Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Op bezette Jordaanoever omgekomen activiste begraven in Turkije

Op bezette Jordaanoever omgekomen activiste begraven in Turkije

DIDIM (ANP/RTR) - Honderden mensen hebben zaterdag de Turks-Amerikaanse activiste Aysenur Ezgi Eygi de laatste eer bewezen in Didim, in de Turkse provincie Aydin. De 26-jarige voorvechtster van de Palestijnse zaak werd ruim een week geleden doodgeschoten in Beita op de bezette Westelijke Jordaanoever tijdens een demonstratie tegen de Israëlische nederzettingen.

Onder de aanwezigen bij de begrafenisplechtigheid aan de westkust waren de Turkse vicepresident Cevdet Yilmaz, buitenlandminister Hakan Fidan en parlementsvoorzitter Numan Kurtulmus. Ook de voorzitter van de belangrijkste oppositiepartij CHP, Özgul Özel, woonde de uitvaart bij. Een eregarde droeg de met de Turkse vlag bedekte kist van Eygi. "Het bloed van Eygi is even heilig als dat van iedere Palestijnse martelaar", zei Kurtulmus tegen verslaggevers.

Israël heeft toegegeven dat troepen op de Westoever de vrouw hebben neergeschoten, maar ontkende dat er opzet in het spel was. Het gebeurde per ongeluk tijdens de betoging, nadat die gewelddadig was geworden. Kurtulmus betwijfelde die lezing. "Ze werd direct in het vizier genomen en kreeg een kogel vlak achter haar linkeroor. Moge God erbarmen hebben met haar en moge haar ziel rust vinden in het paradijs."

De regering in Ankara heeft gezegd een internationaal arrestatiebevel uit te vaardigen voor degenen die verantwoordelijk zijn voor Eygi's dood. Die werd deze week onacceptabel genoemd door de Amerikaanse president Joe Biden en vicepresident Kamala Harris. Ze riepen Israël op meer te doen om te voorkomen dat zoiets nog een keer gebeurt.

Meer uit Buitenland

Activisten vast voor uithangen Palestijnse vlag aan Eiffeltoren

PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.

1 uur geleden
Rusland: Oekraïense drone neergestort bij kerncentrale Zaporizja

MOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.

1 uur geleden
Paus brengt eerste staatsbezoek aan Frankrijk in achttien jaar

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV brengt eind september een staatsbezoek aan Frankrijk, heeft het Vaticaan aangekondigd. Hij gaat in ieder geval langs bij het Parijse hoofdkantoor van UNESCO, de cultuurorganisatie van de Verenigde Naties. De paus was uitgenodigd door president Emmanuel Macron.

2 uur geleden
Hamas-functionaris meldt dood kopstuk na Israëlische aanval

GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Een hooggeplaatste functionaris van Hamas heeft zaterdag de dood van de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging, Ezzedine al-Haddad, gemeld aan persbureau Reuters. Israël zei het kopstuk aangevallen te hebben. Al-Haddad zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden.

3 uur geleden
Rusland geeft ruim 500 lichamen aan Oekraïne terug

KYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft recentelijk ruim vijfhonderd lichamen aan Oekraïne teruggegeven, meldt Kyiv zaterdag. Vermoedelijk gaat het om Oekraïense soldaten die zijn gesneuveld in de oorlog tegen Rusland.

4 uur geleden
Trump: nummer twee Islamitische Staat uitgeschakeld in Nigeria

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

5 uur geleden
Man overleden door haaienbeet voor Australische westkust

PERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.

5 uur geleden