Oostenrijkse skivedette Veith beëindigt carrière
ROHRMOOS (ANP/DPA) - De Oostenrijkse skiester Anna Veith, beter bekend onder haar meisjesnaam Fenninger, heeft haar carrière beëindigd. De 30-jarige sluit haar loopbaan af als een van de succesvolste alpineskiesters van haar land. Ze won onder meer olympisch goud in 2014 op de super-G, twee keer olympisch zilver, won drie wereldtitels en elf wereldbekerwedstrijden.
Door een zware knieblessure miste ze het volledige seizoen 2015/2016 en nadien bereikte Veith nooit meer haar oude niveau. Op de Winterspelen van 2018 in Pyeongchang hervond ze alsnog haar topvorm en leek ze op weg naar het goud op de super-G. Heel verrassend troefde de Tsjechische snowboardster Ester Ledecka haar met een honderdste van een seconde af.
"Het is moeilijk een bepaalde hoofdreden aan te duiden waarom ik stop. Laat ik zeggen dat mijn toekomstplannen gewijzigd zijn, ik heb nu andere dromen", lichtte Veith haar besluit toe op de Oostenrijkse tv.
Meer uit Sport
YANBU (ANP) - Motorcoureur Luciano Benavides heeft op spectaculaire wijze de Dakar Rally gewonnen. De Argentijn begon met een achterstand van ruim drie minuten op Ricky Brabec aan de laatste etappe, maar zag de Amerikaan 7 kilometer voor de finish een verkeerde afslag nemen. Brabec kwam in Saudi-Arabië na dertien etappes van in totaal 4748 kilometer uiteindelijk twee seconden te kort voor een derde eindzege.
2 uur geledenADELAIDE (ANP) - Mirra Andrejeva heeft het tennistoernooi van Adelaide gewonnen. De 18-jarige Russin versloeg Victoria Mboko uit Canada in de finale: 6-3 6-1.
3 uur geledenADELAIDE (ANP) - Tomas Machac heeft het tennistoernooi in het Australische Adelaide op zijn naam geschreven. De 25-jarige Tsjech won in de finale van de Fransman Ugo Humbert: 6-4 6-7 (2) 6-2.
3 uur geledenBAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.
15 uur geledenOSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.
15 uur geledenBELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.
17 uur geledenSHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.
17 uur geleden