Oostenrijk wil wandelaars laten betalen voor reddingsactie
BRAND IN VORALBERG (ANP) - Zeven Belgische bergwandelaars, onder wie drie kinderen, moeten mogelijk betalen voor hun redding op de flanken van de Schesaplana, een Oostenrijkse piek van 2946 meter op de grens met Zwitserland.
De groep had volgens de publieke zender ORF overnacht in een hut bij de Brandner gletscher, maar durfde bij nader inzien de steile afdaling over oude sneeuwvelden niet aan. De autoriteiten besloten hen na alarmering per helikopter in veiligheid te brengen. "We zijn van plan een rekening voor deze reddingsoperatie te sturen wegens het ontbreken van een goede voorbereiding op de tocht", verklaarde de regiopolitie zaterdag.
De Schesaplana staat bekend als een lastige berg voor wandelaars. In de Alpenlanden gaan al jaren stemmen op onvoorzichtige of slecht uitgeruste hikers die door eigen schuld in problemen komen voor de kosten van hun redding te laten opdraaien.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - De Amerikanen schuiven aan bij de internationale top maandagavond in Berlijn over Oekraïne. Dat maakte de gastheer, de Duitse regeringsleider Friedrich Merz, bekend. Hij noemde de kans op een echt vredesproces nu groter dan ooit sinds Rusland in 2022 een grootschalige invasie begon.
27 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne krijgt stevige Amerikaanse veiligheidsgaranties na het einde van de Russische oorlog tegen het land. Het gaat om garanties die vergelijkbaar zijn met die van het westerse militaire NAVO-bondgenootschap, aldus een Amerikaanse functionaris.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump suggereert dat de dood van regisseur Rob Reiner kwam door "de woede die hij bij anderen veroorzaakte door zijn enorme, onwrikbare en ongeneeslijke aandoening, bekend als Trump Derangement Syndrome", een term die Trump gebruikt voor mensen die kritisch op hem zijn. Dat schrijft de Amerikaanse president op Truth Social.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het is uiterst onzeker of de EU-regeringsleiders tijdens hun top later deze week instemmen met het gebruik van bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne. "Ik ben van nature optimistisch, maar ik zie ook hoe moeilijk het is", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas na afloop van een bijeenkomst met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Ze durft geen schatting te geven van hoe groot de kans is dat er deze week een akkoord komt.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft een reeks bomaanslagen verijdeld met doelwitten in de staat Californië, zegt minister van Justitie Pam Bondi. De daders wilden volgens haar ook agenten en voertuigen van de immigratiedienst ICE aanvallen.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Commissie houdt maar slecht overzicht of miljoenen euro's die van fraudeurs worden teruggevorderd, ook daadwerkelijk worden terugbetaald. Dat stelt de Europese Rekenkamer (ERK) maandag vast in een onderzoek naar de belangrijkste fraudebestrijdingsorganen van de EU.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De zoon van regisseur Rob Reiner, Nick Reiner, is gearresteerd, meldt de politie van Los Angeles. De Amerikaanse regisseur en zijn vrouw werden zondag dood aangetroffen in hun huis in LA. De politie gaat uit van een misdrijf.
1 uur geleden