Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oostenrijkse ex-bondskanselier Kurz beëdigd als parlementariër

Oostenrijkse ex-bondskanselier Kurz beëdigd als parlementariër

WENEN (ANP/DPA) - De Oostenrijkse ex-regeringsleider Sebastian Kurz is beëdigd als parlementariër. Hij trad afgelopen weekend vanwege een corruptieschandaal af als bondskanselier, maar blijft actief in de politiek en behoudt zijn leidende rol binnen de conservatieve ÖVP.

De 35-jarige politicus en negen anderen worden ervan beschuldigd overheidsgeld te hebben gebruikt om peilingen te manipuleren in het voordeel van Kurz. Hij ontkent de beschuldigingen. Er wordt daarnaast ook onderzoek gedaan naar een mogelijk valse getuigenis van Kurz in een ander corruptieonderzoek.

Kurz is vanwege zijn nieuwe functie juridisch onschendbaar. Het parlement kan zijn immuniteit intrekken, maar Kurz heeft al bekendgemaakt geen gebruik te willen maken van de regeling die parlementsleden beschermt tegen vervolging.

Het nieuwste schandaal rond Kurz leidde tot problemen binnen de coalitie. De Groenen weigerden verder te regeren met Kurz aan het hoofd van de regering, waarop hij werd vervangen door zijn partijgenoot en buitenlandminister Alexander Schallenberg. De nieuwe bondskanselier heeft gezegd nauw te gaan samenwerken met Kurz.

Meer uit Buitenland

Dode en meerdere gewonden na explosies in Oekraïense stad Lviv

LVIV (ANP) - Explosies in de Oekraïense stad Lviv hebben in de nacht van zaterdag op zondag een politieagente gedood en zeker vijftien mensen verwond. De burgemeester van de stad in het westen van het land spreekt van een "daad van terrorisme". De ontploffingen vonden plaats kort nadat de politie rond 00.30 uur was afgekomen op een melding over een inbraak in een winkel in het stadscentrum, aldus de openbaar aanklager van Lviv.

1 uur geleden
Duizenden herdenken vermoorde radicale nationalist in Lyon

LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.

9 uur geleden
Russische inlichtingendienst noemt Telegram veiligheidsrisico

MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.

15 uur geleden
Slowakije dreigt noodstroom Oekraïne af te sluiten om olieruzie

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.

15 uur geleden
Macron maant tot kalmte voor herdenking dood radicale nationalist

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.

16 uur geleden
Venezolaanse autoriteiten verlenen 379 gevangenen amnestie

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.

20 uur geleden
In totaal vijf doden door lawines in Oostenrijk

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.

22 uur geleden