Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oostenrijkse bondskanselier Kurz doet coronatest voor de camera

Oostenrijkse bondskanselier Kurz doet coronatest voor de camera

WENEN (ANP/DPA) - De Oostenrijkse bondskanselier Sebastian Kurz heeft in een screeningscentrum in Wenen een coronatest ondergaan voor de camera. Hiermee wilde hij de grootschalige testcampagne in zijn land nog eens extra onder de aandacht brengen, want deze is tot nu toe nog niet erg populair onder de Oostenrijkers.

"Ik vraag de bevolking om mee te doen", zei Kurz tegen de aanwezige journalisten. "Het is beter om een ​​half uur te besteden aan een test dan weken door te brengen in lockdown."

Bij de massale testcampagne in Wenen lieten sinds vrijdag dagelijks rond de 20.000 mensen zich testen, hoewel er per dag plek is voor 150.000 mensen. In Wenen eindigt het massale testen komende zondag. In de provincie Tirol kwam bij de grootschalige testcampagne van maandag tot en met zondag minder dan een derde van de bevolking opdagen.

Tevreden

Ondanks de tegenvallende opkomst zei Kurz tevreden te zijn, omdat er al 1000 nieuwe besmettingen zijn ontdekt. Het vrijwillige testplan werd eind november aangekondigd en is bedoeld om de overdracht van het virus te vertragen.

Oostenrijk besloot zondag, ondanks het nog altijd verontrustende aantal nieuwe besmettingsgevallen, de lockdown niet te verlengen. Maandag gingen de winkels, musea en scholen weer open.

Meer uit Buitenland

Frans lagerhuis steunt begrotingsvoorstel sociale zekerheid

PARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse Nationale Vergadering heeft voorlopig een nieuwe politieke crisis afgewend. Een begrotingsvoorstel voor sociale zekerheid kreeg na onderhandelingen de steun van een meerderheid van de parlementariërs.

1 uur geleden
President Honduras: verkiezingen zijn gemanipuleerd

TEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De Hondurese president Xiomara Castro beschuldigt de Amerikaanse president Donald Trump van inmenging in de verkiezingen in haar land en spreekt over manipulatie van de uitslag. De definitieve uitslag van de verkiezingen van 30 november is nog niet bekend, maar de door Trump gesteunde conservatieve kandidaat Nasry Asfura heeft een krappe voorsprong in de voorlopige resultaten.

1 uur geleden
Honderdduizenden mensen op de vlucht na nieuw geweld Oost-Congo

UVIRA (ANP/RTR) - Door het oplaaiende geweld in Oost-Congo hebben de afgelopen dagen ongeveer 200.000 mensen hun huizen ontvlucht, terwijl de door Rwanda gesteunde M23-rebellen een opmars maakten richting de strategisch gelegen stad Uvira, op de grens met Burundi. Volgens de VN zijn 74 mensen gedood, vooral burgers. 83 mensen zouden gewond zijn afgevoerd naar het ziekenhuis.

1 uur geleden
Zelensky zegt klaar te zijn voor verkiezingen

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Zelensky zegt klaar te zijn om verkiezingen te houden. Hij vraagt de VS en Europese partners om de veiligheid te garanderen tijdens dat proces.

1 uur geleden
FT: VS willen snelle reactie Zelensky op vredesvoorstel

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft van de Verenigde Staten "dagen" de tijd gekregen om te reageren op een vredesvoorstel. Dat voorziet in het opgeven van grondgebied door Oekraïne in ruil voor Amerikaanse veiligheidsgaranties, schrijft de krant Financial Times. Die baseert zich op anonieme bronnen.

1 uur geleden
Finland voert verdediging tegen drones op

NIINISALO (ANP/RTR) - Finland heeft honderden dronejammers aangeschaft. Die verstoren de navigatiesignalen van onbemande toestellen en worden opgesteld rond belangrijke infrastructuur, zoals militaire bases.

2 uur geleden
UNICEF: veel meer baby's met ondergewicht geboren in Gaza

GENÈVE (ANP/AFP/DPA) - UNICEF ziet een alarmerende toename van pasgeborenen met ondergewicht in Gaza. In 2022, voordat de oorlog tussen Israël en Hamas begon, werden per maand gemiddeld 250 baby's van minder dan 2,5 kilo geboren. In de eerste helft van dit jaar waren dat er gemiddeld 300 en van juli tot en met september zelfs 460 per maand, ondanks een sterke daling van het totale aantal geboorten.

3 uur geleden