Op elke hoek van de straat bewaken agenten marathon Parijs
PARIJS (ANP) - Het is goed zichtbaar dat veiligheidsmaatregelen voor de olympische marathon zijn opgevoerd. Het wemelt van de politie in de straten van Parijs. Op de hoek van elke straat staan bewapende agenten in kleine groepjes. Overal staan busjes met ook daarin agenten.
De marathon van de mannen begint om 8.00 bij Hôtel de Ville. De aankomst ligt op de Esplanade des Invalides, na een passage aan het Kasteel van Versailles. Voor Nederland doen Abdi Nageeye en Khalid Choukoud mee. Nageeye verraste drie jaar geleden met zilver op de Spelen van Tokio.
Uit angst voor aanslagen en andere incidenten bewaken ongeveer 10.000 agenten het parcours van de marathon. Parijs blijft uiterst waakzaam, ook gezien het recente terreuralarm in Oostenrijk met het afblazen van de Taylor Swift-concerten in Wenen, zei binnenlandminister Gérald Darmanin eerder. Hij zei ook dat er geen aanwijzingen zijn van enige specifieke dreiging.
De marathon in Parijs is allesbehalve vlak. De lopers moeten onderweg 436 hoogtemeters overbruggen en kruisen op hun pad een helling van 13,5 procent. Het traject loopt deels langs de Seine.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
1 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
2 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
2 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
3 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
4 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
4 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
9 uur geleden