Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Op huidig WK voor het eerst geen ploeg zonder puntenverlies door

Op huidig WK voor het eerst geen ploeg zonder puntenverlies door

DOHA (ANP) - De deelnemende landen aan het WK in Qatar hebben voor een primeur gezorgd. Geen enkel land bereikte de achtste finales zonder puntenverlies. Dat kwam nog niet eerder voor sinds aan de mondiale titelstrijd 32 landen meedoen. Dat is sinds het WK van 1998 in Frankrijk. In 1994 in de Verenigde Staten deden nog 24 landen mee.

Nederland, Engeland, Marokko zijn de enige drie landen die in de poulefase in Qatar ongeslagen bleven. Zij behaalden 7 punten. Sommige landen, zoals Brazilië en Portugal, waren na twee duels met 6 punten al geplaatst. Zij hoefden de laatste groepswedstrijd daarom niet voluit meer te gaan en verloren allebei, met respectievelijk 1-0 van Kameroen en met 2-1 van Zuid-Korea.

Bij het WK van 1998 bereikten Frankrijk en Argentinië de knock-outfase zonder puntenverlies. In 2002 deden Spanje en Brazilië dat en in 2006 Duitsland, Portugal, Brazilië en Spanje.

In 2010 (in Zuid-Afrika) en 2014 (in Brazilië) wonnen Oranje en Argentinië alle groepswedstrijden. In 2014 bleven ook Colombia en België zonder puntenverlies. Bij het WK van 2018 in Rusland wonnen Uruguay, Kroatië en België alle duels in de poulefase.

Meer uit Voetbal

Ajax bevestigt komst van linksback Zintsjenko

AMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko maakt het seizoen af bij Ajax. De 29-jarige linksback uit Oekraïne komt over van Arsenal en heeft zich tot juli aan de club uit Amsterdam verbonden.

59 minuten geleden
Voetbalsters Ajax verspelen koppositie tegen HERA United: 1-2

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de koppositie in de Eredivisie verspeeld. Ze verloren de thuiswedstrijd tegen stadgenoot HERA United (1-2). Danique Tolhoek bracht Ajax op voorsprong (1-0). Jonna van de Velde trof in eigen doel en Ina Booms maakte het winnende doelpunt voor HERA United.

1 uur geleden
Nieuwkomers bezorgen FC Utrecht een punt in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - FC Utrecht heeft gebroken met een serie van zes nederlagen. De ploeg van trainer Ron Jans pakte een punt in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen (1-1).

1 uur geleden
Ajax wil Japanner Sano overnemen van concurrent NEC

AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil Kodai Sano per direct overnemen van NEC. De club ziet in de 22-jarige Japanner de gewenste versterking voor het middenveld.

1 uur geleden
NEC haalt middenvelder Hansen-Aarøen naar Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich versterkt met Isak Hansen-Aarøen. De Noorse middenvelder komt over van Werder Bremen en ondertekent een contract voor anderhalf jaar.

2 uur geleden
Aston Villa verliest van tien man Brentford, ManUnited wint nipt

BIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft een gevoelig verlies geleden in de Premier League. De nummer 3 in de stand verloor in eigen huis met 1-0 van Brentford, dat de hele tweede helft met tien man speelde. Dango Ouattara was de maker van het enige doelpunt in de wedstrijd.

2 uur geleden
PSV-trainer Bosz verlengt aflopend contract met twee jaar

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is ook na dit seizoen trainer van PSV. De 62-jarige Apeldoorner verlengt zondag na de 3-0-thuiszege op Feyenoord zijn aflopende contract met twee jaar, meldde hij op een persconferentie.

2 uur geleden