Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oostenrijkse bondskanselier Kurz doet coronatest voor de camera

Oostenrijkse bondskanselier Kurz doet coronatest voor de camera

WENEN (ANP/DPA) - De Oostenrijkse bondskanselier Sebastian Kurz heeft in een screeningscentrum in Wenen een coronatest ondergaan voor de camera. Hiermee wilde hij de grootschalige testcampagne in zijn land nog eens extra onder de aandacht brengen, want deze is tot nu toe nog niet erg populair onder de Oostenrijkers.

"Ik vraag de bevolking om mee te doen", zei Kurz tegen de aanwezige journalisten. "Het is beter om een ​​half uur te besteden aan een test dan weken door te brengen in lockdown."

Bij de massale testcampagne in Wenen lieten sinds vrijdag dagelijks rond de 20.000 mensen zich testen, hoewel er per dag plek is voor 150.000 mensen. In Wenen eindigt het massale testen komende zondag. In de provincie Tirol kwam bij de grootschalige testcampagne van maandag tot en met zondag minder dan een derde van de bevolking opdagen.

Tevreden

Ondanks de tegenvallende opkomst zei Kurz tevreden te zijn, omdat er al 1000 nieuwe besmettingen zijn ontdekt. Het vrijwillige testplan werd eind november aangekondigd en is bedoeld om de overdracht van het virus te vertragen.

Oostenrijk besloot zondag, ondanks het nog altijd verontrustende aantal nieuwe besmettingsgevallen, de lockdown niet te verlengen. Maandag gingen de winkels, musea en scholen weer open.

Meer uit Buitenland

Frankrijk gaat regels voor afschieten van wolven versoepelen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering heeft aangekondigd de regels voor het afschieten van wolven te versoepelen. Nu mogen boeren wolven alleen afschieten als die vee in beschermde omheiningen aanvallen, maar na een beleidswijziging mag dat ook buiten die omheiningen.

2 uur geleden
Macron aangekomen in India, straaljagerdeal op tafel

MUMBAI (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is aangekomen in India voor een driedaags bezoek. De landen hopen een deal te sluiten over de aankoop door India van een honderdtal Dassault Rafale-gevechtsvliegtuigen.

4 uur geleden
Amerikaanse acteur Robert Duvall (95) overleden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur Robert Duvall is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat meldt entertainmentwebsite TMZ, dat verwijst naar een verklaring van zijn vrouw Luciana op Facebook. Duvall speelde rollen in films als The Godfather, Apocalypse Now en To Kill a Mockingbird.

5 uur geleden
Westerse landen staan stil bij dood Navalny twee jaar geleden

DEN HAAG (ANP) - Nederland en veertien andere westerse landen staan in een verklaring stil bij het overlijden van Aleksej Navalny twee jaar geleden. Hun regeringen pleiten daarin opnieuw voor een "grondig en transparant" onderzoek naar de omstandigheden rond de dood van de Russische oppositieleider.

7 uur geleden
Noord-Korea bouwt straat voor nabestaanden van gedode militairen

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een straat gebouwd speciaal voor de nabestaanden van militairen die zijn omgekomen tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dictator Kim Jong-un was volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap persoonlijk aanwezig bij de opening, samen met zijn dochter Ju Ae.

8 uur geleden
Iran: standpunt VS over atoomprogramma is realistischer geworden

TEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.

8 uur geleden
Poetin en andere leiders bespot in Duitse carnavalsoptochten

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.

8 uur geleden