Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oostenrijkse bondscoach Foda kondigt vertrek aan na missen WK

Oostenrijkse bondscoach Foda kondigt vertrek aan na missen WK

WENEN (ANP) - Franco Foda heeft zijn vertrek als bondscoach van de nationale voetbalploeg van Oostenrijk aangekondigd. Dat deed de 55-jarige Duitser vier dagen nadat zijn ploeg met 2-1 had verloren van Wales, waardoor het niet meer in de race is voor een WK-ticket. De oefenwedstrijd tegen Schotland wordt dinsdag zijn laatste op de bank bij de Oostenrijkers.

"Ik heb de afgelopen dagen goed nagedacht en daarna de knoop doorgehakt. Er was nog sprake van dat ik mijn contract kon verlengen, maar dat heeft geen rol gespeeld. Ik neem mijn verantwoordelijkheid", verklaarde Foda, die in het najaar van 2017 in dienst trad bij de Oostenrijkse voetbalbond. "Het is een grote eer voor me geweest met deze ploeg te werken. Mijn opvolger krijgt een selectie met mogelijkheden onder zijn hoede."

Oostenrijk haalde onder zijn leiding het EK, waarop het afgelopen zomer voor het eerst een duel wist te winnen. Deelnemen aan het WK is echter al sinds 1998 niet meer gelukt. Foda won 27 van de 47 interlands waarbij hij op de bank zat. Geen enkele van die zeges werd behaald tegen een team dat hoger op de wereldranglijst staat.

Meer uit Voetbal

Van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

3 uur geleden
Van Persie vreest voor zware knieblessure bij zoon Shaqueel

SEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.

3 uur geleden
Lyon eindigt bovenaan in hoofdtoernooi van Europa League

LYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.

5 uur geleden
Nederland is plek met recht op twee deelnemers aan CL kwijt

ZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.

5 uur geleden
Go Ahead neemt met gelijkspel tegen Braga afscheid van Europa

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.

5 uur geleden
Feyenoord verliest bij Real Betis en is klaar in Europa

SEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.

5 uur geleden
FC Utrecht met een nederlaag bij Celtic uit Europa League

GLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.

5 uur geleden