
Oostenrijks openbaar vervoer ligt vrijwel plat
WENEN (ANP/RTR) - Het openbaar vervoer in Oostenrijk ligt als gevolg van de coronacrisis vrijwel plat. Met het lamleggen van het openbare leven is 90 procent van de klandizie weggevallen volgens minister van Gezondheid Rudolf Anschober. Ook buiten het ov is het verkeer aanzienlijk geslonken, tot circa 45 procent van het normale niveau.
Oostenrijk heeft strenge beperkingen opgelegd vanwege de uitbraak van het nieuwe coronavirus. De deelstaat Tirol heeft zich zelfs ook van de rest van Oostenrijk geïsoleerd. Hier zijn de meeste gevallen van het virus geconstateerd. De spoorwegmaatschappij ÖBB meldde dat er helemaal geen treinen meer rijden naar Zwitserland. In de treinen naar Duitsland zitten vrijwel enkel nog Duitsers.
In Oostenrijk zijn zeker 1843 mensen besmet met het virus.
Meer uit Buitenland
EL-FASHER (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op een vluchtelingenkamp nabij de West-Soedanese stad el-Fasher zijn zeker 75 doden gevallen, melden hulpdiensten. De drone van rebellengroep Rapid Support Forces (RSF) raakte een moskee waar men bijeen was voor het ochtendgebed. De RSF heeft de aanval nog niet bevestigd. Communicatie met de buitenwereld is niet mogelijk vanuit de stad.
7 minuten geledenROME (ANP/AFP) - De Amerikaanse Trump-gezinde journalist en nieuwslezeres Maria Bartiromo krijgt een Italiaans paspoort voor haar "speciale inspanningen" voor dat land. De uiterst rechtse regering van premier Giorgia Meloni heeft hiermee ingestemd tijdens de ministerraad.
27 minuten geledenJERICHO (ANP/RTR/DPA) - Israël heeft de grensovergang tussen de Westelijke Jordaanoever en Jordanië gesloten. Bij die overgang, de enige tussen het door Israël bezette gebied en het buurland, werden donderdag twee Israëliërs doodgeschoten. Ook de vermoedelijke schutter, volgens Israël een Jordaniër die enkele maanden werkte als vrachtwagenchauffeur en noodhulp voor Gaza vervoerde, werd gedood. De overgang blijft voor onbepaalde tijd gesloten.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt omgerekend 340 miljoen euro aan militaire hulp aan Taiwan tegen, meldt The Washington Post. Trump zoekt toenadering tot China, dat Taiwan als een afvallige provincie beschouwt, en hoopt op een top met president Xi Jinping binnenkort.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Presentatoren van Amerikaanse latenightprogramma's hebben gereageerd op het stoppen van Jimmy Kimmel Live! Onder anderen Stephen Colbert dreef in zijn programma de spot met leidinggevenden bij Disney, het moederbedrijf van ABC, omdat zij Kimmel van de buis haalden.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi vindt dat Iran een "eerlijk en gebalanceerd" voorstel heeft gedaan om nieuwe sancties vanwege zijn kernprogramma te voorkomen. De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties stemt deze vrijdag naar verwachting over die sancties omdat enkele leden er anders over denken.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - In Berlijn is een van de twee evacuatiebevelen opgeheven na de vondst van bommen uit de Tweede Wereldoorlog. Het explosief in het centrale district Mitte blijkt na onderzoek niet gevaarlijk.
3 uur geleden