Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Op bezette Jordaanoever omgekomen activiste begraven in Turkije

Op bezette Jordaanoever omgekomen activiste begraven in Turkije

DIDIM (ANP/RTR) - Honderden mensen hebben zaterdag de Turks-Amerikaanse activiste Aysenur Ezgi Eygi de laatste eer bewezen in Didim, in de Turkse provincie Aydin. De 26-jarige voorvechtster van de Palestijnse zaak werd ruim een week geleden doodgeschoten in Beita op de bezette Westelijke Jordaanoever tijdens een demonstratie tegen de Israëlische nederzettingen.

Onder de aanwezigen bij de begrafenisplechtigheid aan de westkust waren de Turkse vicepresident Cevdet Yilmaz, buitenlandminister Hakan Fidan en parlementsvoorzitter Numan Kurtulmus. Ook de voorzitter van de belangrijkste oppositiepartij CHP, Özgul Özel, woonde de uitvaart bij. Een eregarde droeg de met de Turkse vlag bedekte kist van Eygi. "Het bloed van Eygi is even heilig als dat van iedere Palestijnse martelaar", zei Kurtulmus tegen verslaggevers.

Israël heeft toegegeven dat troepen op de Westoever de vrouw hebben neergeschoten, maar ontkende dat er opzet in het spel was. Het gebeurde per ongeluk tijdens de betoging, nadat die gewelddadig was geworden. Kurtulmus betwijfelde die lezing. "Ze werd direct in het vizier genomen en kreeg een kogel vlak achter haar linkeroor. Moge God erbarmen hebben met haar en moge haar ziel rust vinden in het paradijs."

De regering in Ankara heeft gezegd een internationaal arrestatiebevel uit te vaardigen voor degenen die verantwoordelijk zijn voor Eygi's dood. Die werd deze week onacceptabel genoemd door de Amerikaanse president Joe Biden en vicepresident Kamala Harris. Ze riepen Israël op meer te doen om te voorkomen dat zoiets nog een keer gebeurt.

Meer uit Buitenland

Media: Trump en Netanyahu botsen over strategie inzake Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn dinsdag tijdens een telefoongesprek met elkaar in aanvaring gekomen over de te volgen koers ten aanzien van Iran. Dat meldden de Amerikaanse media Axios en The Wall Street Journal op basis van anonieme bronnen.

31 minuten geleden
Harvard wil hervormen omdat studenten te hoge cijfers halen

CAMBRIDGE (ANP/AFP) - De Amerikaanse universiteit Harvard heeft aangekondigd dat ze gaat beperken hoeveel cijfers in de hoogste categorie (A's) hoogleraren mogen toekennen aan bachelorstudenten. Hiermee zet de gerenommeerde universiteit stappen om 'cijferinflatie' tegen te gaan.

2 uur geleden
Meerderheid landen erkent klimaatverplichtingen bij VN

NEW YORK (ANP) - De Algemene Vergadering van de VN "verwelkomt" de adviserende uitspraak die het Internationaal Gerechtshof (ICJ) vorig jaar deed over het tegengaan van klimaatverandering. In een resolutie die woensdag werd aangenomen, wordt het advies "een gezaghebbende bijdrage in de verduidelijking van het internationaal recht" genoemd. De Verenigde Staten stemden tegen.

4 uur geleden
VS klagen voormalige Cubaanse president Raúl Castro aan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voormalige president van Cuba, Raúl Castro, aangeklaagd, laat een functionaris van de regering-Trump weten aan persbureau Reuters. Dat doen ze voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie uit Miami in 1996. De stap wordt gezien als een manier om nog meer druk te zetten op de Cubaanse regering.

10 uur geleden
Revolutionaire Garde meldt doorvaart 26 schepen bij Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.

11 uur geleden
Minister Rubio: VS willen nieuw hoofdstuk in relatie met Cuba

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.

12 uur geleden
Israëlische minister deelt beelden geboeide flotilla-activisten

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.

12 uur geleden