Oostenrijk verslaat Polen op EK en wacht duel met Nederland
BERLIJN (ANP) - Oostenrijk heeft de eerste overwinning geboekt op het EK voetbal. In de groep van Nederland won de ploeg van bondscoach Ralf Rangnick in Berlijn met 3-1 van Polen.
Oostenrijk heeft na de zege 3 punten, net als Nederland en Frankrijk, die later vrijdag nog tegen elkaar spelen. Oostenrijk neemt het op 25 juni in Berlijn op tegen Nederland. Polen, dat nog zonder punten is, speelt op hetzelfde moment de laatste groepswedstrijd in Dortmund tegen Frankrijk.
Polen en Oostenrijk hadden beide hun eerste groepswedstrijd verloren. Nederland versloeg Polen met 2-1 en Frankrijk won door een eigen doelpunt van Maximilian Wöber met 1-0 van Oostenrijk.
Herpakken
Bondscoach Rangnick van Oostenrijk had een basisplaats voor Feyenoorder Gernot Trauner. Die kreeg de bal perfect voorgezet door Phillipp Mwene en kopte in de negende minuut de openingstreffer binnen.
De Polen die waren begonnen zonder sterspeler Robert Lewandowski, moesten zich herpakken en hadden daar even de tijd voor nodig. Na een half uur kon Krzysztof Piatek met een intikker uit de rebound voor de gelijkmaker zorgen, nadat een schot van Jan Bednarek tegen Trauner aan was gegaan. Marcel Sabitzer kreeg daarna nog kansen voor Oostenrijk.
Lewandowski maakte zich na bijna een uur klaar om in te vallen. Bij Oostenrijk moest Trauner eraf met een blessure. Vlak daarna werd Christoph Baumgartner goed aangespeeld door Alexander Prass en kon rechts van doelman Wojciech Szczesny raak schieten. Na een verre uittrap van doelman Patrick Pentz en ongelukkig wegkoppen van de Polen kon Sabitzer alleen op de keeper af. Het lichte contact met Szczesny was voldoende om naar de grond te gaan, waarop Marko Arnautovic de strafschop binnenschoot.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
8 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
19 uur geleden