Oostenrijkse bondscoach Foda kondigt vertrek aan na missen WK
WENEN (ANP) - Franco Foda heeft zijn vertrek als bondscoach van de nationale voetbalploeg van Oostenrijk aangekondigd. Dat deed de 55-jarige Duitser vier dagen nadat zijn ploeg met 2-1 had verloren van Wales, waardoor het niet meer in de race is voor een WK-ticket. De oefenwedstrijd tegen Schotland wordt dinsdag zijn laatste op de bank bij de Oostenrijkers.
"Ik heb de afgelopen dagen goed nagedacht en daarna de knoop doorgehakt. Er was nog sprake van dat ik mijn contract kon verlengen, maar dat heeft geen rol gespeeld. Ik neem mijn verantwoordelijkheid", verklaarde Foda, die in het najaar van 2017 in dienst trad bij de Oostenrijkse voetbalbond. "Het is een grote eer voor me geweest met deze ploeg te werken. Mijn opvolger krijgt een selectie met mogelijkheden onder zijn hoede."
Oostenrijk haalde onder zijn leiding het EK, waarop het afgelopen zomer voor het eerst een duel wist te winnen. Deelnemen aan het WK is echter al sinds 1998 niet meer gelukt. Foda won 27 van de 47 interlands waarbij hij op de bank zat. Geen enkele van die zeges werd behaald tegen een team dat hoger op de wereldranglijst staat.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
1 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
1 dag geleden