Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Op Schiphol aangehouden man had geen gevaarlijke stoffen bij zich

Op Schiphol aangehouden man had geen gevaarlijke stoffen bij zich

SCHIPHOL (ANP) - De 55-jarige man die dinsdag op Schiphol werd aangehouden had geen gevaarlijke stoffen bij zich. Dat is gebleken uit onderzoek van twee speciale teams van Defensie en het RIVM, zo meldt de marechaussee woensdag.

De man meldde zich dinsdag rond 10.30 uur bij de balie van de marechaussee op Schiphol met de mededeling dat hij gevaarlijke stoffen bij zich droeg. Daarop werd hij door een zogeheten ontsmettingsstraat gehaald en vervolgens aangehouden voor bedreiging.

Het was lang onduidelijk om welke stoffen het ging. Een deel van Schiphol Plaza werd voor een paar uur afgesloten vanwege een verdachte situatie.

Verschillende hulpdiensten kwamen naar Schiphol, zoals de brandweer. Ook een speciaal team van Defensie, de zogeheten CBRN Response-eenheid, werd opgeroepen. Deze eenheid is erin gespecialiseerd om gevaarlijke stoffen te identificeren met meetapparatuur, aldus de marechaussee.

Meer uit Binnenland

Demissionair kabinet terughoudend over uitgelekte coalitieplannen

DEN HAAG (ANP) - Demissionaire kabinetsleden zijn terughoudend om te reageren op de coalitieplannen die tot nu toe via de media zijn uitgelekt. Ze wachten de presentatie later op vrijdag af, klonk het steeds voorafgaand aan de ministerraad.

13 minuten geleden
Twee minderjarigen opgepakt voor mishandeling vlogger Bender

DELFT (ANP) - Twee minderjarige verdachten zijn vrijdag opgepakt voor het mishandelen van vlogger Bender en zijn cameraman in Delft, meldt de politie. Tijdens een bezoek van PVV-leider Geert Wilders werden de twee vorige week belaagd door een groep van tientallen jongeren, van wie sommigen gooiden met flessen en stenen. Ook zou Bender op zijn achterhoofd zijn geslagen.

20 minuten geleden
Letschert: sluit brede akkoorden met maatschappelijke partijen

DEN HAAG (ANP) - Informateur Rianne Letschert adviseert de drie coalitiepartijen D66, VVD en CDA om "brede akkoorden" te sluiten. Daarbij moeten niet alleen oppositiepartijen betrokken worden, maar ook maatschappelijke organisaties. Volgens haar zal dit ook veel vragen van individuele bewindslieden. "Persoonlijk moeten zij in staat zijn te geven en te nemen, te onderhandelen en zichzelf weg te cijferen", schrijft zij in haar eindverslag.

21 minuten geleden
Ellen de Visser van de Volkskrant is Journalist van het Jaar

AMSTERDAM (ANP) - Ellen de Visser van de Volkskrant is door Villamedia verkozen tot Journalist van het Jaar 2025. De jury is onder de indruk van haar reportage over postcovidpatiënten, die afgelopen jaar in de krant verscheen. De uitreiking van de prijs vindt plaats op 12 maart.

42 minuten geleden
Zes meldingen bij NVWA over ziekte na babyvoeding Nestlé

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft tot nu toe zes meldingen gekregen over baby's die ziek zijn geworden na het drinken van voeding van Nestlé waarvoor een veiligheidswaarschuwing geldt. Eerder deze maand werd cereulide in de voeding aangetroffen. Deze bacterie kan braken, buikpijn en diarree veroorzaken.

45 minuten geleden
Koningin Máxima nog ziek, stelt bezoek aan Purmerend uit

DEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima heeft haar bezoek van vrijdag aan Purmerend uitgesteld. Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) is de koningin nog ziek. Máxima had donderdag haar bezoek aan Rotterdam ook afgezegd vanwege griep.

1 uur geleden
Four Freedoms Awards onder meer naar Gisèle Pelicot

MIDDELBURG (ANP) - De Four Freedoms Awards gaan dit jaar onder meer naar Gisèle Pelicot en het Committee to Protect Journalists. Dat heeft de Nederlandse organisatie de Roosevelt Foundation bekendgemaakt. De prijzen zijn voor mensen of groepen met "uitzonderlijke inzet voor fundamentele vrijheden". Pelicot werd jarenlang door haar man gedrogeerd en door hem en tientallen andere mannen seksueel misbruikt. Ze koos voor een openbare rechtszaak en sprak er openlijk over.

3 uur geleden