Oostenrijkse voetballers weer naar EK
WENEN (ANP) - De Oostenrijkse voetballers hebben zich geplaatst voor het EK van volgend jaar. De ploeg van bondscoach Franco Foda verzekerde zich van deelname door Noord-Macedonië in Wenen met 2-1 te verslaan. David Alaba en Stefan Lainer maakten de doelpunten van het gastland in het Ernst Happel-stadion.
De Oostenrijkers verzekerden zich daardoor van de tweede plaats in groep G achter Polen, dat al zeker was van kwalificatie. Polen versloeg Israël in Jeruzalem met 2-1, door doelpunten van Grzegorz Krychowiak en Krzysztof Piatek. Slovenië won eerder op de avond met 1-0 van Letland, maar de ploeg van aanvaller Haris Vuckic (FC Twente) zag het laatste sprankje hoop op EK-deelname vervliegen door de winst van Oostenrijk.
De Oostenrijkers deden in 2008 en 2016 ook mee aan het EK. Ze wisten echter nog nooit een wedstrijd te winnen op de eindronde.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Voetbalclub Southampton houdt vast aan de Duitse trainer Tonda Eckert ondanks zijn rol in het spionageschandaal, dat de club een plek kostte in de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. "Ik vind dat hij een tweede kans verdient en zal hem die geven. Ik steun hem volledig, omdat ik hem een supergetalenteerde coach vind", zegt de Servische clubeigenaar Dragan Šolak in een interview met de BBC.
33 minuten geledenCARDIFF (ANP) - Verdediger Derrick Luckassen is op het laatste moment toegevoegd aan de WK-selectie van Ghana. De 30-jarige geboren Amsterdammer was niet opgenomen in de voorselectie, maar is na een blessure vlak voor de deadline opgenomen in de definitieve groep van 26 spelers. Alexander Djiku van Spartak Moskou raakte afgelopen weekend geblesseerd op de training.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
12 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
12 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
13 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
15 uur geleden