Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Op nadrukkelijk verzoek' blijven advocaten Taghi aan

'Op nadrukkelijk verzoek' blijven advocaten Taghi aan

SCHIPHOL (ANP) - De advocaten van Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi blijven "op nadrukkelijk verzoek" van hun cliënt de verdediging voeren. Dat zei advocaat Vito Shukrula woensdag tijdens een voorbereidende zitting in het omvangrijke liquidatieproces. "Wij willen cliënt niet in de steek laten op het moment dat hij advocaten het hardst nodig heeft."

Shukrula en zijn collega Carlo Crince le Roy gaven eerder aan dat zij voldoende tijd nodig hebben om het strafdossier van ruim 80.000 pagina's te lezen, want anders kunnen zij geen goede verdediging voeren. Zij kregen daarvoor minder tijd van het gerechtshof dan gewenst.

De afgelopen weken hebben zij zich volgens Shukrula beraden op hun positie, hij noemde het 'een duivels dilemma'. "Enerzijds is er een gigantisch dossier met de meest ernstige verdenkingen waarbij wij veel te weinig tijd en faciliteiten krijgen om cliënt effectief te kunnen verdedigen, anderzijds willen wij cliënt niet in de steek laten. Het is immers zijn laatste kans bij de feitenrechter om zijn onschuld aan te tonen en een levenslange gevangenisstraf te ontlopen", aldus de advocaat. "Cliënt heeft ons ervan weerhouden de verdediging neer te leggen." Shukrula gaf aan dat er "op zeer korte termijn" een derde advocaat aan het verdedigingsteam wordt toegevoegd, om het werk te verdelen.

Uitdagingen

Ook vroeg hij het hof en het Openbaar Ministerie om rekening te houden met de uitdagingen waarvoor de verdediging staat. "Wij hebben rekening gehouden met andere partijen en ik hoop dat zij rekening houden met ons."

Shukrula en Crince le Roy namen eind vorig jaar de verdediging over. Taghi (47) zat sinds half juli zonder rechtsbijstand nadat zijn toenmalige raadsman Michael Ruperti de verdediging had neergelegd. Hij had in 2023 met twee collega's de verdediging van Taghi op zich genomen na de arrestatie van diens advocaat Inez Weski.

Taghi en twee medeverdachten zijn begin vorig jaar door de rechtbank veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Het hoger beroep is momenteel in de voorbereidende fase. Het bewijs in de zaak steunt deels op ontsleutelde PGP-berichten en op de verklaringen van kroongetuige Nabil B. Volgende maand staat een verhoor van de kroongetuige gepland, hij zal dan in de zittingszaal bevraagd worden door de advocaten van de medeverdachten. De inhoudelijke behandeling is vanaf eind dit jaar gepland.

Meer uit Binnenland

Coalitie Maassluis houdt vast aan nul asielopvangplekken

MAASSLUIS (ANP) - Leefbaar Maessluys en de plaatselijke VVD zien geen reden om in hun coalitieakkoord de passage over het beoogde asielbeleid in de gemeente aan te passen. Dat bleek donderdagavond tijdens een raadsvergadering. In het akkoord staat het voornemen om in te zetten op "nul asielopvangplekken" in Maassluis.

6 uur geleden
Nieuwe beheerder DigiD mag alleen Europees zijn

DEN HAAG (ANP) - Het volgende bedrijf dat een deel van DigiD gaat beheren, moet Europees zijn. Staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat de aanbesteding voor het contract na augustus 2028 loopt via de Aanbestedingswet Defensie en Veiligheid (ADV).

7 uur geleden
Burgemeester Marcouch: drie demonstraties bij eerste concert Ye

ARNHEM (ANP) - Er zijn tot nu toe drie demonstraties bij de gemeente Arnhem aangemeld rondom het concert van rapper Ye aanstaande zaterdag in de GelreDome. Dat zegt de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch. Het gaat om een demonstratie van het CIDI en twee "individuen".

8 uur geleden
Aerdts wil minimumleeftijd sociale media Europees regelen

DEN HAAG (ANP) - Een minimumleeftijd voor sociale media moet binnen de Europese Unie worden geregeld, zei staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit) tijdens een debat in de Tweede Kamer. Zij wil daarmee voorkomen dat er een "lappendeken" ontstaat.

9 uur geleden
Alpe d'HuZes levert ruim 25 miljoen euro op voor KWF

ALPE D'HUEZ (ANP) - Sportevenement Alpe d'HuZes heeft dit jaar iets meer dan 25 miljoen euro opgeleverd, een recordbedrag. Dat laat de organisatie weten. Die belooft dat al het geld wordt besteed aan wetenschappelijk onderzoek naar kanker.

9 uur geleden
Kamer wil weten wat kabinet doet tegen buitenlandse beïnvloeding

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil weten wat het kabinet gaat doen om beïnvloeding door buitenlandse actoren op sociale media tegen te gaan. Niet alle partijen zien hetzelfde gevaar, maar een ruime meerderheid van de Kamer wil wel dat er meer gebeurt om de mogelijkheden tot beïnvloeding te verkleinen.

10 uur geleden
Raad van toezicht Milieudefensie weg om verleden oud-directeur

AMSTERDAM (ANP) - De volledige raad van toezicht van Milieudefensie is opgestapt. De toezichthouders van de milieuorganisatie wisten al sinds 2015 dat oud-directeur Donald Pols vroeger actief was bij een extreemrechtse Zuid-Afrikaanse studentenbeweging, maar deden daar niets mee. Dat leidde tot "veel onrust" en "een gebrek aan vertrouwen", laten de leden van de raad donderdag weten. Ze willen met hun vertrek de rust helpen herstellen.

11 uur geleden