Oosterwegel stunt na slapeloze nacht met 'goed gelukte' zevenkamp
TOKIO (ANP) - Emma Oosterwegel verraste menigeen met haar bronzen plak op de zevenkamp, nota bene bij haar debuut op de Olympische Spelen. Voorafgaand aan het hoogtepunt uit haar nog prille loopbaan had de 23-jarige Oosterwegel, die de afgelopen jaren in de schaduw stond van de 'zilveren' Anouk Vetter, er weinig fiducie in.
"Vannacht kon ik echt niet slapen en toen ik wakker werd, dacht ik: hoe ga ik deze onderdelen doen? Maar het is goed gelukt, het is héél goed gelukt", sprak de dolblije Oosterwegel, die de zevenkamp besloot met een sterke 800 meter.
"Maar van een medaille heb ik nooit gedroomd en daar is ook nooit sprake van geweest. In de training ging het heel erg goed, maar je moet het in wedstrijden laten zien. Ik wist wel dat ik écht fit was, maar dat het er op bijna elk onderdeel uitkomt, is wel bijzonder."
Speerwerpen
Oosterwegel boekte donderdag veel progressie bij het speerwerpen, waar ook haar kracht ligt. "Het was een hele goede meerkamp en bijna op elk onderdeel haalde ik een persoonlijk record. Alleen bij het kogelstoten ging het iets minder."
Op het laatste onderdeel moest de Nederlandse vooral de Amerikaanse Kendell Williams in de gaten houden. "Ik moest wel rénnen en het was de sprint van mijn leven", zei Oosterwegel. "Williams was agressief bij de start en beukte wat mensen aan de kant. Ik heb mezelf opgepept en blijkbaar hielp het."
Vetter
Na afloop van de zevenkamp liepen Oosterwegel en Vetter gezamenlijk en breeduit lachend met de Nederlandse vlag door het Olympisch Stadion. De twee hebben de weg naar de medailles samen meegemaakt. "We deden alles met zijn tweeën en het is fijn om in zo'n wedstrijd een bekend gezicht bij je te hebben", sprak de olympische debutante.
"Als een van ons wat minder zin had in de training, dan hielpen we elkaar er bijvoorbeeld doorheen. Maar je deelt ook de mooie momenten samen. Dat dit gebeurt op de Spelen, besef ik nog steeds niet. Dat is echt bizar."
Meer uit Sport
TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
3 uur geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
14 uur geledenHOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
22 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
2 dagen geleden