Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Op nadrukkelijk verzoek' blijven advocaten Taghi aan

'Op nadrukkelijk verzoek' blijven advocaten Taghi aan

SCHIPHOL (ANP) - De advocaten van Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi blijven "op nadrukkelijk verzoek" van hun cliënt de verdediging voeren. Dat zei advocaat Vito Shukrula woensdag tijdens een voorbereidende zitting in het omvangrijke liquidatieproces. "Wij willen cliënt niet in de steek laten op het moment dat hij advocaten het hardst nodig heeft."

Shukrula en zijn collega Carlo Crince le Roy gaven eerder aan dat zij voldoende tijd nodig hebben om het strafdossier van ruim 80.000 pagina's te lezen, want anders kunnen zij geen goede verdediging voeren. Zij kregen daarvoor minder tijd van het gerechtshof dan gewenst.

De afgelopen weken hebben zij zich volgens Shukrula beraden op hun positie, hij noemde het 'een duivels dilemma'. "Enerzijds is er een gigantisch dossier met de meest ernstige verdenkingen waarbij wij veel te weinig tijd en faciliteiten krijgen om cliënt effectief te kunnen verdedigen, anderzijds willen wij cliënt niet in de steek laten. Het is immers zijn laatste kans bij de feitenrechter om zijn onschuld aan te tonen en een levenslange gevangenisstraf te ontlopen", aldus de advocaat. "Cliënt heeft ons ervan weerhouden de verdediging neer te leggen." Shukrula gaf aan dat er "op zeer korte termijn" een derde advocaat aan het verdedigingsteam wordt toegevoegd, om het werk te verdelen.

Uitdagingen

Ook vroeg hij het hof en het Openbaar Ministerie om rekening te houden met de uitdagingen waarvoor de verdediging staat. "Wij hebben rekening gehouden met andere partijen en ik hoop dat zij rekening houden met ons."

Shukrula en Crince le Roy namen eind vorig jaar de verdediging over. Taghi (47) zat sinds half juli zonder rechtsbijstand nadat zijn toenmalige raadsman Michael Ruperti de verdediging had neergelegd. Hij had in 2023 met twee collega's de verdediging van Taghi op zich genomen na de arrestatie van diens advocaat Inez Weski.

Taghi en twee medeverdachten zijn begin vorig jaar door de rechtbank veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Het hoger beroep is momenteel in de voorbereidende fase. Het bewijs in de zaak steunt deels op ontsleutelde PGP-berichten en op de verklaringen van kroongetuige Nabil B. Volgende maand staat een verhoor van de kroongetuige gepland, hij zal dan in de zittingszaal bevraagd worden door de advocaten van de medeverdachten. De inhoudelijke behandeling is vanaf eind dit jaar gepland.

Meer uit Binnenland

Vrouw (19) omgekomen bij ongeval op de N59 bij Nieuwerkerk

NIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.

10 minuten geleden
Meerdere gewonden door ernstig ongeluk op N59 bij Nieuwerkerk

NIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.

1 uur geleden
Politie op Bali wijst verdachten aan voor moord op Nederlander

DENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.

2 uur geleden
Paar honderd mensen bij pacifistische demonstratie Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.

9 uur geleden
Gewonde na explosies en brand bij woning in Schiedam

SCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.

12 uur geleden
Nieuwe aanhoudingen om aanslag synagoge en voorbereiden explosie

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.

1 dag geleden
Politie krijgt extra bevoegdheden voor doorzoeken sociale media

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.

1 dag geleden