Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oostenrijks energieconcern wil 230 miljoen euro van Gazprom

Oostenrijks energieconcern wil 230 miljoen euro van Gazprom

WENEN (ANP) - De Oostenrijkse energiemaatschappij OMV zegt een arbitragezaak tegen het Russische Gazprom te hebben gewonnen. De zaak draaide om het afknijpen van de gastoevoer naar Duitse onderdelen van OMV door Gazprom. De Oostenrijkers vorderen nu 230 miljoen euro van het Russische staatsgasconcern.

Gazprom leverde na de Russische inval in Oekraïne steeds minder gas aan Duitsland en andere Europese landen, wat veelal wordt gezien als vergelding voor de westerse steun aan de Oekraïners. Begin september schortte Gazprom de levering van gas aan Duitsland helemaal op, formeel om technisch onderhoud.

OMV begon daarop een arbitragezaak, een soort rechtszaak achter gesloten deuren, om een schadevergoeding van Gazprom te krijgen voor al het gas dat het energieconcern van de Russen tegoed had.

230 miloen

OMV is nu van plan 230 miljoen euro af te strepen van het bedrag dat Gazprom zou krijgen voor de levering van gas aan Oostenrijk volgens een contract dat loopt tot 2040. Enkele Europese landen, waaronder Oostenrijk, krijgen nog via een pijpleidingennetwerk gas uit Rusland.

Door de facturen van Gazprom niet te betalen, verwacht OMV een "verslechtering van de contractuele relatie". Die kan er volgens het bedrijf toe leiden dat Gazprom helemaal geen gas meer zal leveren. Ook in dat geval zegt OMV aan zijn verplichtingen aan klanten te kunnen blijven voldoen, omdat het concern de laatste jaren meer niet-Russische gasleveranciers heeft aangetrokken.

Meer uit Financieel

Warmtefonds wil 140 miljoen extra voor behoud gunstige leningen

HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Warmtefonds heeft nog zo'n 140 miljoen euro extra van het kabinet nodig voor leningen aan huiseigenaren om hun woning te verduurzamen. Eigenaren met een inkomen tot 60.000 euro per jaar kunnen met het fonds een lening zonder rente krijgen. Als het extra geld uitblijft, kan dat over een aantal jaren mogelijk niet meer, heeft bestuursvoorzitter Ernst-Jan Boers van het Nationaal Warmtefonds tegen het ANP gezegd.

38 minuten geleden
Luchtvaartmaatschappijen verwelkomen tijdelijke korting Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen vinden het "een prima geste" van Schiphol om de havengelden tijdelijk te verlagen vanwege de situatie in het Midden-Oosten. "Schiphol doet dit uit eigen beweging. Daar maak ik uit op dat ze inzien dat die stijging van 41 procent van vorig jaar toch wel heel erg verkeerd is gevallen. Nu grijpen ze de hoge kerosineprijzen aan om dat te herstellen. Daar zijn we blij mee", reageert BARIN-voorzitter Marnix Fruitema namens de in Nederland actieve luchtvaartmaatschappijen.

1 uur geleden
Eerste banenverlies ooit bij 114 jaar oude chocolademaker Ritter

WALDENBUCH (ANP/DPA) - De Duitse chocolademaker Ritter Sport gaat voor het eerst in zijn 114-jarige bestaan banen schrappen om kosten te besparen. Het familiebedrijf kampt met gestegen kosten voor met name cacao, maar ook voor energie en verpakkingsmaterialen. Daarom wordt ingegrepen in het personeelsbestand op het hoofdkantoor in Waldenbuch in de buurt van Stuttgart.

1 uur geleden
Schiphol geeft luchtvaartmaatschappijen korting om Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol geeft luchtvaartmaatschappijen een tijdelijke korting op zijn havengelden van ruim 10 procent, vanwege de situatie in het Midden-Oosten. De luchthaven doet dit omdat de kosten van de maatschappijen onverwacht en sterk zijn gestegen door de hoge kerosineprijs.

1 uur geleden
Bloemenhandelaar en medewerkers verdacht van witwassen miljoenen

ARNHEM (ANP) - Een groothandelaar in bloemen en planten en twee medewerkers uit de gemeenten Zevenaar en Arnhem worden verdacht van het witwassen van tientallen miljoenen euro's. Twee bedrijfspanden, drie woningen en een opslagbox in de gemeenten Westland, Zevenaar en Arnhem zijn doorzocht, meldt de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD).

2 uur geleden
Warmtefonds geeft recordbedrag aan leningen voor verduurzaming

HILVERSUM (ANP) - Huiseigenaren hebben het afgelopen jaar voor een recordbedrag aan leningen afgesloten om hun woning tegen gunstige voorwaarden te verduurzamen. Het Nationaal Warmtefonds financierde vorig jaar 506 miljoen euro aan nieuwe leningen, een stijging van 18 procent. Ongeveer 31.700 woningeigenaren konden hun huis energiezuiniger maken, meldt het fonds in zijn jaarverslag.

2 uur geleden
Tesla zoekt duizend extra werknemers voor Duitse fabriek

GRÜNHEIDE (ANP/DPA) - Tesla zoekt duizend extra werknemers voor zijn grote fabriek voor elektrische auto's in het Duitse Grünheide in de buurt van Berlijn. Dat heeft Tesla gemeld aan persbureau dpa. Volgens Tesla is die uitbreiding van het personeelsbestand nodig om aan de stijgende Europese vraag naar de Model Y van het bedrijf te kunnen voldoen.

2 uur geleden