Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oostenrijkse vastgoedmagnaat Benko gearresteerd

Oostenrijkse vastgoedmagnaat Benko gearresteerd

WENEN (ANP/RTR) - De oprichter van het failliete Oostenrijkse vastgoedconcern Signa, René Benko, is gearresteerd in zijn villa in Innsbruck. Hij werd opgepakt op verdenking van het vervalsen van een factuur en het proberen te verbergen van activa voor schuldeisers, zo maakten Oostenrijkse openbaar aanklagers die zich bezighouden met het bestrijden van fraude en corruptie donderdag bekend, na berichtgeving van Oostenrijkse media.

Een Italiaanse rechter gaf vorige maand opdracht tot de arrestatie van de zakenman en acht anderen. Dat had te maken met een onderzoek naar vermeende corruptie van politici in Noord-Italië, meldde persbureau Reuters eerder op basis van ingewijden. De politie in Oostenrijk zei daarna dat ze Benko niet zou arresteren.

In juni had de politie de villa van Benko doorzocht op zoek naar documenten die verband hielden met lopende onderzoeken. Aanklagers onderzoeken Benko op verdenking van fraude na het instorten van Signa. Benko zelf stelt dat de beschuldigingen tegen hem ongegrond zijn. Ook in Duitsland en Liechtenstein lopen onderzoeken naar Benko, om mogelijke fraude en witwassen.

Benko's vastgoedimperium Signa viel eind 2023 om, nadat de rentes waren gestegen en de portefeuille van het bedrijf in waarde was gedaald. De groep bezat onder meer warenhuis KaDeWe in Berlijn, het iconische Chrysler Building in New York en warenhuis Selfridges in Londen.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit gemengd na bereiken van nieuwe recordstanden

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag gemengd gesloten. Beleggers op Wall Street leken een pas op de plaats te maken. Dinsdag sloten de Dow-Jonesindex en de S&P 500-index nog op nieuwe recordslotstanden.

1 uur geleden
VS versoepelen oliesancties Venezuela voor wereldwijde verkoop

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten versoepelen "selectief" de oliesancties om de wereldwijde verkoop mogelijk te maken. Dit meldt het Amerikaanse ministerie van Energie woensdag. Het is niet duidelijk om welke sancties het precies gaat.

4 uur geleden
Brussel schort importheffing kunstmeststoffen tijdelijk op

BRUSSEL (ANP) - Importeurs van kunstmeststoffen ammoniak en ureum krijgen van Brussel een tijdelijke uitzondering op het betalen van importtarieven en een CO2-belasting. Dat zei handelschef Maroš Šefčovič na overleg met EU-landbouwministers.

4 uur geleden
Onlinesupermarkt Picnic bezorgt donderdag weer boodschappen

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic hervat de bezorgingen van bestelde boodschappen donderdagochtend. Woensdag schrapte Picnic alle bezorgingen, omdat het vanwege het winterse weer onverantwoord was om de weg op te gaan.

5 uur geleden
KLM pauzeert ticketverkoop om gestrande reizigers te vervoeren

AMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de verkoop van tickets tijdelijk stopgezet. Daarmee wil de luchtvaartmaatschappij ervoor zorgen dat zoveel mogelijk stoelen in vliegtuigen beschikbaar zijn om op Schiphol gestrande reizigers naar hun bestemming te brengen. Daarvoor zet KLM ook grotere toestellen in.

5 uur geleden
AEX sluit flink lager na recordslotstand van dinsdag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is woensdag flink lager gesloten. Daarmee is de graadmeter verder verwijderd van de grens van 1000 punten, nadat de AEX dinsdag nog een nieuw record had bereikt. Vooral de koers van postkluisjesbedrijf InPost (min 5,9 procent) drukte op de stemming.

5 uur geleden
Techmedium: China vraagt bedrijven orders bij Nvidia te stoppen

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - De regering van China heeft een aantal technologiebedrijven in het land verzocht bestellingen van H200-chips bij het Amerikaanse Nvidia stop te zetten. Dat meldt het nieuwsmedium voor de techsector The Information op basis van ingewijden. Beijing wil de bedrijven mogelijk verplichten Chinese chips voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie te kopen.

6 uur geleden