Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Op twee na langste reeks zonnige dagen ten einde

Op twee na langste reeks zonnige dagen ten einde

HILVERSUM (ANP) - Er komt zaterdag een einde aan een van de langst gemeten reeksen van zonnige dagen in Nederland. Tussen 2 en 11 maart scheen de zon in De Bilt iedere dag uitbundig. Sinds het begin van de metingen werd slechts twee keer een langere serie neergezet, meldt Weer.nl.

De reeks zonnige dagen waar Nederland tot en met vrijdag van mocht genieten, duurde maar liefst 10 dagen. Op deze dagen scheen in De Bilt de zon minimaal 80 procent van haar maximaal mogelijke duur. Zaterdag laat de zon zich nog wel zien, maar is het niet meer stralend zonnig.

De afgelopen reeks is volgens Weer.nl niet alleen een maartrecord. De serie schopt het ook tot een derde plek in de lijst van het hoogste aantal dagen met volop zonneschijn op rij ooit. Deze maand stoot hiermee maart 2020 en mei 1992 van een gedeelde plek: in deze maanden werden er 9 aaneensluitende dagen met volop zonneschijn geteld. Alleen in februari 2003 en in juli en juli 1976 werd een langere reeks neergezet met respectievelijk 11 en 13 zonnige dagen op rij.

De afgelopen reeks had het record kunnen verbeteren als niet op 1 maart wolken over Nederland waren getrokken, waardoor die dag de zon slechts een half uur scheen. Op 26, 27 en 28 februari scheen in De Bilt namelijk ook volop de zon.

Meer uit Binnenland

Grote steden voorbereid op nachtelijke WK-wedstrijd

DEN HAAG (ANP) - De grote steden zijn voorbereid op de WK-wedstrijd tussen Nederland en Marokko die om 03.00 uur begint. Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Den Haag en Amersfoort houden rekening met festiviteiten maar ook met eventuele ongeregeldheden na afloop. Over specifieke veiligheidsmaatregelen doen zij geen uitspraken.

53 minuten geleden
Duitsland en Nederland gaan speciale eenheden bij elkaar inzetten

DEN HAAG (ANP) - Duitsland en Nederland gaan speciale eenheden van de politie bij elkaar inzetten, meldt justitieminister David van Weel. Maandagavond zullen de VVD-bewindsman en Duitse minister Alexander Dobrindt (Binnenlandse Zaken) dat aankondigen vanuit Berlijn. De ministers verwachten zo beter op te kunnen treden tegen terroristische dreigingen en georganiseerde misdaad in de grensregio.

3 uur geleden
Politiechef Zeeland op non-actief gesteld

TILBURG (ANP) - Tim de Kraker, de hoogste baas van de politie Zeeland, is op non-actief gesteld, bevestigt een woordvoerder van de politie aan het ANP na berichtgeving van Omroep Zeeland. "Er loopt een intern onderzoek, op verdere vragen gaan we niet in."

4 uur geleden
Geen hoger beroep Fotomuseum in ontslagzaak Donker

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum gaat niet in hoger beroep in de ontslagzaak van oud-directeur Birgit Donker. De rechter heeft maandag vastgesteld dat er geen goede reden was voor haar ontslag. Donker krijgt een vergoeding van 400.000 euro. Het museum noemt de uitspraak "teleurstellend".

4 uur geleden
Ruim 9 ton op giro 5125 voor hulp na aardbevingen Venezuela

DEN HAAG (ANP) - Op gironummer 5125 van het Rode Kruis is sinds eind vorige week 925.000 euro gedoneerd voor de slachtoffers van de aardbevingen in Venezuela. De hulporganisatie opende het rekeningnummer donderdag na twee zware bevingen. Die hebben aan zeker 1450 mensen het leven gekost, tienduizenden mensen worden nog steeds vermist.

4 uur geleden
Onbemande systemen worden de norm bij de Nederlandse krijgsmacht

GILZE-RIJEN (ANP) - Drones en andere 'onbemande systemen' worden de standaard bij Defensie. Door de doorbraak van onbemande vliegtuigjes, voertuigen, bootjes en robots op het slagveld én die van bijvoorbeeld kunstmatige intelligentie moet ook de Nederlandse krijgsmacht "wezenlijk" anders worden, staat in de maandag gepresenteerde defensieplannen voor de komende jaren.

4 uur geleden
DJI mag zelf drones neerhalen bij extra beveiligde gevangenissen

DEN HAAG (ANP) - De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) mag binnenkort zelf drones die in de buurt komen van extra beveiligde gevangenissen neerhalen of hun signaal verstoren. Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie en Veiligheid) meldt dat de geweldinstructie wordt aangepast, zodat de gevangenisorganisatie komende woensdag (1 juli) deze bevoegdheid krijgt.

5 uur geleden