Oostenrijk wil grenzen met buurlanden heropenen
WENEN (ANP/DPA) - De regering van Oostenrijk wil dat de grens met meerdere buurlanden op 15 juni weer helemaal open is. Het gaat onder meer om Duitsland en Zwitserland, maar nog niet om Italië. Daar zou de uitbraak van het coronavirus nog te hevig zijn.
De regering van bondskanselier Sebastian Kurz wil grenscontroles stapsgewijs gaan afbouwen. Duitsland neemt vergelijkbare maatregelen. Daar liet de regering weten dat grenscontroles vanaf zaterdag worden afgebouwd en op 15 juni helemaal opgeheven moeten zijn.
De Oostenrijkse toeristenbranche is erg afhankelijk van Duitse vakantiegangers en wilde duidelijkheid over de maatregelen die komende zomer van kracht zijn. Duitsland en Oostenrijk hebben de binnenlandse beperkingen de afgelopen tijd al versoepeld.
De oostelijke buren van Oostenrijk moeten nog iets langer wachten op duidelijkheid over de situatie aan de grens. Kurz verwacht volgende week met een plan te kunnen komen over de heropening van die grenzen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Het Franse lagerhuis heeft ingestemd met het uitstellen van een omstreden pensioenhervorming. De Assemblée Nationale nam een voorstel daarover met 255 stemmen aan, 146 parlementariërs stemden tegen. Als het uitstel van kracht wordt, betekent dit dat de pensioenhervorming wordt vooruitgeschoven tot in ieder geval januari 2028. Amendementen om het uitstel te schrappen, werden voorafgaand met overweldigende meerderheid weggestemd.
1 uur geledenBELÉM (ANP) - De partijen op de klimaattop moeten in de eerste dagen al grote meningsverschillen overbruggen, maar ze beginnen "bruggen te slaan". Dat zei klimaatadviseur Jacob Werksman van de Europese Commissie woensdag op de eerste persconferentie van de Europese Unie tijdens de klimaattop in de Braziliaanse stad Belém.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in het Huis van Afgevaardigden hebben e-mails vrijgegeven waarin Jeffrey Epstein suggereert dat de Amerikaanse president Trump meer wist van het misbruik door de overleden zedendelinquent dan hij tot nu toe heeft toegegeven, schrijft de New York Times.
4 uur geledenBANGKOK/PHNOM PENH (ANP/RTR) - Thailand en Cambodja beschuldigen elkaar van een heropleving van geweld aan de grens. Cambodja zegt dat Thaise militairen woensdag het vuur hebben geopend, waarbij een dode en drie gewonden zijn gevallen.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt het Oekraïense leger te hebben verdreven uit Soechy Jar. Dat kleine dorp ligt ten zuiden van de belegerde steden Pokrovsk en Myrnohrad.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu een presidentieel pardon krijgt. Trump heeft een officiële brief gestuurd met die boodschap, zegt het kantoor van de Israëlische president. Netanyahu staat terecht in meerdere corruptiezaken, omdat hij onder meer dure cadeaus zou hebben ontvangen van rijke Israëliërs.
6 uur geledenTRIPOLI (ANP/AFP) - Bij het kapseizen van een migrantenboot voor de kust van Libië zijn vermoedelijk tientallen mensen omgekomen. Volgens de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) zijn 42 mensen vermist. De VN-organisatie gaat ervan uit dat zij niet meer in leven zijn.
6 uur geleden