Oostenrijk versterkt grensbewaking na aanslagen Wenen
WENEN (ANP) - Oostenrijk versterkt de bewaking van de grenzen naar aanleiding van de aanslagen in Wenen van maandagavond, meldde de Oostenrijkse minister van Binnenlandse Zaken Karl Nehammer in een persconferentie. Daarin bevestigde hij nogmaals dat er meerdere doden zijn gevallen, onder wie een burger en een van de aanslagplegers. Nehammer sprak van meerdere ernstig gewonden.
Volgens de minister is nog minstens één dader op de vlucht. Nehammer herhaalde een oproep om het centrum van Wenen te mijden en zei dat kinderen er dinsdag niet naar school hoeven te gaan.
Ook de Tsjechische politie heeft besloten over te gaan op extra grenscontroles. "De politie voert willekeurige controles van voertuigen en passagiers uit bij overgangen aan de grens met Oostenrijk als preventieve maatregel in verband met de terreuraanslag in Wenen", meldde de Tsjechische politie op Twitter. Ook hebben de Tsjechische autoriteiten besloten joodse instellingen extra te bewaken.
Meer uit Buitenland
ASALUYEH (ANP/AFP) - Israël claimt een aanval op Zuid Pars, de voor Iran belangrijke gasindustrie nabij de zuidelijke plaats Asaluyeh. Minister van Defensie Israel Katz spreekt in een video van een "krachtige aanval" op 's lands "belangrijkste petrochemische industrie".
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn reactie voor de Verenigde Staten klaar op het eerder voorgelegde vredesplan van bemiddelende partijen. Op een later punt zal dat bekendgemaakt worden, zegt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De inlichtingenchef van de Iraanse Revolutionaire Garde, Majid Khademi, is omgekomen bij een Israëlische of Amerikaanse aanval. Dat meldt de Garde op Telegram. Ook staatsmedia melden zijn dood, die het gevolg zou zijn van een luchtaanval.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran is niet bereid weer scheepsverkeer toe te laten in de Straat van Hormuz in het kader van een tijdelijk staakt-het-vuren. Dat meldt een hoge Iraanse functionaris aan persbureau Reuters. Volgens Teheran ontbreekt het de VS aan bereidheid om tot een permanent bestand te komen, aldus de functionaris.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Pakistan heeft Iran en de Verenigde Staten een plan voor een einde aan de vijandelijkheden voorgelegd. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tweedelige plan zou bestaan uit een onmiddellijk staakt-het-vuren, gevolgd door een akkoord over duurzame vrede.
7 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De Artemis II-missie is weer een stap dichter bij haar ronde om de maan. Het Orion-ruimtevaartuig is tegen 06.45 Nederlandse tijd terechtgekomen in de zogenoemde invloedssfeer van de maan, waar de zwaartekracht van het hemellichaam zwaarder trekt aan de ruimtecapsule dan de aarde.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Volgens Iran zijn in de nacht van zondag op maandag doden gevallen bij verschillende luchtaanvallen op gebouwen waarin mensen woonden. Ook in de Israëlische stad Haifa kwamen mensen om, bij een Iraanse aanval. Daar zijn twee lichamen uit het puin gehaald van een flatgebouw dat was geraakt door een raket.
9 uur geleden