Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oostenrijker Arnautovic is Nederland nog altijd dankbaar

Oostenrijker Arnautovic is Nederland nog altijd dankbaar

BERLIJN (ANP) - Voetballer Marko Arnautovic is Nederland nog altijd dankbaar. Dat vertelde de 35-jarige Oostenrijkse international tijdens een persconferentie in aanloop naar het beslissende pouleduel van dinsdag met Oranje op het EK.

΅Het was mijn tweede huis, ik ben daar gaan voetballen toen ik erg jong was", vertelde Arnautovic over zijn periode bij FC Twente, waar hij van 2007 tot 2010 speelde. "Ik heb veel geleerd van het land en de mensen die er wonen. Nederlandse mensen zijn erg aardig. Ik verbleef toen bij een gastgezin en ben erg goed verzorgd. Het was een geweldige ervaring. Het is morgen voor mij wel speciaal, ja."

Voor Arnautovic is het zijn derde EK. De huidige aanvoerder pakte met zijn land maar 1 punt op het EK van 2016 en Oostenrijk scoorde toen maar één keer. Drie jaar later bereikten de Oostenrijkers, ondanks een nederlaag van 2-0 in de groepsfase tegen Nederland, wel de achtste finales. De latere winnaar Italië was na verlenging te sterk.

"Mijn eerste EK was niet goed van ons. Het tweede EK was het ook niet, omdat er toen nog allerlei coronamaatregelen waren. Dit EK is voorlopig geweldig. Hopelijk wordt het nog mooier. Het optimale scenario is dat we morgen winnen", weet Arnautovic, die na twee speelronden met Oostenrijk op de derde plaats staat met 3 punten. Nederland en Frankrijk hebben allebei 4 punten. De nummers 1 en 2 gaan sowieso naar de achtste finales. Als Oostenrijk niet wint, moet het hopen als een van de vier beste nummers 3 een ronde verder te mogen.

Arnautovic begon in de eerste groepswedstrijd tegen Frankrijk (0-1) op de reservebank en viel na een uur spelen in. Tegen Polen startte de aanvaller, die aanvoerder was, wel in de basis. Bondscoach Ralf Rangnick wisselde hem in de slotfase, kort nadat Arnautovic een penalty had benut en daarmee de zege (3-1) had veiliggesteld.

Meer uit Voetbal

Koploper Arsenal wint topper tegen Aston Villa ruim: 4-1

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.

1 uur geleden
Kluivert scoort en speelt gelijk met Bournemouth bij Chelsea

LONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.

2 uur geleden
Oranje-tegenstander Tunesië bereikt achtste finales Afrika Cup

RABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.

4 uur geleden
Espanyol verbiedt bij derby shirts van FC Barcelona in stadion

BARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.

4 uur geleden
PSV-spits Boadu na knieoperatie zes tot acht weken aan de kant

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.

7 uur geleden
FIFA overweegt aanpassing buitenspelregel

DUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.

8 uur geleden
NAC Breda laat oud-international Kongolo buiten selectie

BREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.

8 uur geleden