Op Schiphol aangehouden XR-demonstranten alle 99 vrijgelaten
SCHIPHOL (ANP) - De 99 demonstranten van Extinction Rebellion (XR) die zaterdag werden aangehouden bij een actie achter de paspoortcontrole op Schiphol, zijn zaterdag bijna meteen weer vrijgelaten. De marechaussee meldt dat ze geen verdachten meer zijn.
De groep XR-demonstranten verspreidde in de centrale hal van de luchthaven bruin water op de grond, wat symbool stond voor de modderstromen bij Valencia. Toen ze weigerden te vertrekken, zijn ze aangehouden.
Volgens de marechaussee worden XR-demonstranten na dergelijke acties, zoals eerder ook de blokkades van de A12, niet meer vervolgd. "Reden hiervoor is dat rechters in eerdere zaken extra strafoplegging niet nodig vonden. Aanhouding en wegvoering van de actielocatie was straf genoeg."
Als de actievoerders nog andere strafbare feiten hadden begaan, naast de lokaalvredebreuk, waren ze eventueel wel vervolgd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De lonen bij Defensie gaan in september met 6,5 procent omhoog. Begin 2028 komt daar 2 procent bij, staat in het akkoord dat staatssecretaris Derk Boswijk (Defensie, CDA) en defensiebonden vrijdag hebben ondertekend. Ook komen er eenmalige uitkeringen.
14 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - Actiekoepel Farmers Defence Force (FDF) zegt te "vrezen voor de veiligheid van Ger Koopmans" na een vergadering van lokale boerenactiegroepen. Daar dreigden volgens Mark van den Oever van de FDF meerdere boeren de voorzitter van de landbouworganisatie LTO thuis op te zoeken en te castreren. Hij wil niet zeggen wie er verantwoordelijk is voor de dreigementen.
1 uur geledenHARDENBERG (ANP) - De laatste bewoners van het asielzoekerscentrum (azc) in Hardenberg zijn vertrokken naar andere opvanglocaties. Daarmee sluit het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) definitief de deuren van deze locatie, meldt de organisatie vrijdag.
2 uur geledenALMERE (ANP) - Een 48-jarige man uit Loosdrecht is vrijdag veroordeeld tot een taakstraf van tachtig uur, waarvan de helft voorwaardelijk, voor belediging van agenten en bedreiging tijdens een anti-azc-protest in zijn woonplaats op 21 april.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Een 46-jarige man die honderden en mogelijk duizenden mensen zou hebben opgelicht, blijft voorlopig vastzitten. De rechtbank in Gelderland heeft zijn hechtenis met drie maanden verlengd, laat het Openbaar Ministerie vrijdag weten.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS vindt de aangekondigde 24-uursstaking op het spoor van de FNV heel vervelend. "Een staking van 24 uur heeft echt een veel grotere impact op onze reizigers dan de staking van 24 juni, die alleen in de ochtend was", zegt een woordvoerder van de vervoerder.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het was dit jaar in de eerste helft van de meteorologische zomer met gemiddeld 19,5 graden recordwarm. Sinds het begin van de metingen is de eerste zomerhelft nog nooit eerder zo warm verlopen, meldt Weeronline. Daarnaast was het van 1 juni tot en met 16 juli zeer zonnig en ook nog eens heel droog.
4 uur geleden