Oosting schiet PEC Zwolle langs FC Twente van zijn vader
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is goed begonnen aan het nieuwe seizoen in de Eredivisie. De formatie van de debuterende hoofdtrainer Henry van der Vegt was thuis met 1-0 te sterk voor een matig FC Twente.
Beide clubs hadden de nodige wijzigingen ondergaan ten opzichte van vorig seizoen. Zo had Twente Eredivisie-topscorer Sem Steijn naar Feyenoord zien gaan en vertrok Michel Vlap naar Al-Ahli uit Qatar. Bij PEC Zwolle maakte Thijs Oosting, de zoon van Twente-trainer Joseph Oosting, zijn debuut.
Het was uitgerekend middenvelder Oosting die Twente al na acht minuten pijn deed. Na een snelle aanval tekende hij voor de 1-0 met een schot van afstand. De treffer bleek de opmaat voor een eerste helft waarin PEC Zwolle de overhand had. Jamiro Monteiro verprutste een goede kopkans, terwijl een inzet van Kaj de Rooij werd geblokt.
Twente, dat nog weinig had laten zien, wisselde meteen na rust twee spelers. Ondanks de ingreep hoefde PEC Zwolle-keeper Tom de Graaff amper in actie te komen. Gabriël Reiziger, de zoon van oud-international Michael Reiziger, maakte als invaller bij PEC Zwolle zijn profdebuut.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
8 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
10 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
13 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
16 uur geleden