Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oostenrijkse bondskanselier Kurz doet coronatest voor de camera

Oostenrijkse bondskanselier Kurz doet coronatest voor de camera

WENEN (ANP/DPA) - De Oostenrijkse bondskanselier Sebastian Kurz heeft in een screeningscentrum in Wenen een coronatest ondergaan voor de camera. Hiermee wilde hij de grootschalige testcampagne in zijn land nog eens extra onder de aandacht brengen, want deze is tot nu toe nog niet erg populair onder de Oostenrijkers.

"Ik vraag de bevolking om mee te doen", zei Kurz tegen de aanwezige journalisten. "Het is beter om een ​​half uur te besteden aan een test dan weken door te brengen in lockdown."

Bij de massale testcampagne in Wenen lieten sinds vrijdag dagelijks rond de 20.000 mensen zich testen, hoewel er per dag plek is voor 150.000 mensen. In Wenen eindigt het massale testen komende zondag. In de provincie Tirol kwam bij de grootschalige testcampagne van maandag tot en met zondag minder dan een derde van de bevolking opdagen.

Tevreden

Ondanks de tegenvallende opkomst zei Kurz tevreden te zijn, omdat er al 1000 nieuwe besmettingen zijn ontdekt. Het vrijwillige testplan werd eind november aangekondigd en is bedoeld om de overdracht van het virus te vertragen.

Oostenrijk besloot zondag, ondanks het nog altijd verontrustende aantal nieuwe besmettingsgevallen, de lockdown niet te verlengen. Maandag gingen de winkels, musea en scholen weer open.

Meer uit Buitenland

Japan zet belangrijke stap naar herstart grootste kerncentrale

TOKIO (ANP/RTR/AFP) - Een Japanse gouverneur steunt het weer in gebruik nemen van de Kashiwazaki-Kariwa-kerncentrale. Zijn goedkeuring geldt als een belangrijke stap naar de herstart van 's werelds grootste kerncentrale, die na de grote kernramp in Fukushima uit voorzorg werd gesloten.

27 minuten geleden
UNICEF: ondanks bestand Gaza worden dagelijks 2 kinderen gedood

GENÈVE (ANP/RTR) - Sinds het ingaan van de wapenstilstand in Gaza zijn volgens VN-kinderorganisatie UNICEF zeker 67 kinderen gedood bij conflictgerelateerde incidenten. "Dat is een gemiddelde van bijna twee kinderen die elke dag worden gedood sinds het staakt-het-vuren van kracht werd", aldus een woordvoerder. Ook zijn er tientallen kinderen gewond geraakt.

29 minuten geleden
Oekraïne vraagt tijd en ruimte voor bestuderen vredesplan

KYIV (ANP) - Oekraïne bestudeert de nieuwe Amerikaanse vredesplannen "zorgvuldig" en vraagt die zorgvuldigheid ook terug, zegt een kopstuk van de regering in Kyiv. Hij spreekt tegen dat Kyiv zou hebben ingestemd met sommige voorstellen. Maar anders dan sommige Europese bondgenoten reageert Kyiv tot dusver niet regelrecht afwijzend op de plannen, die grote offers van Oekraïne zouden vragen.

1 uur geleden
Duitse minister Wadephul: er ligt geen vredesplan voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De Duitse minister Johann Wadephul (Buitenlandse Zaken) ziet het 28-puntenplan van de VS en Rusland voor vrede in Oekraïne niet als een vredesplan. "Het is een lijst met kwesties die dringend besproken moeten worden tussen Oekraïne en Rusland", zei hij voor het begin van een bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken en vertegenwoordigers van de Indo-Pacifische regio.

1 uur geleden
Kallas haalt uit naar China voor hulp aan Russische oorlog

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas heeft vrijdag uitgehaald naar China. Het land zegt neutraal te zijn, maar helpt de Russen in hun oorlog in Oekraïne met producten die zowel voor militaire als civiele doeleinden kunnen worden gebruikt, zei ze. "Bovendien werken China en Rusland samen aan een hervorming van de wereldwijde economische en veiligheidsorde", zei Kallas in haar openingstoespraak van het Indo-Pacifisch Ministerieel Forum in Brussel.

1 uur geleden
Meerdere gewonden bij aanval van beer op schoolklas in Canada

OTTAWA (ANP) - In Canada zijn meerdere gewonden gevallen bij een aanval van een grizzlybeer. Bij het incident waren volgens media leerlingen en leraren van een schoolklas betrokken. Ook kinderen zouden gewond zijn geraakt.

2 uur geleden
EBU wijzigt stemprocedure Eurovisie Songfestival

GENÈVE (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) heeft een reeks wijzigingen aangebracht in de stemprocedures rond het Eurovisie Songfestival. Omroepen en artiesten mogen niet meer actief deelnemen of bijdragen aan promotiecampagnes die de stemuitslag zouden kunnen beïnvloeden. Het aantal maximale stemmen per persoon wordt verlaagd van twintig naar tien en jury's keren na drie jaar terug in de halve finales, is vrijdag aangekondigd.

2 uur geleden