Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oostenrijkse partijen vormen alsnog coalitieregering zonder FPÖ

Oostenrijkse partijen vormen alsnog coalitieregering zonder FPÖ

WENEN (ANP/RTR) - Drie Oostenrijkse partijen zijn erin geslaagd een coalitieakkoord te sluiten voor de vorming van een nieuwe regering. De verkiezingen waren eind september en de grote winnaar was de radicaal-rechtse FPÖ. Pogingen van met name de christendemocraten (ÖVP), sociaaldemocraten (SPÖ) en liberalen (Neos) om samen een centrumregering zonder de Vrijheidspartij (FPÖ) te vormen, mislukten eerder. Ook een poging van de ÖVP samen met de FPÖ een regering te vormen mislukte.

De ÖVP, SPÖ en Neos zijn het nu wel eens over een regeerakkoord. Ze vertellen om 11.00 uur tijdens een persconferentie meer over hun plannen. De nieuwe regering wil volgende week van start gaan, maar eerst moeten de leden van de partijen nog instemmen met het regeerakkoord. ÖVP-leider Christian Stocker wordt waarschijnlijk de nieuwe kanselier.

Het waren de langste coalitiegesprekken in Oostenrijk sinds de Tweede Wereldoorlog en het is ook voor het eerst sinds de jaren 40 dat er drie partijen in de regering gaan zitten. FPÖ-leider Herbert Kickl spreekt van een "coalitie van verliezers", omdat zijn partij de grootste is geworden. Hij wil dat er nieuwe verkiezingen komen om te voorkomen dat deze drie partijen een regering vormen.

Meer uit Buitenland

Atoominspecteurs weg uit Iran

TEHERAN (ANP/AFP) - De atoominspecteurs van het internationale agentschap IAEA hebben Iran verlaten, ondanks een eerdere oproep van het agentschap om "het onmisbare toezicht te hervatten". Dat is een gevolg van het besluit van Teheran van woensdag om de samenwerking met het agentschap op te zeggen.

3 uur geleden
Rusland en Oekraïne wisselen opnieuw gevangenen uit

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland en Oekraïne hebben opnieuw gevangenen uitgewisseld. De uitruil maakt deel uit van de afspraken die de landen met elkaar maakten tijdens onderhandelingen in Istanbul, begin vorige maand.

3 uur geleden
Tientallen gewonden bij ontploft tankstation in Rome

ROME (ANP) - Het aantal gewonden bij het geëxplodeerde tankstation in Rome is opgelopen naar 45. Twee van hen verkeren in kritieke toestand. Volgens de president van de regio Lazio waar Rome onder valt, is de situatie nu onder controle.

4 uur geleden
VN: ruim 600 Palestijnen gedood rond hulpverlening

GENÈVE (ANP/RTR) - Bij hulpverlening in de grotendeels verwoeste Gazastrook zijn inmiddels al meer dan zeshonderd Palestijnen gedood, meldt het mensenrechtenbureau van de Verenigde Naties. Het gaat om 613 doden tot 27 juni, maar er zijn sindsdien meer incidenten geweest, benadrukt de VN-organisatie.

4 uur geleden
NAVO heeft nieuwe hoogste commandant in Europa

BERGEN (ANP) - De NAVO heeft een nieuwe hoogste commandant in Europa. De Amerikaanse generaal Alexus Grynkewich heeft de leiding over de verdediging van het bondgenootschap tegen bijvoorbeeld een Russische aanval vrijdag overgenomen.

6 uur geleden
Meerdere gewonden bij grote explosie in Rome

ROME (ANP) - Ten minste 21 mensen zijn gewond geraakt bij een grote explosie bij een benzinestation in Rome in de wijk Prenestino. Onder hen is een aantal hulpverleners, melden Italiaanse media.

7 uur geleden
Oekraïne: Russische aanval met recordaantal van 539 drones

KYIV (ANP/RTR) - Bij een grootschalige aanval op Oekraïne hebben de Russen een recordaantal van 539 drones en elf raketten ingezet, meldt de Oekraïense luchtmacht. De aanval, die vrijwel de hele nacht duurde, volgde na een telefoongesprek tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump over de Russische oorlog tegen Oekraïne. De helft van de drones zou zijn neergehaald. Ruim tweehonderd gingen verloren.

10 uur geleden