Oostenrijkse skivedette Veith beëindigt carrière
ROHRMOOS (ANP/DPA) - De Oostenrijkse skiester Anna Veith, beter bekend onder haar meisjesnaam Fenninger, heeft haar carrière beëindigd. De 30-jarige sluit haar loopbaan af als een van de succesvolste alpineskiesters van haar land. Ze won onder meer olympisch goud in 2014 op de super-G, twee keer olympisch zilver, won drie wereldtitels en elf wereldbekerwedstrijden.
Door een zware knieblessure miste ze het volledige seizoen 2015/2016 en nadien bereikte Veith nooit meer haar oude niveau. Op de Winterspelen van 2018 in Pyeongchang hervond ze alsnog haar topvorm en leek ze op weg naar het goud op de super-G. Heel verrassend troefde de Tsjechische snowboardster Ester Ledecka haar met een honderdste van een seconde af.
"Het is moeilijk een bepaalde hoofdreden aan te duiden waarom ik stop. Laat ik zeggen dat mijn toekomstplannen gewijzigd zijn, ik heb nu andere dromen", lichtte Veith haar besluit toe op de Oostenrijkse tv.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.
3 uur geledenDETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.
4 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
16 uur geleden