Oostenrijkse skiester Liensberger onttroont Shiffrin op slalom
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Oostenrijkse skiester Katharina Liensberger heeft op de WK in het Italiaanse Cortina d'Ampezzo Mikaela Shiffrin onttroond op de slalom. De Amerikaanse Shiffrin, viervoudig wereldkampioene op het onderdeel, moest genoegen nemen met het brons. Het zilver was voor de Tsjechische Petra Vlhova.
Shiffrin kende een matige eerste run. Ze stond halverwege op 1,30 van Liensberger. Ze kwam na twee runs uiteindelijk uit op 1,98 van de winnares. Vlhova moest een seconde toegeven op de Oostenrijkse.
Voor de 23-jarige Liensberger was het haar derde medaille van de WK. Eerder pakte ze al goud op de parallel reuzenslalom en brons op de reuzenslalom.
Liensberger won in haar loopbaan nog nooit een wereldbekerwedstrijd.
Meer uit Sport
TASJKENT (ANP) - Max Verstappen ontbrak tijdens het prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA in Tasjkent (Oezbekistan). De coureur van Red Bull, die 2 punten tekortkwam voor zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, meldde zich ziek af.
5 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Duitse handbalsters hebben zich geplaatst voor de finale van het WK. Duitsland versloeg regerend wereldkampioen Frankrijk in de halve finale in Rotterdam Ahoy: 29-23.
22 minuten geledenMONACO (ANP) - De mondiale strijd tegen doping is vastgelopen, omdat sporters de huidige opsporingssystemen dankzij steeds geavanceerdere methoden weten te ontwijken. Dat stelt David Howman, de baas van de onafhankelijke instantie die doping opspoort in de atletiek, AIU.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Niels Zonneveld heeft bij het WK in Alexandra Palace in Londen voor de eerste Nederlandse overwinning gezorgd. Zonneveld versloeg Haupai Puha uit Nieuw-Zeeland in drie sets. Het werd 3-0 voor de 27-jarige Nederlander.
4 uur geledenNAMEN (ANP) - Mathieu van der Poel verschijnt zondag na slechts twee specifieke crosstrainingen aan de start van de veldrit in Namen. "Ik ben misschien nog een procentje minder dan vorig jaar", laat hij weten via zijn ploeg Alpecin Premier Tech. "Maar ik verwacht dat ik kan strijden voor de winst."
5 uur geledenTASJKENT (ANP) - Mohammed ben Sulayem is zoals verwacht op een congres in Tasjkent herkozen als voorzitter van de internationale autosportfederatie FIA. De 64-jarige preses uit de Verenigde Arabische Emiraten was de enige kandidaat.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Handballer Kay Smits (28) komt niet in actie bij het EK in januari. Smits is volledig fit, maar kiest er met het oog op de lange termijn voor om het toernooi over te slaan. Dat meldt de Nederlandse handbalbond op de website.
7 uur geleden