Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Op tweede paasdag 2 tot 4 graden kouder dan normaal'

'Op tweede paasdag 2 tot 4 graden kouder dan normaal'

DE BILT (ANP) - Na het mooie weer van de afgelopen dagen is het maandag flink wat kouder. Weeronline meldt dat het zelfs 2 tot 4 graden kouder is dan normaal. Met temperaturen van 8 tot 12 graden is het zo’n 9 tot 13 graden kouder dan op eerste paasdag.

Een noordenwind zorgt voor een vrij koude maandag. In het noorden wordt het niet veel warmer dan een graad of 9 en in het midden van het land wordt het net een graadje warmer. In het zuiden en zuidoosten kan het 12 graden worden. Met deze waarden is het niet alleen een graad of 10 kouder dan op eerste paasdag, het is ook nog eens iets te koud voor de tijd van het jaar. Gemiddeld is het in deze tijd van het jaar tussen de 11 en 14 graden.

De koude lucht gaat samen met vrij veel wolkenvelden en in de ochtend kan een enkele bui voorkomen. In de middag kan de zon vooral in het binnenland vaker doorbreken, maar door een onstuimige wind wil de temperatuur niet veel stijgen. Wie toch naar buiten moet, zal merken dat de wind het fris maakt. De gevoelstemperatuur ligt op gemiddeld 6 graden en in het noorden lijkt het in de wind een graad of 3.

Ook de nachten worden kouder. Komende nacht is tijdens heldere perioden vooral in het zuiden kans op lokale vorst. In de nacht naar woensdag is het helderder en kan het op meer plaatsen tot vorst komen. Dit betekent dat fruittelers de kwetsbare bloesem moeten beschermen tegen vorstschade.

Meer uit Binnenland

Bijna 8 procent corporatiewoningen naar statushouders

DEN HAAG (ANP) - Bijna 8 procent van de huurwoningen van woningcorporaties die in 2023 vrijkwamen, ging dat jaar naar statushouders, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is ongeveer een procentpunt meer dan het jaar daarvoor, toen zo'n 7 procent van de corporatiewoningen naar mensen met een verblijfsstatus ging. In de jaren daarvoor schommelde dit percentage tussen de 4 en 7.

46 minuten geleden
Code geel om dichte mist in het noorden

DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor dichte mist in het noorden van het land. Het weerinstituut heeft code geel afgegeven voor de provincies Friesland, Groningen en Drenthe.

3 uur geleden
Schoof ziet in Suriname kans voor meer samenwerking in onderwijs

PARAMARIBO (ANP) - Suriname en Nederland willen nauwer gaan samenwerken op het gebied van onderwijs. Dat zei demissionair premier Dick Schoof dinsdag in Paramaribo, waar hij aanwezig was bij de viering van vijftig jaar onafhankelijkheid.

6 uur geleden
Van der Wulp: sportrechten bij NOS op het spel door bezuinigingen

AMSTERDAM (ANP) - Xander van der Wulp, hoofdredacteur van NOS Sport, laat weten dat door de bezuinigingen bij de publieke omroep sportrechten op het spel staan. Dat zei Van der Wulp aan tafel bij Pauw & de Wit.

6 uur geleden
OM vreest naam verdachte in zaak-Lisa nooit te achterhalen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdofficier van justitie René de Beukelaer zegt dat de kans bestaat dat het OM de naam van de verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa nooit zal weten. "Ik reken daar bijna op", zei hij.

11 uur geleden
Zoon Sunny Bergman heeft aangifte gedaan van geweldsincident

VENLO (ANP) - De zoon van regisseur Sunny Bergman heeft dinsdag aangifte gedaan van een geweldsincident dat begin november plaatsvond tijdens een festival in Venlo. Dat heeft Bergman aan het ANP bevestigd. Haar zoon wilde al eerder aangifte doen, maar de politie kon deze pas op 25 november opnemen.

13 uur geleden
NVJ is bang dat bezuinigingen diversiteit in Hilversum raken

AMSTERDAM (ANP) - De NVJ is bang dat de bezuinigingen bij AVROTROS en BNNVARA de diversiteit en pluriformiteit van de publieke omroep gaan raken. Dat schijft de journalistenvakbond in een verklaring op de website Villamedia. Beide omroepen maakten dinsdag bekend per 2027 een flink aantal grote programma's te moeten schrappen.

13 uur geleden