Op één na hoogste bestuurder IMF vertrekt
WASHINGTON (ANP/RTR) - De vicedirecteur van het Internationaal Monetair Fonds (IMF), David Lipton, legt zijn functie vervroegd neer. Volgens directeur Kristalina Georgieva is zijn vertrek nodig voor wijzigingen die ze wil doorvoeren binnen de top van de organisatie.
De termijn van de Amerikaanse Lipton liep eigenlijk tot september 2021, maar nu zwaait hij eind deze maand af bij de instantie die de mondiale financiële stabiliteit moet bewaken. De 66-jarige econoom is de langstzittende vicedirecteur van het IMF ooit. Hij bezet de post sinds 2011.
Vorig jaar was Lipton zelfs even waarnemend directeur van de organisatie voor financiële stabiliteit. Christine Lagarde legde haar taken als IMF-directeur neer nadat ze afgelopen zomer werd voorgedragen als nieuwe president van de Europese Centrale Bank.
Er bestaat een soort herenakkoord dat de functie van IMF-directeur naar een Europeaan gaat, maar dat de tweede positie binnen de top voor een Amerikaan is. Het nog niet duidelijk of de Bulgaarse Georgieva die traditie wil voortzetten.
Meer uit Financieel
MUMBAI (ANP) - De grootste luchtvaartmaatschappij van India, IndiGo, heeft spijt betuigd voor wijdverbreide verstoringen in zijn vliegschema voor het Aziatische land. Het door oud-KLM-topman Pieter Elbers geleide bedrijf schrapte de afgelopen dagen honderden vluchten. Dat gebeurde omdat nieuwe regels rond rust- en werktijden voor piloten voor roosterproblemen zorgden.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips toonde vrijdag wat herstel op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern ging donderdag flink omlaag na een analistenrapport van Citi. De Amerikaanse zakenbank waarschuwde dat Philips volgend jaar meer tegenwind zou kunnen verwachten van handelstarieven en zwakkere marktomstandigheden in China en dat dit de omzetgroei kan drukken.
24 minuten geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Ook TikTok gaat zich houden aan het socialemediaverbod in Australië voor kinderen en tieners onder de 16 jaar. De Australische wet gaat op 10 december in en op die dag zal de populaire filmpjesapp jongeren blokkeren, meldt het platform. Dat betekent dat zij geen account meer kunnen aanmaken of behouden.
1 uur geledenBURBANK (ANP) - Streamingdienst Netflix wordt een steeds grotere kanshebber voor de aankoop van grote delen van Warner Bros. Discovery. De bedrijven zijn begonnen aan exclusieve gesprekken over de overname van de film- en tv-studio's en streamingplatform HBO Max door Netflix, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Als het tot een deal komt, krijgt 's werelds populairste betaalde streamingdienst een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer horecabedrijven worstelen met problematische schulden. Een op de vijf horeca-ondernemingen gaf aan hiermee te worstelen in november, tegen 14 procent in november vorig jaar. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek onder bedrijven in de industrie, handel en diensten met vijf of meer medewerkers.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Speelgoed is het afgelopen jaar goedkoper geworden in Nederland. Dat is opvallend, producten worden doorgaans juist steeds duurder. Experts denken dat de toegenomen productie in China en de handelsspanningen van dat land met de Verenigde Staten mogelijk een rol spelen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York lieten donderdag aan het slot kleine koersuitslagen zien. De aandacht van beleggers op Wall Street ging opnieuw uit naar cijfers over de Amerikaanse banenmarkt. Verder waren er nog kwartaalresultaten van onder meer softwareconcern Salesforce en supermarktketen Kroger.
11 uur geleden