Oostenrijkse bondscoach Foda kondigt vertrek aan na missen WK
WENEN (ANP) - Franco Foda heeft zijn vertrek als bondscoach van de nationale voetbalploeg van Oostenrijk aangekondigd. Dat deed de 55-jarige Duitser vier dagen nadat zijn ploeg met 2-1 had verloren van Wales, waardoor het niet meer in de race is voor een WK-ticket. De oefenwedstrijd tegen Schotland wordt dinsdag zijn laatste op de bank bij de Oostenrijkers.
"Ik heb de afgelopen dagen goed nagedacht en daarna de knoop doorgehakt. Er was nog sprake van dat ik mijn contract kon verlengen, maar dat heeft geen rol gespeeld. Ik neem mijn verantwoordelijkheid", verklaarde Foda, die in het najaar van 2017 in dienst trad bij de Oostenrijkse voetbalbond. "Het is een grote eer voor me geweest met deze ploeg te werken. Mijn opvolger krijgt een selectie met mogelijkheden onder zijn hoede."
Oostenrijk haalde onder zijn leiding het EK, waarop het afgelopen zomer voor het eerst een duel wist te winnen. Deelnemen aan het WK is echter al sinds 1998 niet meer gelukt. Foda won 27 van de 47 interlands waarbij hij op de bank zat. Geen enkele van die zeges werd behaald tegen een team dat hoger op de wereldranglijst staat.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
14 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
1 dag geleden