden