Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Op bezette Jordaanoever omgekomen activiste begraven in Turkije

Op bezette Jordaanoever omgekomen activiste begraven in Turkije

DIDIM (ANP/RTR) - Honderden mensen hebben zaterdag de Turks-Amerikaanse activiste Aysenur Ezgi Eygi de laatste eer bewezen in Didim, in de Turkse provincie Aydin. De 26-jarige voorvechtster van de Palestijnse zaak werd ruim een week geleden doodgeschoten in Beita op de bezette Westelijke Jordaanoever tijdens een demonstratie tegen de Israëlische nederzettingen.

Onder de aanwezigen bij de begrafenisplechtigheid aan de westkust waren de Turkse vicepresident Cevdet Yilmaz, buitenlandminister Hakan Fidan en parlementsvoorzitter Numan Kurtulmus. Ook de voorzitter van de belangrijkste oppositiepartij CHP, Özgul Özel, woonde de uitvaart bij. Een eregarde droeg de met de Turkse vlag bedekte kist van Eygi. "Het bloed van Eygi is even heilig als dat van iedere Palestijnse martelaar", zei Kurtulmus tegen verslaggevers.

Israël heeft toegegeven dat troepen op de Westoever de vrouw hebben neergeschoten, maar ontkende dat er opzet in het spel was. Het gebeurde per ongeluk tijdens de betoging, nadat die gewelddadig was geworden. Kurtulmus betwijfelde die lezing. "Ze werd direct in het vizier genomen en kreeg een kogel vlak achter haar linkeroor. Moge God erbarmen hebben met haar en moge haar ziel rust vinden in het paradijs."

De regering in Ankara heeft gezegd een internationaal arrestatiebevel uit te vaardigen voor degenen die verantwoordelijk zijn voor Eygi's dood. Die werd deze week onacceptabel genoemd door de Amerikaanse president Joe Biden en vicepresident Kamala Harris. Ze riepen Israël op meer te doen om te voorkomen dat zoiets nog een keer gebeurt.

Meer uit Buitenland

Russische gezant noemt opschorting sancties VS 'historisch'

MOSKOU (ANP/AFP) - Dat de Amerikaanse president Donald Trump sancties tegen Rusland tegenhoudt, markeert volgens de Russische gezant Kirill Dmitriëv een "historisch moment". Trump blokkeerde per decreet maatregelen tegen inkomsten uit Russische olie en gas. Die waren vastgelegd in een wet die hij een maand geleden zelf had getekend.

1 uur geleden
Canadese premier Carney noemt afscheiding gevaarlijke gok

EDMONTON (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft vrijdag in zijn thuisprovincie Alberta een laatste oproep gedaan aan kiezers die overwegen voor onafhankelijkheid van de provincie te stemmen. Dat melden diverse lokale media, waaronder CTV News. Hij waarschuwde dat een referendum een gevaarlijke gok is in een tijd waarin de bedreigingen voor de Canadese soevereiniteit toenemen.

3 uur geleden
158 jaar cel voor moord op Australische surfers in Mexico

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Een Mexicaanse rechter heeft drie mannen veroordeeld tot elk 158 jaar en negen maanden cel voor de moord op twee Australische broers en hun Amerikaanse vriend tijdens een surftrip in 2024 in de deelstaat Baja California. Dat meldt een bron binnen het gerecht aan persbureau Reuters.

3 uur geleden
Trump ziet af van heffingen en sancties op Russische energie

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump ziet af van enorme importheffingen op Russische energie. Deze waren vorige maand opgelegd in een wet die hij had ondertekend. De sancties komen namelijk slecht uit bij Trumps streven om de dieselprijzen te verlagen voor de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen van begin november.

6 uur geleden
Dode en zwaargewonden bij aanval in Duits verzorgingshuis

OLFEN (ANP/DPA) - Bij een aanval in een verzorgingshuis in het westen van Duitsland is een vrouw om het leven gekomen en zijn twee anderen zwaargewond geraakt. Dat meldde de politie vrijdagavond. Een van de gewonde vrouwen verkeert na de aanval in de stad Olfen, nabij Dortmund, in levensgevaar.

9 uur geleden
Verdachte van schietpartij op school in Oregon was oud-leerling

BEND (ANP/AFP) - De tiener die ervan wordt verdacht de schutter te zijn geweest bij de schietpartij op een basisschool in Oregon was een voormalig leerling op de school. Dat heeft de politie bekendgemaakt tijdens een persconferentie.

9 uur geleden
Krant: Musk stelde Trump voor om Starlink in Oekraïne te beperken

WASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk heeft zelf de Amerikaanse president Donald Trump benaderd met het voorstel om satellietinternet te beperken in Oekraïne. Dat schrijft de krant The Telegraph, die zich baseert op anonieme bronnen.

13 uur geleden