Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oostenrijk wil grenzen met buurlanden heropenen

Oostenrijk wil grenzen met buurlanden heropenen

WENEN (ANP/DPA) - De regering van Oostenrijk wil dat de grens met meerdere buurlanden op 15 juni weer helemaal open is. Het gaat onder meer om Duitsland en Zwitserland, maar nog niet om Italië. Daar zou de uitbraak van het coronavirus nog te hevig zijn.

De regering van bondskanselier Sebastian Kurz wil grenscontroles stapsgewijs gaan afbouwen. Duitsland neemt vergelijkbare maatregelen. Daar liet de regering weten dat grenscontroles vanaf zaterdag worden afgebouwd en op 15 juni helemaal opgeheven moeten zijn.

De Oostenrijkse toeristenbranche is erg afhankelijk van Duitse vakantiegangers en wilde duidelijkheid over de maatregelen die komende zomer van kracht zijn. Duitsland en Oostenrijk hebben de binnenlandse beperkingen de afgelopen tijd al versoepeld.

De oostelijke buren van Oostenrijk moeten nog iets langer wachten op duidelijkheid over de situatie aan de grens. Kurz verwacht volgende week met een plan te kunnen komen over de heropening van die grenzen.

Meer uit Buitenland

Dodental winterstorm VS loopt op

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het dodental door de winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, is verder opgelopen. Minstens elf mensen zijn in verschillende staten om het leven gekomen, meldt CNN. Onder meer in New York, Texas en Tennessee vielen slachtoffers. Meer dan 800.000 mensen zitten volgens het nieuwsmedium nog zonder stroom.

54 minuten geleden
EU en India kijken naar defensiesamenwerking

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De Europese Unie en India onderzoeken hoe dat laatste land kan deelnemen aan Europese defensieprojecten. Dat staat in een conceptovereenkomst die werd ingezien door persbureau Reuters. Het zou onder meer gaan om samenwerking op militair-economisch gebied.

1 uur geleden
ICC: Duterte fit genoeg om voor hof te verschijnen

DEN HAAG (ANP) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte is volgens het Internationaal Strafhof (ICC) fit genoeg om te worden gehoord. De voormalige bewindsman zit sinds maart vorig jaar vast in Nederland in afwachting van zijn proces. Hij wordt ervan verdacht misdaden tegen de menselijkheid te hebben begaan in zijn harde strijd tegen drugscriminaliteit. Daarbij vielen duizenden doden.

2 uur geleden
Kremlin over gesprekken met Oekraïne: nog veel werk aan de winkel

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De gesprekken tussen Rusland, Oekraïne en de VS afgelopen weekend zijn "in constructieve geest" verlopen, meldt Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. "Maar er is nog veel werk aan de winkel." Onderhandelaars spraken af in de Verenigde Arabische Emiraten om het te hebben over een akkoord om de gevechten in Oekraïne te beëindigen.

3 uur geleden
Bill Clinton noemt situatie in Minneapolis afschuwelijk

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton noemt de aanpak van de protesten tegen immigratiedienst ICE en de dodelijke schietpartijen in Minneapolis "afschuwelijk". "Tijdens ons leven maken we slechts enkele momenten mee waarop de besluiten die we nemen, de acties die we ondernemen, onze geschiedenis voor jaren zullen bepalen. Dit is daar een van", schreef hij op X.

4 uur geleden
Noordzeelanden willen gezamenlijke windmolenparken bouwen

HAMBURG (ANP) - Landen moeten samen een windmolenpark kunnen bouwen in de Noordzee, met aansluitingen naar meerdere landen. Dat spreken de energieministers van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk maandag af op een internationale top over de Noordzee in Hamburg.

5 uur geleden
Voormalige premier Zuid-Korea Lee Hae-chan overleden

HO CHI MINH-STAD (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Lee Hae-chan is overleden tijdens een bezoek aan Vietnam. De 73-jarige politicus stierf aan de gevolgen van een hartaanval.

7 uur geleden