Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Op 'gehaktdag' legt kabinet verantwoording af over uitgaven 2021

Op 'gehaktdag' legt kabinet verantwoording af over uitgaven 2021

DEN HAAG (ANP) - De derde woensdag van mei is traditiegetrouw Verantwoordingsdag, ook wel gekscherend 'gehaktdag' genoemd. Het kabinet presenteert de jaarverslagen over 2021 en de minister van Financiën, dit jaar voor het eerst Sigrid Kaag, moet zich verantwoorden voor het beheer van de schatkist. De Algemene Rekenkamer controleert of de uitgaven "zinnig, zuinig en zorgvuldig" zijn gedaan.

Het kabinet zal moeten laten zien dat de ministeries hun zaken vorig jaar beter op orde hadden dan in 2020. Vooral het ministerie van Volksgezondheid kreeg toen een flinke tik op de vingers omdat voor vele miljarden aan uitgaven een deugdelijke onderbouwing en verantwoording ontbrak. Vooral de miljarden die werden besteed aan de bestrijding van de coronapandemie zullen opnieuw onder een vergrootglas worden gelegd.

In 2020 waren het met name uitgaven aan beschermingsmiddelen voor werknemers in de gezondheidszorg waar de Rekenkamer grote vraagtekens bij plaatste. Vorig jaar ging vooral veel geld op aan vaccins en testmaterialen. Het ministerie liet vorige week al weten dat het daar zorgvuldiger mee is omgegaan, maar dat het nog altijd miljarden euro's niet helemaal volgens de regels heeft uitgegeven.

Meer uit Binnenland

PI Vught wil aangifte doen na gijzeling, medewerkers ongedeerd

VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.

5 uur geleden
Marco Borsato gaat het komende jaar niet optreden

DEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.

6 uur geleden
Erik de Zwart onderzoekt digitaal kanaal over treinen

HILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.

7 uur geleden
Minister belt met 'Hoofdpiet' Van der Laan over doodsbedreigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.

9 uur geleden
Tweede dode door ongeval Ermelo, auto vloog in brand

ERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.

9 uur geleden
2025 op weg om op één na zonnigste jaar ooit gemeten te worden

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.

10 uur geleden
Koning, politici en tientallen BN'ers roepen op: bescherm vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.

10 uur geleden