Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oostenrijker Arnautovic is Nederland nog altijd dankbaar

Oostenrijker Arnautovic is Nederland nog altijd dankbaar

BERLIJN (ANP) - Voetballer Marko Arnautovic is Nederland nog altijd dankbaar. Dat vertelde de 35-jarige Oostenrijkse international tijdens een persconferentie in aanloop naar het beslissende pouleduel van dinsdag met Oranje op het EK.

΅Het was mijn tweede huis, ik ben daar gaan voetballen toen ik erg jong was", vertelde Arnautovic over zijn periode bij FC Twente, waar hij van 2007 tot 2010 speelde. "Ik heb veel geleerd van het land en de mensen die er wonen. Nederlandse mensen zijn erg aardig. Ik verbleef toen bij een gastgezin en ben erg goed verzorgd. Het was een geweldige ervaring. Het is morgen voor mij wel speciaal, ja."

Voor Arnautovic is het zijn derde EK. De huidige aanvoerder pakte met zijn land maar 1 punt op het EK van 2016 en Oostenrijk scoorde toen maar één keer. Drie jaar later bereikten de Oostenrijkers, ondanks een nederlaag van 2-0 in de groepsfase tegen Nederland, wel de achtste finales. De latere winnaar Italië was na verlenging te sterk.

"Mijn eerste EK was niet goed van ons. Het tweede EK was het ook niet, omdat er toen nog allerlei coronamaatregelen waren. Dit EK is voorlopig geweldig. Hopelijk wordt het nog mooier. Het optimale scenario is dat we morgen winnen", weet Arnautovic, die na twee speelronden met Oostenrijk op de derde plaats staat met 3 punten. Nederland en Frankrijk hebben allebei 4 punten. De nummers 1 en 2 gaan sowieso naar de achtste finales. Als Oostenrijk niet wint, moet het hopen als een van de vier beste nummers 3 een ronde verder te mogen.

Arnautovic begon in de eerste groepswedstrijd tegen Frankrijk (0-1) op de reservebank en viel na een uur spelen in. Tegen Polen startte de aanvaller, die aanvoerder was, wel in de basis. Bondscoach Ralf Rangnick wisselde hem in de slotfase, kort nadat Arnautovic een penalty had benut en daarmee de zege (3-1) had veiliggesteld.

Meer uit Voetbal

Jurriën Timber sluit donderdag aan bij het Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.

1 uur geleden
Dembélé belooft PSG-fans derde eindzege in Champions League

PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.

2 uur geleden
Verdediger Konaté na vijf jaar weg bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.

2 uur geleden
Miedema scoort in finale FA Cup voor winnend Manchester City

LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.

4 uur geleden
UEFA roept Kvaratskhelia uit tot beste speler in Champions League

NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.

4 uur geleden
Arsenal viert dag na verloren finale landstitel in Londen

LONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.

5 uur geleden
Uruguayaanse voetballers zonder aanvaller Suárez naar WK

MONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.

5 uur geleden