
Oostenrijk wil grenzen met buurlanden heropenen
WENEN (ANP/DPA) - De regering van Oostenrijk wil dat de grens met meerdere buurlanden op 15 juni weer helemaal open is. Het gaat onder meer om Duitsland en Zwitserland, maar nog niet om Italië. Daar zou de uitbraak van het coronavirus nog te hevig zijn.
De regering van bondskanselier Sebastian Kurz wil grenscontroles stapsgewijs gaan afbouwen. Duitsland neemt vergelijkbare maatregelen. Daar liet de regering weten dat grenscontroles vanaf zaterdag worden afgebouwd en op 15 juni helemaal opgeheven moeten zijn.
De Oostenrijkse toeristenbranche is erg afhankelijk van Duitse vakantiegangers en wilde duidelijkheid over de maatregelen die komende zomer van kracht zijn. Duitsland en Oostenrijk hebben de binnenlandse beperkingen de afgelopen tijd al versoepeld.
De oostelijke buren van Oostenrijk moeten nog iets langer wachten op duidelijkheid over de situatie aan de grens. Kurz verwacht volgende week met een plan te kunnen komen over de heropening van die grenzen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten sturen drie oorlogsschepen richting Venezuela om drugssmokkel tegen te gaan, meldt een Amerikaanse functionaris aan persbureau AFP. Naast de torpedobootjagers wil Washington volgens Amerikaanse media ook 4000 mariniers in de regio inzetten.
37 minuten geledenBRASILIA (ANP/AFP/DPA) - De Braziliaanse politie wil dat oud-president Jair Bolsonaro en zijn zoon Eduardo worden aangeklaagd voor belemmering van de rechtsgang in de zaak over de vermeende couppoging. Dat staat in een woensdag vrijgegeven rapport. Ook onthult de politie dat Bolsonaro vorig jaar asiel in Argentinië wilde aanvragen.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas heeft woensdag scherp uitgehaald naar Israël om het aangekondigde militaire offensief tegen Gaza-Stad. Volgens de Palestijnse groepering toont het plan "een flagrante minachting" voor de pogingen van internationale bemiddelaars om een staakt-het-vuren en een akkoord over de vrijlating van gijzelaars te bereiken.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Een eventueel staakt-het-vuren tussen Israël en Hamas zou voor wisselingen in het Israëlische kabinet van premier Benjamin Netanyahu kunnen zorgen. Israëlische media, waaronder Times of Israel, melden dat de extremistische minister Bezalel Smotrich dreigt om zich terug te trekken als er een bestand komt. Oud-minister Benny Gantz zou juist overwegen om zich weer bij de regering aan te sluiten om een deal met Hamas aan een meerderheid te helpen.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opdracht gegeven om Hamas-bolwerken versneld in te nemen. Dat staat in een verklaring van zijn kantoor. Er wordt niet gespecificeerd hoe de nieuwe tijdlijn eruitziet.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft het verzoek om documenten vrij te geven uit de zaak tegen Jeffrey Epstein afgewezen. President Donald Trump had vorige maand opgedragen om materiaal uit het dossier openbaar te maken, maar dat is nu door de rechter geblokkeerd.
11 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht meldt dat de eerste fase van de geplande aanval op Gaza-Stad in de Gazastrook van start is gegaan. Een legerwoordvoerder laat weten dat gebieden aan de buitenrand van de stad al in Israëlische handen zijn.
13 uur geleden