Op de olympische baan begint het seizoen voor skeletonster Bos
ARNHEM (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos sleet aanstaande maandag na een trainingsperiode in China haar eerste officiële wedstrijd op de olympische baan van Yanqing. Daar hoopt de 28-jarige Edese in februari van volgend jaar mee te strijden om de olympische medailles bij de Spelen van Beijing.
Bos vertrok enkele weken geleden met collega's en concurrenten naar China om kennis te maken met de olympische baan. Daar trainen is volgens haar noodzakelijk om straks een kans te maken. "Ik wil in China mijn prestatie van de vorige Spelen verbeteren en daarvoor moet ik de baan kennen", zei de skeletonster die bij haar olympische debuut in 2018 als achtste eindigde. "Met alleen die paar runs die je krijgt vooraf aan de Spelen gaat dat niet lukken."
Vooraf aan haar vertrek had ze alleen een video van de baan gezien. Zo wist ze dat er een 'Kreisl' ligt, een bocht van minimaal 270 graden, maar die van Yanqing is 360 graden. Hoe langer de bocht, hoe makkelijker je de weg kwijtraakt, weet ze. "Je kunt veel leren van die beelden, maar je mist ook veel; de wind die over je heen komt, het gevoel van de snelheid en de druk in de bochten. Dat heb je nodig om goed te kunnen sturen. Bovendien ben ik iemand die veel op gevoel doet. Je kan mij vertellen dat het zo moet, maar als ik het niet gevoeld heb, vind ik het lastig om het toe te passen."
Nieuw
Een voordeel voor Bos is dat de baan voor iedereen nieuw is. "Als Nederland zijn we op de Spelen in het voordeel ten opzichte van de afgelopen WK‘s, waar ik niet zo heel goed heb gepresteerd." Bos begon het vorige seizoen ijzersterk met drie tweede plaatsen en een derde plaats. Op het WK in het Duitse Altenberg leek ze met een elfde plaats wat tegen te vallen, maar daar zit een reden achter. "Op het WK staan vier Duitse atletes, een Belgische die voormalig Duitse is en een Tsjechische die voormalig Duitse is. Zij hebben veel ervaring op die baan omdat ze er hebben leren sleeën. Dat maakt het lastig om daar goed te presteren."
In China is dat voordeel er niet, behalve voor de Chinezen. Bos: "Dat is voor mij leuker. Het is meer een gelijke strijd. En misschien is er een Chinese die zich weet te kwalificeren en straks ineens meedoet om de medailles."
In de komende maanden moet Bos zich eerst kwalificeren. "Bij ons begint iedereen elk seizoen op nul. Ik hoop snel die twee top 8-noteringen te halen. Maar alle wereldbekerwedstrijden zijn belangrijk. De ranglijst bepaalt ook de startpositie op de Spelen. En hoe vroeger je in de eerste run kan starten hoe gunstiger dat is. Ik ga zeker niet achterover leunen als ik de kwalificatie op zak heb."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is op de ATP-ranglijst met 23 plekken gestegen naar plaats 83. De Nederlander bereikte op Roland Garros als qualifier de vierde ronde door onder meer af te rekenen met oud-winnaar Stan Wawrinka. In de vierde ronde bleek de Duitse latere winnaar Alexander Zverev zijn eindstation.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
1 dag geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
1 dag geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
1 dag geleden