Oostenrijk verlengt lockdown voor ongevaccineerden
WENEN (ANP/RTR) - Oostenrijk verlengt de lockdown voor mensen die geen coronaprikken hebben gehad, zo heeft bondskanselier Karl Nehammer bekendgemaakt. De lockdown voor de hele bevolking eindigt zondag na drie weken. Details worden later bekendgemaakt.
Het is de bedoeling dat ongevaccineerden alleen naar buiten gaan voor boodschappen, lichaamsbeweging, werk of bezoek aan een arts. De maandag aangetreden Nehammer ziet de strijd tegen het coronavirus als zijn belangrijkste prioriteit.
Oostenrijk kreeg vorige maand te maken met een gigantische toename van het aantal infecties met het coronavirus, waarop de regering drastische maatregelen nam. Er kwam aanvankelijk alleen een lockdown voor ongevaccineerden, maar een week daarop moest heel het land in lockdown. Er testen nu minder mensen positief op het longvirus dan toen.
In het land met bijna 9 miljoen inwoners is 66,3 procent van de bevolking ingeënt. De regering is van plan op 1 februari een algemene vaccinatieplicht in te voeren. Inwoners worden opgeroepen zich te laten inenten. Wie dat niet doet, kan een boete tot 7200 euro krijgen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
20 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
1 uur geledenKYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.
1 uur geledenLUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.
4 uur geleden