Op elke hoek van de straat bewaken agenten marathon Parijs
PARIJS (ANP) - Het is goed zichtbaar dat veiligheidsmaatregelen voor de olympische marathon zijn opgevoerd. Het wemelt van de politie in de straten van Parijs. Op de hoek van elke straat staan bewapende agenten in kleine groepjes. Overal staan busjes met ook daarin agenten.
De marathon van de mannen begint om 8.00 bij Hôtel de Ville. De aankomst ligt op de Esplanade des Invalides, na een passage aan het Kasteel van Versailles. Voor Nederland doen Abdi Nageeye en Khalid Choukoud mee. Nageeye verraste drie jaar geleden met zilver op de Spelen van Tokio.
Uit angst voor aanslagen en andere incidenten bewaken ongeveer 10.000 agenten het parcours van de marathon. Parijs blijft uiterst waakzaam, ook gezien het recente terreuralarm in Oostenrijk met het afblazen van de Taylor Swift-concerten in Wenen, zei binnenlandminister Gérald Darmanin eerder. Hij zei ook dat er geen aanwijzingen zijn van enige specifieke dreiging.
De marathon in Parijs is allesbehalve vlak. De lopers moeten onderweg 436 hoogtemeters overbruggen en kruisen op hun pad een helling van 13,5 procent. Het traject loopt deels langs de Seine.
Meer uit Sport
PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
33 minuten geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
2 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Bokser Rico Verhoeven heeft bij de traditionele staredown voorafgaand aan het aangekondigde gevecht met de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne geen krimp gegeven. De twee "onbetwiste wereldkampioenen" keken elkaar in Londen ruim twee minuten diep in de ogen, maar bewaarden de rest voor het gevecht op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh.
1 dag geleden