Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oostenrijkse ex-bondskanselier Kurz beëdigd als parlementariër

Oostenrijkse ex-bondskanselier Kurz beëdigd als parlementariër

WENEN (ANP/DPA) - De Oostenrijkse ex-regeringsleider Sebastian Kurz is beëdigd als parlementariër. Hij trad afgelopen weekend vanwege een corruptieschandaal af als bondskanselier, maar blijft actief in de politiek en behoudt zijn leidende rol binnen de conservatieve ÖVP.

De 35-jarige politicus en negen anderen worden ervan beschuldigd overheidsgeld te hebben gebruikt om peilingen te manipuleren in het voordeel van Kurz. Hij ontkent de beschuldigingen. Er wordt daarnaast ook onderzoek gedaan naar een mogelijk valse getuigenis van Kurz in een ander corruptieonderzoek.

Kurz is vanwege zijn nieuwe functie juridisch onschendbaar. Het parlement kan zijn immuniteit intrekken, maar Kurz heeft al bekendgemaakt geen gebruik te willen maken van de regeling die parlementsleden beschermt tegen vervolging.

Het nieuwste schandaal rond Kurz leidde tot problemen binnen de coalitie. De Groenen weigerden verder te regeren met Kurz aan het hoofd van de regering, waarop hij werd vervangen door zijn partijgenoot en buitenlandminister Alexander Schallenberg. De nieuwe bondskanselier heeft gezegd nauw te gaan samenwerken met Kurz.

Meer uit Buitenland

Syrisch leger trekt groot gevangenenkamp Al-Hol binnen

HASAKAH (ANP/AFP) - Het Syrische leger is naar eigen zeggen het grote gevangenenkamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens, binnengetrokken. Dat kamp werd jarenlang gecontroleerd door de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF).

1 uur geleden
Interim-president Venezuela vervangt topmilitairen

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse waarnemend president Delcy Rodríguez heeft bijna dertig topfiguren in de strijdkrachten en verwante veiligheidsorganen vervangen. Zo zijn de bevelhebbers van de voornaamste luchtmachtbases vervangen, meldden lokale media. Rodríguez is de plaatsvervanger van de door de VS begin dit jaar in een nachtelijke militaire operatie gevangengenomen president Nicolás Maduro. De luchtmachtbases waren doelwit bij de Amerikaanse operatie.

1 uur geleden
Reddingswerkers veroorzaken ongelukken om te kunnen helpen

LÜNEBURG (ANP) - Twee Duitse ambulancebroeders zijn veroordeeld tot lange celstraffen, omdat ze ongelukken veroorzaakten om de slachtoffers daarna te kunnen helpen. Het duo gooide vanaf bruggen onder meer betonplaten en een boomstam op Duitse snelwegen. Ze krijgen elf en twaalf jaar gevangenisstraf voor poging tot moord en gevaarlijk gedrag in het verkeer.

2 uur geleden
Islamitische landen kondigen gezamenlijke deelname vredesraad aan

RIYAD (ANP) - Een achttal overwegend islamitische landen zegt in een gezamenlijke verklaring te zullen deelnemen aan de Amerikaanse vredesraad. Die moet toezien op Gaza na een mogelijk bestand. Het gaat om Pakistan, Egypte, Jordanië, Qatar, Indonesië, Turkije, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten. In de verklaring spreken de landen hun steun uit voor de Amerikaanse inzet voor vrede in het gebied.

2 uur geleden
Denen blij dat Trump geen geweld wil gebruiken bij Groenland

KOPENHAGEN/NUUK (ANP/RTR/AFP) - De Deense regering is blij dat de Amerikaanse president Trump geen geweld wil gebruiken bij de gewenste inlijving van Groenland, dat deel is van het Deense koninkrijk. Het is positief dat Trump zegt dat hij niet van plan is geweld te gebruiken, aldus de Deense minister van Buitenlandse Zaken. Maar de aanspraken blijven overeind en het probleem dus ook, aldus minister Lars Løkke Rasmussen.

3 uur geleden
Ook de paus is uitgenodigd voor Trumps vredesraad

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft laten weten ook te zijn uitgenodigd voor de door de Amerikaanse president Donald Trump beoogde vredesraad. Het Vaticaan gaat de uitnodiging overwegen voordat een antwoord wordt verstuurd. Trump heeft zo'n zestig landen uitgenodigd. Er hebben twintig of misschien wel 25 landen ingestemd, aldus de Amerikaanse gezant Steve Witkoff.

3 uur geleden
Kyiv: Zelensky is in Oekraïne, niet in Davos

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is in Kyiv en niet in Davos. Dat meldt het presidentiële kantoor. President Trump suggereerde eerder in zijn toespraak op het World Economic Forum, dat momenteel plaatsvindt in die Zwitserse plaats, dat Zelensky "in het publiek zou kunnen zitten". Ook zei de Amerikaanse president dat hij de Oekraïense leider later op woensdag zou ontmoeten. Na zijn toespraak kwam hij daarop terug en noemde hij donderdag als de dag waarop hij Zelensky zou treffen.

4 uur geleden