Oostenrijk wil grenzen met buurlanden heropenen
WENEN (ANP/DPA) - De regering van Oostenrijk wil dat de grens met meerdere buurlanden op 15 juni weer helemaal open is. Het gaat onder meer om Duitsland en Zwitserland, maar nog niet om Italië. Daar zou de uitbraak van het coronavirus nog te hevig zijn.
De regering van bondskanselier Sebastian Kurz wil grenscontroles stapsgewijs gaan afbouwen. Duitsland neemt vergelijkbare maatregelen. Daar liet de regering weten dat grenscontroles vanaf zaterdag worden afgebouwd en op 15 juni helemaal opgeheven moeten zijn.
De Oostenrijkse toeristenbranche is erg afhankelijk van Duitse vakantiegangers en wilde duidelijkheid over de maatregelen die komende zomer van kracht zijn. Duitsland en Oostenrijk hebben de binnenlandse beperkingen de afgelopen tijd al versoepeld.
De oostelijke buren van Oostenrijk moeten nog iets langer wachten op duidelijkheid over de situatie aan de grens. Kurz verwacht volgende week met een plan te kunnen komen over de heropening van die grenzen.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.
5 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Pakistan lopen vast op de controle over de Straat van Hormuz, melden ingewijden aan The Financial Times. Zo zou Iran erop staan de controle over de zeestraat te behouden en tol te kunnen heffen op schepen. Het land zou eventuele "gezamenlijke controle" weigeren.
5 uur geleden