Oostenrijker Freund nieuwe sportdirecteur Bayern München
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft Christoph Freund benoemd tot technisch directeur. De 46-jarige Oostenrijker begint op 1 september bij de Duitse kampioen. Hij komt over van RB Salzburg uit zijn geboorteland. Freund werkt daar al sinds 2006, sinds 2015 is hij directeur sport. Hij volgt in München Hasan Salihamidzic op, die meteen na het afgelopen seizoen te horen kreeg dat hij moest vertrekken.
Freund wordt internationaal gezien als een kenner met een bijzonder oog voor toptalent. Zo speelde hij een belangrijke rol in de ontwikkeling van voetballers als Sadio Mané, Dayot Upamecano en Erling Haaland. Naar verluidt sloeg hij eerder een aanbod van Chelsea om in de Premier League te komen werken af.
"Maar dit is het juiste moment om een overstap te maken", zegt Freund nu. "Ik heb enorm veel zin om bij Bayern aan de slag te gaan en er aan bij te dragen dat de club nationaal en internationaal net zo succesvol blijft als in de afgelopen jaren. En natuurlijk dat we aanvallend voetbal laten zien, zoals de fans dat willen."
Bayern München werd na een turbulent seizoen wel kampioen, maar besloot vervolgens een deel van het topmanagement weg te sturen. Dat gold ook voor CEO Oliver Kahn. De leiding werd vooral verweten trainer Julian Nagelsmann te hebben ontslagen, terwijl de club nog op drie fronten om de hoofdprijs streed. Onder opvolger Thomas Tuchel werd Bayern München op de slotdag nog wel nationaal kampioen, vooral omdat Borussia Dortmund in de laatste wedstrijd alles uit handen gaf.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Gianni Infantino heeft zich niet populair gemaakt bij de supporters van de nationale voetbalploeg van Italië. De voorzitter van de FIFA grapte tijdens een interview met het Braziliaanse tv-station CazéTV dat hij het deelnemersveld van het WK misschien maar moet uitbreiden. "Misschien kwalificeert Italië zich wel voor een WK met 64 teams, of misschien gaan we wel naar 228 teams", zei hij. De wereldvoetbalbond heeft overigens 211 leden.
1 uur geledenTORONTO (ANP) - Cyle Larin was de grote man bij Canada in het eerste duel op het WK met Bosnië en Herzegovina. De oud-aanvaller van Feyenoord mocht invallen in Toronto en bezorgde zijn ploeg het eerste punt ooit op een WK (1-1).
4 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/RTR) - Sterspeler Neymar ontbreekt bij Brazilië in de eerste groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Marokko en mist mogelijk ook de twee daaropvolgende groepswedstrijden tegen Haïti en Schotland. De 34-jarige aanvaller is nog altijd niet hersteld van een kuitblessure.
5 uur geledenTORONTO (ANP) - Gastland Canada heeft zijn openingswedstrijd op het WK voetbal niet kunnen winnen. De ploeg van bondscoach Jesse Marsch moest in een uitverkocht Toronto Stadium genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel tegen Bosnië en Herzegovina.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - President Donald Trump heeft de Amerikaanse voetballers telefonisch succes gewenst voorafgaand aan hun openingswedstrijd op het WK tegen Paraguay. Trump is zelf niet aanwezig bij de wedstrijd in Los Angeles, maar in een op sociale media gedeelde video meldde Team USA dat de president belde om zijn steun uit te spreken aan de ploeg van bondscoach Mauricio Pochettino.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft in Erwin van de Looi een nieuwe hoofdtrainer gevonden. De 54-jarige coach is de opvolger van Rick Kruys, die de club afgelopen seizoen niet voor degradatie kon behoeden. Van de Looi tekent in Volendam een contract voor twee seizoenen, tot medio 2028.
6 uur geledenTORONTO (ANP) - Middenvelder Thomas Partey kan niet met Ghana meespelen in de eerste groepswedstrijd van het WK. Canada heeft hem de toegang tot het land geweigerd. Wereldvoetbalbond FIFA bevestigt aan persbureau Reuters dat Partey geen visum heeft gekregen.
7 uur geleden