Oostenrijkse bondscoach Foda kondigt vertrek aan na missen WK
WENEN (ANP) - Franco Foda heeft zijn vertrek als bondscoach van de nationale voetbalploeg van Oostenrijk aangekondigd. Dat deed de 55-jarige Duitser vier dagen nadat zijn ploeg met 2-1 had verloren van Wales, waardoor het niet meer in de race is voor een WK-ticket. De oefenwedstrijd tegen Schotland wordt dinsdag zijn laatste op de bank bij de Oostenrijkers.
"Ik heb de afgelopen dagen goed nagedacht en daarna de knoop doorgehakt. Er was nog sprake van dat ik mijn contract kon verlengen, maar dat heeft geen rol gespeeld. Ik neem mijn verantwoordelijkheid", verklaarde Foda, die in het najaar van 2017 in dienst trad bij de Oostenrijkse voetbalbond. "Het is een grote eer voor me geweest met deze ploeg te werken. Mijn opvolger krijgt een selectie met mogelijkheden onder zijn hoede."
Oostenrijk haalde onder zijn leiding het EK, waarop het afgelopen zomer voor het eerst een duel wist te winnen. Deelnemen aan het WK is echter al sinds 1998 niet meer gelukt. Foda won 27 van de 47 interlands waarbij hij op de bank zat. Geen enkele van die zeges werd behaald tegen een team dat hoger op de wereldranglijst staat.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Jeremie Frimpong keert na twee maanden afwezigheid terug in de wedstrijdselectie van Liverpool. Dat zei trainer Arne Slot vrijdag op een persconferentie.
1 uur geledenNYON (ANP) - Het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen van afgelopen zomer heeft de clubs van de speelsters een recordbedrag van 9 miljoen euro opgeleverd. Het bedrag is een verdubbeling van het vorige EK in 2022. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
1 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - Voormalig bondscoach van de Deense en Noorse voetballers Age Hareide is op 72-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie aan Noorse media laten weten.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt in de tussenronde van de Conference League tegen FC Noah uit Armenië of FC Drita uit Kosovo. Dat is duidelijk geworden nu de laatste speelronde in het hoofdtoernooi is afgewerkt.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich geplaatst voor de tussenronde van de Conference League. De Alkmaarders speelden in de laatste wedstrijd in het hoofdtoernooi doelpuntloos gelijk (0-0) tegen Jagiellonia Bialystok uit Polen.
13 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - Op het veld van SV Spakenburg is donderdagavond na de wedstrijd tegen FC Twente een grote vechtpartij uitgebroken. De politie hield een persoon aan voor vernieling van een hek, aldus een woordvoerder.
13 uur geledenRIYAD (ANP) - Napoli heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. In Riyad in Saudi-Arabië versloeg de ploeg van trainer Antonio Conte AC Milan (2-0), de winnaar van de Supercup vorig seizoen.
14 uur geleden