Oostenrijkse binnenlandminister Nehammer wordt nieuwe kanselier
WENEN (ANP/RTR/DPA) - De Oostenrijkse minister van Binnenlandse Zaken Karl Nehammer wordt de nieuwe bondskanselier van het land en gaat ook de Oostenrijkse Volkspartij (ÖVP) leiden. Het bestuur van de regeringspartij heeft hem gekozen nadat partijleider Sebastian Kurz donderdag bekendmaakte uit de politiek te stappen en vervolgens ook de huidige regeringsleider Alexander Schallenberg zijn vertrek aankondigde.
Oostenrijkse media meldden al dat de functies waarschijnlijk naar Nehammer zouden gaan. De ex-militair heeft tegen verslaggevers gezegd unaniem te zijn gekozen door leden van het bestuur. Zijn nieuwe rol binnen de ÖVP moet nog wel formeel worden bevestigd tijdens een partijcongres.
Kurz was aanvankelijk zowel kanselier als partijleider, maar trad in oktober vanwege een corruptieschandaal onder druk af als regeringsleider. Hij werd opgevolgd door vertrouweling Schallenberg, die vindt dat één persoon ÖVP-leider en kanselier moet zijn. Schallenberg wil de partij zelf niet leiden. Hij krijgt zijn vorige functie terug en wordt dus weer minister van Buitenlandse Zaken.
Kurz wordt ervan beschuldigd in 2016 overheidsgeld te hebben gebruikt om peilingen in zijn voordeel te manipuleren. Het onderzoek tegen hem loopt nog. Dat is mogelijk omdat zijn immuniteit, waar hij als parlementariër van genoot, door het parlement is ingetrokken. Daarnaast zou hij een valse getuigenis hebben afgelegd in een ander onderzoek naar corruptie. Kurz ontkent alles en wil graag zijn onschuld bewijzen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het zou momenteel zonde van de tijd zijn om te overwegen Amerikaanse grondtroepen naar Iran te sturen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen NBC News. Hij reageerde daarmee op een waarschuwing van de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi dat een dergelijke stap een ramp zou betekenen voor indringers.
12 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Meldingen van hevige aanvallen kwamen vrijdag uit de Iraanse hoofdstad Teheran. Israël had aangekondigd "infrastructuur van het regime" aan te vallen in "een nieuwe fase" van de oorlog.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft contact gezocht met de Verenigde Staten om een akkoord te sluiten. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump donderdag op een bijeenkomst met het voetbalteam Inter Miami in het Witte Huis. Trump zei dat zijn reactie was: "Jullie zijn een beetje laat."
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Ook het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een resolutie verworpen om de macht van president Donald Trump te beperken om oorlog te voeren tegen Iran. De Senaat deed dat woensdag al.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De spanningen in het Midden-Oosten hebben directe gevolgen voor de veiligheid in de Europese Unie, waarschuwde politiedienst Europol tegen het Spaanse persbureau EFE. Zo is er een verhoogd risico op terrorisme, georganiseerde misdaad, extremisme en cyberaanvallen.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De NAVO heeft de ballistische raketverdediging versterkt nu Iran zijn aanvallen in het Midden-Oosten opvoert, meldt woordvoerder kolonel Martin O'Donnell. Een raket was woensdag op weg naar Turkije, een NAVO-lidstaat, voordat deze werd neergehaald.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Een door de Franse regering gecharterd Air France-vliegtuig dat onderweg was naar de Verenigde Arabische Emiraten moest donderdagavond omkeren vanwege raketvuur in het gebied. Dat schrijft transportminister Philippe Tabarot op X. "Deze situatie weerspiegelt de instabiliteit in de regio en de complexiteit van repatriëringsoperaties."
10 uur geleden