Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Op elke hoek van de straat bewaken agenten marathon Parijs

Op elke hoek van de straat bewaken agenten marathon Parijs

PARIJS (ANP) - Het is goed zichtbaar dat veiligheidsmaatregelen voor de olympische marathon zijn opgevoerd. Het wemelt van de politie in de straten van Parijs. Op de hoek van elke straat staan bewapende agenten in kleine groepjes. Overal staan busjes met ook daarin agenten.

De marathon van de mannen begint om 8.00 bij Hôtel de Ville. De aankomst ligt op de Esplanade des Invalides, na een passage aan het Kasteel van Versailles. Voor Nederland doen Abdi Nageeye en Khalid Choukoud mee. Nageeye verraste drie jaar geleden met zilver op de Spelen van Tokio.

Uit angst voor aanslagen en andere incidenten bewaken ongeveer 10.000 agenten het parcours van de marathon. Parijs blijft uiterst waakzaam, ook gezien het recente terreuralarm in Oostenrijk met het afblazen van de Taylor Swift-concerten in Wenen, zei binnenlandminister Gérald Darmanin eerder. Hij zei ook dat er geen aanwijzingen zijn van enige specifieke dreiging.

De marathon in Parijs is allesbehalve vlak. De lopers moeten onderweg 436 hoogtemeters overbruggen en kruisen op hun pad een helling van 13,5 procent. Het traject loopt deels langs de Seine.

Meer uit Sport

Verstappen is plezier kwijt: nadenken over toekomst in Formule 1

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.

2 uur geleden
Antonelli ondanks 'verschrikkelijke start' jongste WK-leider ooit

SUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.

3 uur geleden
Antonelli zegeviert ook in Grote Prijs Japan, Verstappen achtste

SUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.

4 uur geleden
Martín wint sprintrace MotoGP in Texas, Bezzecchi crasht

AUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.

6 uur geleden
Teambaas Mekies wil van GP Japan leren voor verbetering Red Bull

SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.

22 uur geleden
Pidcock niet meer van start in Catalonië na val in ravijn

BERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.

1 dag geleden
Verstappen na mislukte kwalificatie niet boos maar gelaten

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.

1 dag geleden