Oostenrijk verslaat Polen op EK en wacht duel met Nederland
BERLIJN (ANP) - Oostenrijk heeft de eerste overwinning geboekt op het EK voetbal. In de groep van Nederland won de ploeg van bondscoach Ralf Rangnick in Berlijn met 3-1 van Polen.
Oostenrijk heeft na de zege 3 punten, net als Nederland en Frankrijk, die later vrijdag nog tegen elkaar spelen. Oostenrijk neemt het op 25 juni in Berlijn op tegen Nederland. Polen, dat nog zonder punten is, speelt op hetzelfde moment de laatste groepswedstrijd in Dortmund tegen Frankrijk.
Polen en Oostenrijk hadden beide hun eerste groepswedstrijd verloren. Nederland versloeg Polen met 2-1 en Frankrijk won door een eigen doelpunt van Maximilian Wöber met 1-0 van Oostenrijk.
Herpakken
Bondscoach Rangnick van Oostenrijk had een basisplaats voor Feyenoorder Gernot Trauner. Die kreeg de bal perfect voorgezet door Phillipp Mwene en kopte in de negende minuut de openingstreffer binnen.
De Polen die waren begonnen zonder sterspeler Robert Lewandowski, moesten zich herpakken en hadden daar even de tijd voor nodig. Na een half uur kon Krzysztof Piatek met een intikker uit de rebound voor de gelijkmaker zorgen, nadat een schot van Jan Bednarek tegen Trauner aan was gegaan. Marcel Sabitzer kreeg daarna nog kansen voor Oostenrijk.
Lewandowski maakte zich na bijna een uur klaar om in te vallen. Bij Oostenrijk moest Trauner eraf met een blessure. Vlak daarna werd Christoph Baumgartner goed aangespeeld door Alexander Prass en kon rechts van doelman Wojciech Szczesny raak schieten. Na een verre uittrap van doelman Patrick Pentz en ongelukkig wegkoppen van de Polen kon Sabitzer alleen op de keeper af. Het lichte contact met Szczesny was voldoende om naar de grond te gaan, waarop Marko Arnautovic de strafschop binnenschoot.
Meer uit Voetbal
SEATTLE (ANP) - Bondscoach Rudy Garcia vindt dat de Belgische ploeg zich in de achtste finales van het WK voetbal van zijn beste kant heeft laten zien. "We hebben ons speelplan uitgevoerd. Het is een mooie kwalificatie geworden", stelde Garcia na afloop van de 4-1-overwinning tegen de VS in Seattle.
2 uur geledenSEATTLE (ANP) - Bondscoach Mauricio Pochettino vond dat de VS "nooit in de wedstrijd is geweest" tegen België. "Het was een hele slechte dag. Dat kan een keer gebeuren. We hadden dat vandaag. Op een WK is het dan voorbij", zei Pochettino na afloop van de uitschakeling op het WK na een 4-1-nederlaag van de VS tegen België.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In kranten en media klinkt na de achtste finale tussen de VS en België vooral het woord "gerechtigheid". "Wat moet ene Donald Trump vannacht gedacht hebben?" en "de gerechtigheid zélf geclaimd", schrijft het Belgische Sporza in een wedstrijdverslag met de kop "Bye bye, USA!".
2 uur geledenSEATTLE (ANP) - België heeft in de achtste finales van het WK in het Seattle Stadium met 4-1 gewonnen van gastland VS. De ploeg van bondscoach Rudy Garcia treft Spanje vrijdag in de kwartfinales van het toernooi in Inglewood. Voor de VS is het WK in eigen land voorbij.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Washington heeft zich kritisch uitgelaten over de rakettest die China maandag uitvoerde in de Stille Oceaan vanaf een onderzeeër. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt grote zorgen te hebben over de "snelle en ondoorzichtige" uitbreiding van het Chinese kernwapenarsenaal.
3 uur geledenSEATTLE (ANP) - Het Amerikaanse publiek in Seattle juicht de terugkeer van Folarin Balogun in de nationale ploeg massaal toe. De tienduizenden fans klapten en juichten toen de naam van de spits werd omgeroepen tijdens de opstelling van de VS. Balogun staat in het basiselftal in de achtste finales van het WK tegen België.
3 uur geledenARLINGTON (ANP) - De bondscoach van Portugal, Roberto Martínez, heeft in een persconferentie na het duel met Spanje direct laten weten op te stappen. Zijn team verloor in het Dallas Stadium de achtste finale op het WK tegen de wereldkampioen van 2010 (1-0). "Ik kwam naar Portugal om het WK te winnen. Zonder die winst heeft het geen zin om door te gaan", zei hij.
3 uur geleden