Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oostenrijkse bondskanselier Kurz doet coronatest voor de camera

Oostenrijkse bondskanselier Kurz doet coronatest voor de camera

WENEN (ANP/DPA) - De Oostenrijkse bondskanselier Sebastian Kurz heeft in een screeningscentrum in Wenen een coronatest ondergaan voor de camera. Hiermee wilde hij de grootschalige testcampagne in zijn land nog eens extra onder de aandacht brengen, want deze is tot nu toe nog niet erg populair onder de Oostenrijkers.

"Ik vraag de bevolking om mee te doen", zei Kurz tegen de aanwezige journalisten. "Het is beter om een ​​half uur te besteden aan een test dan weken door te brengen in lockdown."

Bij de massale testcampagne in Wenen lieten sinds vrijdag dagelijks rond de 20.000 mensen zich testen, hoewel er per dag plek is voor 150.000 mensen. In Wenen eindigt het massale testen komende zondag. In de provincie Tirol kwam bij de grootschalige testcampagne van maandag tot en met zondag minder dan een derde van de bevolking opdagen.

Tevreden

Ondanks de tegenvallende opkomst zei Kurz tevreden te zijn, omdat er al 1000 nieuwe besmettingen zijn ontdekt. Het vrijwillige testplan werd eind november aangekondigd en is bedoeld om de overdracht van het virus te vertragen.

Oostenrijk besloot zondag, ondanks het nog altijd verontrustende aantal nieuwe besmettingsgevallen, de lockdown niet te verlengen. Maandag gingen de winkels, musea en scholen weer open.

Meer uit Buitenland

Noorwegen heropent 15 jaar na aanslag Breivik regeringsgebouwen

OSLO (ANP/DPA/RTR) - De Noorse regering heeft na vijftien jaar weer de eerste gebouwen in gebruik genomen die werden beschadigd bij de bomaanslag van Anders Breivik. Premier Jonas Gahr Støre heeft de gebouwen in het Regjeringskvartalet (het regeringskwartier) van Oslo officieel geopend.

7 minuten geleden
Trump dreigt met aanvallen op schepen Iran die blokkade negeren

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met aanvallen op Iraanse "snelle aanvalsschepen", als die de blokkade van de Golf van Oman negeren. "Als een van deze schepen ook maar in de buurt komt van onze blokkade, zal het onmiddellijk worden uitgeschakeld", schrijft Trump op Truth Social.

57 minuten geleden
Magyar doet handreiking naar Oekraïne en Europa

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije zal onder nieuw bewind de EU-miljardenlening aan Oekraïne niet langer blokkeren. Die verkiezingsbelofte herhaalde premier-in-spé Péter Magyar daags na zijn verkiezingsoverwinning tijdens een persconferentie in Boedapest. Wel voegde hij eraan toe dat Hongarije, gezien de economische situatie in het land, niet kan bijdragen aan die financiële handreiking van de EU aan Kyiv.

1 uur geleden
Rutte kijkt uit naar 'versterken' NAVO met nieuw Hongaars bewind

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte kijkt ernaar uit om samen te werken met het nieuwe bewind in Hongarije, dat een einde maakte aan zestien jaar Orbán. Rutte heeft zondagavond meteen met aankomend premier Péter Magyar gebeld, laat hij weten.

2 uur geleden
Opnieuw aanval op Rode Kruis-hulpverleners in Libanon

GENÈVE (ANP/RTR) - Een centrum van het Rode Kruis in de Libanese stad Tyre is maandag aangevallen, zegt de hulporganisatie. Volgens het Libanese staatspersbureau NNA viel daarbij een dode en raakten voertuigen van het Rode Kruis beschadigd. Het Internationale Comité van het Rode Kruis zegt in een reactie zich zorgen te maken over de aanvallen op hulpverleners. Zondag kwam een vrijwilliger van de organisatie om het leven door een aanval van een Israëlische drone.

2 uur geleden
Magyar: maximaal twee ambtstermijnen voor premier

BOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar stuurt na zijn verkiezingsoverwinning aan op een aanpassing van de grondwet. Hij wil dat premiers in de toekomst maximaal twee ambtstermijnen kunnen krijgen. Magyar verklaarde dat op een persconferentie nadat hij met zijn Tisza-partij de nationalistische premier Viktor Orbán had verslagen na zestien jaar aan de macht.

3 uur geleden
VS waarschuwen schepen voor aanstaande blokkade

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zeevaarders gewaarschuwd voor de aanstaande maritieme blokkade in het Midden-Oosten. Die geldt voor schepen uit alle landen en wordt om 16.00 uur Nederlandse tijd ingesteld in de Golf van Oman en de Arabische Zee, ten oosten van de Straat van Hormuz.

3 uur geleden