Oostenrijk wil wandelaars laten betalen voor reddingsactie
BRAND IN VORALBERG (ANP) - Zeven Belgische bergwandelaars, onder wie drie kinderen, moeten mogelijk betalen voor hun redding op de flanken van de Schesaplana, een Oostenrijkse piek van 2946 meter op de grens met Zwitserland.
De groep had volgens de publieke zender ORF overnacht in een hut bij de Brandner gletscher, maar durfde bij nader inzien de steile afdaling over oude sneeuwvelden niet aan. De autoriteiten besloten hen na alarmering per helikopter in veiligheid te brengen. "We zijn van plan een rekening voor deze reddingsoperatie te sturen wegens het ontbreken van een goede voorbereiding op de tocht", verklaarde de regiopolitie zaterdag.
De Schesaplana staat bekend als een lastige berg voor wandelaars. In de Alpenlanden gaan al jaren stemmen op onvoorzichtige of slecht uitgeruste hikers die door eigen schuld in problemen komen voor de kosten van hun redding te laten opdraaien.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
59 minuten geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
7 uur geleden