Oostenrijkse bondskanselier Kurz doet coronatest voor de camera
WENEN (ANP/DPA) - De Oostenrijkse bondskanselier Sebastian Kurz heeft in een screeningscentrum in Wenen een coronatest ondergaan voor de camera. Hiermee wilde hij de grootschalige testcampagne in zijn land nog eens extra onder de aandacht brengen, want deze is tot nu toe nog niet erg populair onder de Oostenrijkers.
"Ik vraag de bevolking om mee te doen", zei Kurz tegen de aanwezige journalisten. "Het is beter om een half uur te besteden aan een test dan weken door te brengen in lockdown."
Bij de massale testcampagne in Wenen lieten sinds vrijdag dagelijks rond de 20.000 mensen zich testen, hoewel er per dag plek is voor 150.000 mensen. In Wenen eindigt het massale testen komende zondag. In de provincie Tirol kwam bij de grootschalige testcampagne van maandag tot en met zondag minder dan een derde van de bevolking opdagen.
Tevreden
Ondanks de tegenvallende opkomst zei Kurz tevreden te zijn, omdat er al 1000 nieuwe besmettingen zijn ontdekt. Het vrijwillige testplan werd eind november aangekondigd en is bedoeld om de overdracht van het virus te vertragen.
Oostenrijk besloot zondag, ondanks het nog altijd verontrustende aantal nieuwe besmettingsgevallen, de lockdown niet te verlengen. Maandag gingen de winkels, musea en scholen weer open.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De rechterhand van de Britse premier Keir Starmer is opgestapt in de nasleep van het schandaal rond de Amerikaanse zedendelinquent en zakenman Jeffrey Epstein. Ex-stafchef Morgan McSweeney zegt dat hij de verantwoordelijkheid neemt voor het advies om Peter Mandelson te benoemen tot ambassadeur in de Verenigde Staten, meldt hij zelf op X.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran twijfelt of de Verenigde Staten werkelijk serieuze intenties hebben bij de onderhandelingen over het Iraanse nucleaire programma. De Amerikaanse sancties en recente militaire acties "doen twijfels rijzen over de ernst en bereidheid" om daadwerkelijk tot een oplossing te komen, stelt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi.
5 uur geledenTOKYO (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De coalitie van de Japanse premier Sanae Takaichi stevent af op forse winst bij de vervroegde verkiezingen die ze zelf had uitgeroepen. Volgens de jongste prognose van de Japanse publieke omroep NHK behaalt de conservatieve coalitie zeker 310 van de 465 zetels in het Lagerhuis van het parlement. Daarmee is er een machtige tweederdemeerderheid voor de Liberaal-Democratische Partij (LDP) van Takaichi en de veel kleinere Japanse Innovatiepartij.
5 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de demonstranten die protesteren tegen de Winterspelen "vijanden van Italië" genoemd. Dat deed de bewindsvrouw op Instagram, waar ze ook haar lof uitsprak voor de vele Italianen die zich inzetten voor een soepel verloop van het sporttoernooi.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De dader van de moordaanslag op de Russische luitenant-generaal Vladimir Aleksejev is opgepakt in Dubai. Dat meldt de Russische geheime dienst FSB. De Russische topmilitair werd vrijdag neergeschoten in een appartementencomplex in Moskou en ligt sindsdien in het ziekenhuis. Een Russische handlanger, Viktor Vasin (1959), werd opgepakt in Moskou.
9 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Het Noord-Koreaanse regime houdt later deze maand een partijcongres, het eerste grote partijberaad sinds 2021. Dat meldt het staatsnieuwsagentschap KCNA.
11 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag de Hondurese president Nasry Asfura ontvangen op zijn residentie Mar-a-Lago in Palm Beach. Trump zei dat de Verenigde Staten en Honduras nauw samenwerken rond veiligheid, onder meer bij de bestrijding van drugskartels en mensensmokkel, en bij het uitzetten van illegale migranten en bendeleden uit de VS.
13 uur geleden