Op twee na langste reeks zonnige dagen ten einde
HILVERSUM (ANP) - Er komt zaterdag een einde aan een van de langst gemeten reeksen van zonnige dagen in Nederland. Tussen 2 en 11 maart scheen de zon in De Bilt iedere dag uitbundig. Sinds het begin van de metingen werd slechts twee keer een langere serie neergezet, meldt Weer.nl.
De reeks zonnige dagen waar Nederland tot en met vrijdag van mocht genieten, duurde maar liefst 10 dagen. Op deze dagen scheen in De Bilt de zon minimaal 80 procent van haar maximaal mogelijke duur. Zaterdag laat de zon zich nog wel zien, maar is het niet meer stralend zonnig.
De afgelopen reeks is volgens Weer.nl niet alleen een maartrecord. De serie schopt het ook tot een derde plek in de lijst van het hoogste aantal dagen met volop zonneschijn op rij ooit. Deze maand stoot hiermee maart 2020 en mei 1992 van een gedeelde plek: in deze maanden werden er 9 aaneensluitende dagen met volop zonneschijn geteld. Alleen in februari 2003 en in juli en juli 1976 werd een langere reeks neergezet met respectievelijk 11 en 13 zonnige dagen op rij.
De afgelopen reeks had het record kunnen verbeteren als niet op 1 maart wolken over Nederland waren getrokken, waardoor die dag de zon slechts een half uur scheen. Op 26, 27 en 28 februari scheen in De Bilt namelijk ook volop de zon.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Voorzitter Johan Vollenbroek van Mobilisation for the Environment (MOB) vindt het nieuwe coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "een heilloze voortzetting van falend beleid".
8 uur geledenALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.
18 uur geledenSPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.
1 dag geledenGENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.
1 dag geleden