Oostenrijk verslaat Polen op EK en wacht duel met Nederland
BERLIJN (ANP) - Oostenrijk heeft de eerste overwinning geboekt op het EK voetbal. In de groep van Nederland won de ploeg van bondscoach Ralf Rangnick in Berlijn met 3-1 van Polen.
Oostenrijk heeft na de zege 3 punten, net als Nederland en Frankrijk, die later vrijdag nog tegen elkaar spelen. Oostenrijk neemt het op 25 juni in Berlijn op tegen Nederland. Polen, dat nog zonder punten is, speelt op hetzelfde moment de laatste groepswedstrijd in Dortmund tegen Frankrijk.
Polen en Oostenrijk hadden beide hun eerste groepswedstrijd verloren. Nederland versloeg Polen met 2-1 en Frankrijk won door een eigen doelpunt van Maximilian Wöber met 1-0 van Oostenrijk.
Herpakken
Bondscoach Rangnick van Oostenrijk had een basisplaats voor Feyenoorder Gernot Trauner. Die kreeg de bal perfect voorgezet door Phillipp Mwene en kopte in de negende minuut de openingstreffer binnen.
De Polen die waren begonnen zonder sterspeler Robert Lewandowski, moesten zich herpakken en hadden daar even de tijd voor nodig. Na een half uur kon Krzysztof Piatek met een intikker uit de rebound voor de gelijkmaker zorgen, nadat een schot van Jan Bednarek tegen Trauner aan was gegaan. Marcel Sabitzer kreeg daarna nog kansen voor Oostenrijk.
Lewandowski maakte zich na bijna een uur klaar om in te vallen. Bij Oostenrijk moest Trauner eraf met een blessure. Vlak daarna werd Christoph Baumgartner goed aangespeeld door Alexander Prass en kon rechts van doelman Wojciech Szczesny raak schieten. Na een verre uittrap van doelman Patrick Pentz en ongelukkig wegkoppen van de Polen kon Sabitzer alleen op de keeper af. Het lichte contact met Szczesny was voldoende om naar de grond te gaan, waarop Marko Arnautovic de strafschop binnenschoot.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
10 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
11 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geleden