Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oostenrijker Arnautovic is Nederland nog altijd dankbaar

Oostenrijker Arnautovic is Nederland nog altijd dankbaar

BERLIJN (ANP) - Voetballer Marko Arnautovic is Nederland nog altijd dankbaar. Dat vertelde de 35-jarige Oostenrijkse international tijdens een persconferentie in aanloop naar het beslissende pouleduel van dinsdag met Oranje op het EK.

΅Het was mijn tweede huis, ik ben daar gaan voetballen toen ik erg jong was", vertelde Arnautovic over zijn periode bij FC Twente, waar hij van 2007 tot 2010 speelde. "Ik heb veel geleerd van het land en de mensen die er wonen. Nederlandse mensen zijn erg aardig. Ik verbleef toen bij een gastgezin en ben erg goed verzorgd. Het was een geweldige ervaring. Het is morgen voor mij wel speciaal, ja."

Voor Arnautovic is het zijn derde EK. De huidige aanvoerder pakte met zijn land maar 1 punt op het EK van 2016 en Oostenrijk scoorde toen maar één keer. Drie jaar later bereikten de Oostenrijkers, ondanks een nederlaag van 2-0 in de groepsfase tegen Nederland, wel de achtste finales. De latere winnaar Italië was na verlenging te sterk.

"Mijn eerste EK was niet goed van ons. Het tweede EK was het ook niet, omdat er toen nog allerlei coronamaatregelen waren. Dit EK is voorlopig geweldig. Hopelijk wordt het nog mooier. Het optimale scenario is dat we morgen winnen", weet Arnautovic, die na twee speelronden met Oostenrijk op de derde plaats staat met 3 punten. Nederland en Frankrijk hebben allebei 4 punten. De nummers 1 en 2 gaan sowieso naar de achtste finales. Als Oostenrijk niet wint, moet het hopen als een van de vier beste nummers 3 een ronde verder te mogen.

Arnautovic begon in de eerste groepswedstrijd tegen Frankrijk (0-1) op de reservebank en viel na een uur spelen in. Tegen Polen startte de aanvaller, die aanvoerder was, wel in de basis. Bondscoach Ralf Rangnick wisselde hem in de slotfase, kort nadat Arnautovic een penalty had benut en daarmee de zege (3-1) had veiliggesteld.

Meer uit Voetbal

AZ-trainer Echteld spaart tegen Sjachtar spelers voor bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.

17 minuten geleden
Trainer Kuijt verlengt contract bij FC Dordrecht tot medio 2028

DORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.

2 uur geleden
NAC vecht besluit KNVB aan duel met Go Ahead geldig te verklaren

BREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.

2 uur geleden
Clublegende Real Madrid Santamaria (96) overleden

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.

7 uur geleden
Trainer Poortvliet (70) verlengt met een jaar bij FC Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.

7 uur geleden
Spits Kramer (RKC) zet na 18 seizoenen punt achter profvoetbal

WAALWIJK (ANP) - Michiel Kramer heeft het einde van zijn carrière als profvoetballer aangekondigd. De 37-jarige aanvaller van RKC Waalwijk zet er aan het einde van dit seizoen een punt achter, na achttien seizoenen met 'ontelbaar veel momenten', meldt de Brabantse club uit de eerste divisie op X.

7 uur geleden
Raphinha gaat tekeer tegen arbitrage: Barcelona is bestolen

MADRID (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha speelde geen minuut mee bij FC Barcelona, maar had na afloop het hoogste woord. De geblesseerde aanvaller ging tekeer tegen de arbitrage. "We zijn bestolen. Niet alleen in deze wedstrijd, maar ook vorige week in de heenwedstrijd. De beslissingen van de scheidsrechter zijn ongelooflijk slecht geweest", zei hij na de winst van 2-1 op Atlético Madrid in de kwartfinale van de Champions League. Die zege was niet genoeg om de 2-0-nederlaag in het eerste duel goed te maken, waardoor Barcelona is uitgeschakeld.

9 uur geleden