
Op meerdere plaatsten actie rond Tata Steel, XR op spoorlijn
VELSEN (ANP) - Bij de actie van klimaatactivisten tegen Tata Steel in Velsen heeft ook Extinction Rebellion (XR) zich zaterdag aangesloten. Mensen van XR hebben zich vastgeketend aan een spoorlijn net buiten het terrein van het bedrijf. Daardoor hebben staaltransporten van het bedrijf geen doorgang, meldt de actiegroep.
Een woordvoerder van Tata Steel meldt in reactie dat er door de actie inderdaad geen treinen rijden. "Dus kan er geen staaltransport plaatsvinden van en naar de fabriek. Dit is verboden, gevaarlijk en risicovol."
Op het terrein van het bedrijf zijn zaterdag honderden actievoerders. Zij krijgen steun van fietsers van Greenpeace en Scientist Rebellion en mensen vanaf het water. Volgens Greenpeace zijn actievoerders op een verouderde, leegstaande silo geklommen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie is tot nu toe tevreden over de operatie rond de NAVO-top, zegt commandant Willem Woelders. "We zien dat de beveiligingen lopen, we zien honderden transporten van motorrijders met beveiligers. Dat gaat allemaal conform planning." Volgens Woelders is zeker de helft van alle delegaties dinsdag aan het einde van de middag in het land.
53 minuten geledenZUTPHEN (ANP) - Zutphen krijgt toch geen 'dienstencentrum' voor de opvang van asielzoekers. Dat plan leidde vorige maand tot veel onrust, de Gelderse gemeente spreekt van "een continue stroom aan reacties". Daarom gaat de opvang niet door.
54 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De door brand beschadigde stroomkabels langs het spoor bij Schiphol zijn vervangen. Dat meldt ProRail dinsdagavond. Volgens de spoorbeheerder zijn de sporen na de herstelwerkzaamheden rond 22.15 uur weer vrijgegeven en kan het treinverkeer weer worden opgestart.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander noemt het "terecht" dat er binnen de NAVO wordt gepleit voor "evenwicht in de financiële bijdragen van de partners binnen het bondgenootschap". Dat zei hij in zijn toespraak op paleis Huis ten Bosch tijdens het diner voor staatshoofden en regeringsleiders die deelnemen aan de NAVO-top.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het diner met de NAVO-leiders op Paleis Huis ten Bosch gaat helpen hun top in Den Haag te doen slagen, denkt NAVO-chef Mark Rutte. Hij verwacht "vruchtbare gesprekken", ook al is het etentje op uitnodiging van koning Willem-Alexander en koningin Máxima niet als werkdiner bedoeld.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n 35 regeringsleiders, staatshoofden en ministers zijn aangekomen op Paleis Huis ten Bosch voor het diner met koning Willem-Alexander en koningin Máxima. De Amerikaanse president Donald Trump kwam als laatste aan.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Pegida mag woensdag niet demonstreren in Utrecht. De gemeente heeft de demonstratie verboden, omdat er door de NAVO-top onvoldoende politie beschikbaar is om die veilig te begeleiden. Ook in Arnhem, Enschede en Emmen werden acties van Pegida al verboden om die reden.
3 uur geleden