Oostenrijkse ex-bondskanselier Kurz beëdigd als parlementariër
WENEN (ANP/DPA) - De Oostenrijkse ex-regeringsleider Sebastian Kurz is beëdigd als parlementariër. Hij trad afgelopen weekend vanwege een corruptieschandaal af als bondskanselier, maar blijft actief in de politiek en behoudt zijn leidende rol binnen de conservatieve ÖVP.
De 35-jarige politicus en negen anderen worden ervan beschuldigd overheidsgeld te hebben gebruikt om peilingen te manipuleren in het voordeel van Kurz. Hij ontkent de beschuldigingen. Er wordt daarnaast ook onderzoek gedaan naar een mogelijk valse getuigenis van Kurz in een ander corruptieonderzoek.
Kurz is vanwege zijn nieuwe functie juridisch onschendbaar. Het parlement kan zijn immuniteit intrekken, maar Kurz heeft al bekendgemaakt geen gebruik te willen maken van de regeling die parlementsleden beschermt tegen vervolging.
Het nieuwste schandaal rond Kurz leidde tot problemen binnen de coalitie. De Groenen weigerden verder te regeren met Kurz aan het hoofd van de regering, waarop hij werd vervangen door zijn partijgenoot en buitenlandminister Alexander Schallenberg. De nieuwe bondskanselier heeft gezegd nauw te gaan samenwerken met Kurz.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is bereid om "de hel te ontketenen" als Iran geen deal sluit, heeft zijn woordvoerder Karoline Leavitt gezegd. Volgens haar moet Iran accepteren dat het de strijd verloren heeft. Vooralsnog gaan de Iraanse aanvallen door.
36 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz ziet geen reden meer om Oekraïne te voorzien van Taurus-langeafstandsraketten. Hij zei tegen parlementsleden dat Oekraïne inmiddels zelf langeafstandswapens produceert. Die zijn volgens Merz ook "aanzienlijk effectiever dan het relatief kleine aantal Taurus-kruisraketten dat we hadden kunnen leveren".
2 uur geledenARLINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft drie overeenkomsten afgesloten voor raketten en onderdelen voor munitie en wapensystemen. Daarmee kunnen voorraden aangevuld worden die zijn geslonken door de oorlog in het Midden-Oosten. "Zo wordt de industriebasis klaargemaakt voor oorlogstijd", zegt onderminister Michael Duffey.
2 uur geledenCANTERBURY (ANP) - Het eerste vrouwelijke hoofd van de Anglicaanse Kerk, Sarah Mullally (63), is in Engeland formeel geïnstalleerd. Dat gebeurde in het bijzijn van de Britse premier en leden van de koninklijke familie in de kathedraal van Canterbury.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De topman van de Verenigde Naties heeft gewaarschuwd dat Libanon niet het lot van de Gazastrook mag ondergaan. "Het Gaza-model moet niet worden herhaald in Libanon", zei secretaris-generaal António Guterres.
3 uur geledenNICOSIA (ANP/RTR) - Cyprus is met het Verenigd Koninkrijk in gesprek gegaan over de toekomst van Britse bases op het eiland. Dat zei president Nikos Christodoulides van Cyprus nadat deze maand onrust was ontstaan over een drone-aanval op een van die militaire installaties.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De leider van de Libanese sjiitische beweging Hezbollah zegt dat de door Iran gesteunde beweging niet in gesprek gaat met Israël zolang de Israëlische aanvallen op Libanon doorgaan.
3 uur geleden