Oostenrijk verslaat Polen op EK en wacht duel met Nederland
BERLIJN (ANP) - Oostenrijk heeft de eerste overwinning geboekt op het EK voetbal. In de groep van Nederland won de ploeg van bondscoach Ralf Rangnick in Berlijn met 3-1 van Polen.
Oostenrijk heeft na de zege 3 punten, net als Nederland en Frankrijk, die later vrijdag nog tegen elkaar spelen. Oostenrijk neemt het op 25 juni in Berlijn op tegen Nederland. Polen, dat nog zonder punten is, speelt op hetzelfde moment de laatste groepswedstrijd in Dortmund tegen Frankrijk.
Polen en Oostenrijk hadden beide hun eerste groepswedstrijd verloren. Nederland versloeg Polen met 2-1 en Frankrijk won door een eigen doelpunt van Maximilian Wöber met 1-0 van Oostenrijk.
Herpakken
Bondscoach Rangnick van Oostenrijk had een basisplaats voor Feyenoorder Gernot Trauner. Die kreeg de bal perfect voorgezet door Phillipp Mwene en kopte in de negende minuut de openingstreffer binnen.
De Polen die waren begonnen zonder sterspeler Robert Lewandowski, moesten zich herpakken en hadden daar even de tijd voor nodig. Na een half uur kon Krzysztof Piatek met een intikker uit de rebound voor de gelijkmaker zorgen, nadat een schot van Jan Bednarek tegen Trauner aan was gegaan. Marcel Sabitzer kreeg daarna nog kansen voor Oostenrijk.
Lewandowski maakte zich na bijna een uur klaar om in te vallen. Bij Oostenrijk moest Trauner eraf met een blessure. Vlak daarna werd Christoph Baumgartner goed aangespeeld door Alexander Prass en kon rechts van doelman Wojciech Szczesny raak schieten. Na een verre uittrap van doelman Patrick Pentz en ongelukkig wegkoppen van de Polen kon Sabitzer alleen op de keeper af. Het lichte contact met Szczesny was voldoende om naar de grond te gaan, waarop Marko Arnautovic de strafschop binnenschoot.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
2 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
9 uur geleden