Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oostenrijkse binnenlandminister Nehammer wordt nieuwe kanselier

Oostenrijkse binnenlandminister Nehammer wordt nieuwe kanselier

WENEN (ANP/RTR/DPA) - De Oostenrijkse minister van Binnenlandse Zaken Karl Nehammer wordt de nieuwe bondskanselier van het land en gaat ook de Oostenrijkse Volkspartij (ÖVP) leiden. Het bestuur van de regeringspartij heeft hem gekozen nadat partijleider Sebastian Kurz donderdag bekendmaakte uit de politiek te stappen en vervolgens ook de huidige regeringsleider Alexander Schallenberg zijn vertrek aankondigde.

Oostenrijkse media meldden al dat de functies waarschijnlijk naar Nehammer zouden gaan. De ex-militair heeft tegen verslaggevers gezegd unaniem te zijn gekozen door leden van het bestuur. Zijn nieuwe rol binnen de ÖVP moet nog wel formeel worden bevestigd tijdens een partijcongres.

Kurz was aanvankelijk zowel kanselier als partijleider, maar trad in oktober vanwege een corruptieschandaal onder druk af als regeringsleider. Hij werd opgevolgd door vertrouweling Schallenberg, die vindt dat één persoon ÖVP-leider en kanselier moet zijn. Schallenberg wil de partij zelf niet leiden. Hij krijgt zijn vorige functie terug en wordt dus weer minister van Buitenlandse Zaken.

Kurz wordt ervan beschuldigd in 2016 overheidsgeld te hebben gebruikt om peilingen in zijn voordeel te manipuleren. Het onderzoek tegen hem loopt nog. Dat is mogelijk omdat zijn immuniteit, waar hij als parlementariër van genoot, door het parlement is ingetrokken. Daarnaast zou hij een valse getuigenis hebben afgelegd in een ander onderzoek naar corruptie. Kurz ontkent alles en wil graag zijn onschuld bewijzen.

Meer uit Buitenland

Iran moet zeestraat heropenen, eist 'Hormuz-coalitie'

LONDEN (ANP) - De zogenoemde Hormuz-coalitie eist dat Iran de Straat van Hormuz onmiddellijk heropent. Ministers uit veertig landen waaronder Nederland vergaderden donderdag over de situatie in de zeestraat, die zo belangrijk is voor de wereldwijde handel in bijvoorbeeld olie en kunstmest.

3 uur geleden
Pam Bondi ontslagen als justitieminister VS

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi is ontslagen door president Donald Trump, meldden Amerikaanse media. Er gingen al geruchten rond dat Bondi binnenkort mogelijk zou worden vervangen. Trump bevestigde op Truth Social dat Bondi vertrekt.

4 uur geleden
VN-chef waarschuwt voor bredere oorlog met vergaande gevolgen

NEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres waarschuwt dat de wereld "op de rand van een bredere oorlog staat" die grote gevolgen zal hebben voor de hele wereld. De "spiraal van dood en vernietiging" moet stoppen, zei de secretaris-generaal donderdag tegen journalisten in New York.

6 uur geleden
Iran: meer dan 7 miljoen mensen melden zich om land te verdedigen

TEHERAN (ANP) - Meer dan 7 miljoen Iraniërs hebben zich aangemeld om te vechten in het geval van een eventuele Amerikaanse invasie. Dat schrijft de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf op X. Het land met meer dan 90 miljoen inwoners is bezig met een campagne om vrijwilligers te werven. Dinsdag meldden Iraanse staatsmedia dat zeker 5 miljoen mensen zich hadden aangemeld.

7 uur geleden
Prominente Iraanse mensenrechtenadvocaat gearresteerd

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse advocaat en mensenrechtenactivist Nasrin Sotoudeh is gearresteerd in Iran. Dat meldt de dochter van de 62-jarige Sotoudeh. Gedurende haar carrière stond de advocaat meerdere prominente dissidenten bij, onder wie Nobelprijswinnaar en mensenrechtenactivist Shirin Ebadi.

8 uur geleden
Roemeense minister: terugkeer van gestolen objecten ongelofelijk

BOEKAREST (ANP) - De vondst van de Roemeense kunstobjecten die werden gestolen uit het Drents Museum is "ongelofelijk nieuws", vindt de Roemeense minister van Buitenlandse Zaken Oana Toiu. "Het was cruciaal dat de Nederlandse autoriteiten begrepen dat het voor ons absoluut noodzakelijk was dat de schatten werden teruggevonden, ook al was het verzekeringsgeld al overgemaakt aan de Roemeense staat."

8 uur geleden
Veiligheidsmaatregelen Parijs aangescherpt na verijdelde aanslag

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Frankrijk verscherpt de veiligheidsmaatregelen in Parijs na de verijdelde aanslag op een kantoor van Bank of America in de Franse hoofdstad vorige week, meldt de Parijse politie in een verklaring aan persbureau Reuters. Autoriteiten vermoeden dat er banden zijn tussen het incident en de pro-Iraanse groep HAYI.

8 uur geleden