Oostenrijkse president na corona-sluitingstijd betrapt in café
WENEN (ANP/DPA) - De Oostenrijkse bondspresident Alexander van der Bellen is met zijn vrouw betrapt door de politie toen zij na het extra vroege sluitingsuur nog in een Weens café zaten te drinken. De president bevestigde dat aan de Oostenrijkse krant Kronen Zeitung en bood zijn verontschuldigingen aan.
Ook de politie bevestigt het voorval. Volgens Van der Bellen waren hij en zijn vrouw de tijd uit het oog verloren toen ze aan het praten waren. De echtelieden werden, met de drankjes nog op tafel, om 00.20 uur op een terras betrapt toen de politie een horecazaak controleerde. Die zaak was al officieel gesloten.
Vanwege de corona-uitbraak moeten Oostenrijkse restaurants en café's uiterlijk om 23.00 uur sluiten. Overtreding van die regel kan bestraft worden met een boete tot maar liefst 30.000 euro. Van der Bellen trekt het boetekleed aan tegenover Kronen Zeitung. "Ik heb er oprecht spijt van. Het was een fout", aldus de berouwvolle president.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran heeft er volgens de Amerikaanse president Donald Trump mee ingestemd het eigen nucleaire programma voor onbepaalde tijd stil te leggen. Onderhandelingen over een deal worden "waarschijnlijk" dit weekend weer gehouden, zei hij tegen persbureau Bloomberg. "De meeste hoofdpunten zijn afgerond. Het zal vrij snel gaan."
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat het versterken van het bestand met Israël zijn prioriteit is. Ook na het ingaan van het bestand werden nog aanvallen op Libanon gemeld, maar toch noemt Aoun het "een kans om stabiliteit en wederopbouw te promoten."
4 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
10 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
10 uur geleden