Op twee na langste reeks zonnige dagen ten einde
HILVERSUM (ANP) - Er komt zaterdag een einde aan een van de langst gemeten reeksen van zonnige dagen in Nederland. Tussen 2 en 11 maart scheen de zon in De Bilt iedere dag uitbundig. Sinds het begin van de metingen werd slechts twee keer een langere serie neergezet, meldt Weer.nl.
De reeks zonnige dagen waar Nederland tot en met vrijdag van mocht genieten, duurde maar liefst 10 dagen. Op deze dagen scheen in De Bilt de zon minimaal 80 procent van haar maximaal mogelijke duur. Zaterdag laat de zon zich nog wel zien, maar is het niet meer stralend zonnig.
De afgelopen reeks is volgens Weer.nl niet alleen een maartrecord. De serie schopt het ook tot een derde plek in de lijst van het hoogste aantal dagen met volop zonneschijn op rij ooit. Deze maand stoot hiermee maart 2020 en mei 1992 van een gedeelde plek: in deze maanden werden er 9 aaneensluitende dagen met volop zonneschijn geteld. Alleen in februari 2003 en in juli en juli 1976 werd een langere reeks neergezet met respectievelijk 11 en 13 zonnige dagen op rij.
De afgelopen reeks had het record kunnen verbeteren als niet op 1 maart wolken over Nederland waren getrokken, waardoor die dag de zon slechts een half uur scheen. Op 26, 27 en 28 februari scheen in De Bilt namelijk ook volop de zon.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
4 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
8 uur geledenHOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de beloning verhoogd voor informatie die leidt naar de dader van de moord op Mariska Klompenhouwer, de dag voor Koninginnedag, in 2001 in Rotterdam. Het bedrag voor de gouden tip is meer dan verdubbeld, van 11.000 naar 25.000 euro. Daarnaast vraagt de politie rond Koningsnacht extra aandacht voor de moord en zendt Opsporing Verzocht maandag nooit eerder vertoonde bewakingsbeelden uit.
11 uur geleden