Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oostenrijkse partij verlaat parlement bij rede Zelensky

Oostenrijkse partij verlaat parlement bij rede Zelensky

WENEN (ANP) - De dertig parlementariërs van de rechts-conservatieve Vrijheidspartij van Oostenrijk (FPÖ) hebben tijdens een toespraak van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky het parlement uit protest verlaten en borden met de tekst Plaats voor vrede en Plaats voor vrijheid bij hun zetels gezet. De partij beschouwt de videotoespraak van de Oekraïense leider in de Nationale Raad (parlement) van 183 zetels als een ernstige schending van de Oostenrijkse neutraliteit.

Volgens Oostenrijkse media waren ook veel leden van de sociaaldemocratische SPÖ er niet bij. Slechts achttien van de veertig SPÖ-parlementariërs waren aanwezig. Ook fractieleider Pamela Rendi-Wagner was er niet. Volgens de SPÖ was dat omdat ze ziek is.

Voordat Zelensky aan zijn videoboodschap begon, waren er voor het parlementsgebouw naar schatting honderd betogers die de neutraliteit van Oostenrijk en een einde aan de oorlog eisten. Zelensky zei in zijn rede dat "het niet mogelijk is moralistisch neutraal te zijn tegenover het kwaad".

Zelensky heeft in de vierhonderd dagen sinds de Russische inval vrijwel dagelijks toespraken gehouden. Hij heeft bijna alle parlementen van de EU-landen toegesproken en is gewend aan staande ovaties. In het Bulgaarse en het Hongaarse parlement is er nog geen toespraak van Zelensky geweest.

Meer uit Buitenland

Shakira krijgt miljoenen terug van Spaanse belastingdienst

MADRID (ANP) - De Colombiaanse zangeres Shakira krijgt tientallen miljoenen euro's terug van de Spaanse belastingdienst. Volgens Spaanse media als El Mundo moet de fiscus zo'n 60 miljoen euro betalen aan de artiest.

6 minuten geleden
Europol ontdekt duizenden onlineberichten Iraanse Garde in EU

BRUSSEL (ANP) - In de Europese Unie zijn duizenden onlineberichten van de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) in kaart gebracht en verwijderd, meldt Europol. Het EU-samenwerkingsverband van politiediensten heeft samen met lidstaten in totaal 14.200 berichten van de IRG op verschillende websites en onlineplatforms in de EU gevonden.

31 minuten geleden
CARE: prijs van hulpgoederen loopt op door blokkade handelsroutes

GENÈVE (ANP) - Door de verstoring van handelsroutes in het Midden-Oosten loopt de prijs van voedsel en noodhulp snel op, ziet hulporganisatie CARE. Door de gedeeltelijke sluiting van de Straat van Hormuz moeten hulpgoederen via andere routes vervoerd worden. Dat zorgt er onder meer voor dat de prijs van noodvoeding voor ondervoede kinderen is verdrievoudigd, aldus CARE.

1 uur geleden
Gaza-flotilla meldt onderschepping door militaire schepen

NICOSIA (ANP) - De Global Sumud Flotilla, die op weg is naar Gaza met hulpgoederen, meldt dat militaire schepen ter hoogte van Cyprus zijn begonnen met het onderscheppen van de vloot. De flotilla vertrok vorige week vanaf Turkije, nadat Israëlische troepen schepen eerder hadden onderschept bij Kreta. Aan boord van de flotilla bevinden zich zes Nederlanders, laat de organisatie weten aan het ANP.

1 uur geleden
Nederlaag voor partij Sánchez bij verkiezingen Andalusië

SEVILLA (ANP/RTR) - Een flinke nederlaag voor de Spaanse premier Pedro Sánchez. Zijn sociaaldemocratische partij (PSOE) heeft haar slechtste resultaat ooit behaald bij de verkiezingen in de zuidelijke regio Andalusië. PSOE wist 28 zetels te behalen. De conservatieve Volkspartij (PP) heeft de verkiezingen gewonnen met 53 zetels, maar verloor haar absolute meerderheid.

2 uur geleden
Doden en schade door aardbeving in China

BEIJING (ANP/RTR) - Door een aardbeving in het zuidwesten van China zijn maandag zeker twee mensen om het leven gekomen. De beving met een kracht van 5.2 trof de regio Guangxi. Het epicentrum van de beving lag bij de stad Liuzhou.

3 uur geleden
Doden door Israëlische aanvallen in Gaza en Libanon

GAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.

14 uur geleden