Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oostenrijks coalitieoverleg geklapt: kanselier Nehammer treedt af

Oostenrijks coalitieoverleg geklapt: kanselier Nehammer treedt af

WENEN (ANP/DPA/RTR) - De Oostenrijkse coalitiebesprekingen tussen de conservatieve ÖVP van bondskanselier Karl Nehammer en de sociaaldemocratische SPÖ zijn mislukt. Nehammer maakte hierop bekend te zullen aftreden.

"Na het afbreken van de coalitiebesprekingen ga ik het volgende doen: ik zal de komende dagen aftreden als kanselier en partijleider om een ordelijke overgang mogelijk te maken", zei Nehammer in een videoboodschap op X.

Nehammer wees met een beschuldigende vinger naar de SPÖ en zei dat zijn partij niet zou instemmen met een programma dat "vijandig" voor de economie is. De twee partijen onderhandelden samen met de liberale partij NEOS over een coalitie, om de radicaalrechtse FPÖ buiten de regering te kunnen houden. De FPÖ won de verkiezingen van eind september. NEOS trok zich vrijdag al terug uit de coalitiebesprekingen.

Het is vooralsnog onduidelijk wat er verder gaat gebeuren. Nehammer sloot samenwerking met de FPÖ van de omstreden voorman Herbert Kickl uit, al is binnen zijn partij ook een tak die samenwerking met de FPÖ verkiest boven die met de SPÖ. Mogelijk krijgt Kickl nu alsnog de kans om een regering te vormen, maar nieuwe verkiezingen zijn ook een mogelijkheid. Volgens peilingen kan de FPÖ in dat geval op een nog grotere overwinning rekenen.

Meer uit Buitenland

Netanyahu belde met bondskanselier Merz over aanval op Iran

BERLIJN (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft vrijdagmorgen gebeld met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz over de aanvallen op Iran, maakte Merz bekend. Hij zei er niet bij hoe laat dat telefoongesprek plaatsvond, maar volgens Der Spiegel had Netanyahu de Duitsers al op de hoogte gebracht voordat de aanval plaatsvond.

7 minuten geleden
Britse premier Starmer roept Israël en Iran op te de-escaleren

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft Israël en Iran opgeroepen om het conflict te de-escaleren en de spanningen niet verder te laten oplopen. Hij noemt de berichten over de Israëlische aanvallen op Iran "zorgwekkend" en hoopt dat beide landen een stap terug doen. "Niemand in de regio heeft belang bij escalatie."

20 minuten geleden
Golfstaten zien Israëlische aanval overleg met Iran schaden

RIYAD (ANP/RTR/AFP/DPA) - Israël schaadt met zijn aanval op Iran de onderhandelingen met dat land, vinden buurlanden. Volgens Oman en Qatar ondermijnt Israël pogingen tot de-escalatie en diplomatie. Iran en de Verenigde Staten zouden zondag in Oman hun onderhandelingen over een nieuw nucleair akkoord voortzetten.

21 minuten geleden
Israël zegt drones Iran neer te halen buiten eigen luchtruim

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Israël zegt Iraanse drones te onderscheppen buiten het eigen luchtruim. Israëlische media melden dat boven Syrië toestellen uit de lucht worden geschoten. Buurland Jordanië zegt zelf drones en raketten te hebben onderschept.

51 minuten geleden
Bondgenoten Iran waarschuwen voor repercussies Israëlische aanval

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Bondgenoten van Iran in het Midden-Oosten waarschuwen Israël en ook de Verenigde Staten dat de aanval op Iran niet zonder gevolgen zal blijven. Het Midden-Oosten dreigt volgens de Houthi-rebellen en Hamas nu vlam te vatten. Zelf kondigen ze nog geen vergelding aan.

1 uur geleden
Air India-vlucht maakt noodlanding in Thailand na bommelding

BANGKOK (ANP/RTR) - Een vliegtuig van Air India heeft een noodlanding moeten maken in Thailand na een bommelding. Dat komt een dag nadat een toestel van dezelfde luchtvaartmaatschappij was neergestort in India.

1 uur geleden
Iran meldt tientallen gewonden bij Israëlische aanvallen

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Bij de Israëlische aanvallen op Iran van afgelopen nacht zijn minstens vijftig gewonden gevallen, bericht de Iraanse staatstelevisie. Zeker 35 van hen zouden vrouwen en kinderen zijn.

1 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!