Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oostenrijk verlengt lockdown voor ongevaccineerden

Oostenrijk verlengt lockdown voor ongevaccineerden

WENEN (ANP/RTR) - Oostenrijk verlengt de lockdown voor mensen die geen coronaprikken hebben gehad, zo heeft bondskanselier Karl Nehammer bekendgemaakt. De lockdown voor de hele bevolking eindigt zondag na drie weken. Details worden later bekendgemaakt.

Het is de bedoeling dat ongevaccineerden alleen naar buiten gaan voor boodschappen, lichaamsbeweging, werk of bezoek aan een arts. De maandag aangetreden Nehammer ziet de strijd tegen het coronavirus als zijn belangrijkste prioriteit.

Oostenrijk kreeg vorige maand te maken met een gigantische toename van het aantal infecties met het coronavirus, waarop de regering drastische maatregelen nam. Er kwam aanvankelijk alleen een lockdown voor ongevaccineerden, maar een week daarop moest heel het land in lockdown. Er testen nu minder mensen positief op het longvirus dan toen.

In het land met bijna 9 miljoen inwoners is 66,3 procent van de bevolking ingeënt. De regering is van plan op 1 februari een algemene vaccinatieplicht in te voeren. Inwoners worden opgeroepen zich te laten inenten. Wie dat niet doet, kan een boete tot 7200 euro krijgen.

Meer uit Buitenland

Trump: bouw triomfboog in Washington begint binnen twee maanden

WASHINGTON (ANP) - De bouw van een triomfboog nabij het Lincoln Memorial in Washington begint volgens de Amerikaanse president Donald Trump "ergens in de komende twee maanden". Dat zei hij in een telefonisch interview met Politico. Het monument moet een centraal onderdeel vormen van de viering van het 250-jarig bestaan van de VS in 2026.

3 minuten geleden
WaPo: immigratiedienst VS plant werving onder wapenliefhebbers

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse immigratiedienst ICE is van plan om in één jaar tijd 100 miljoen dollar (ongeveer 85,2 miljoen euro) uit te geven aan het werven van nieuwe medewerkers. De campagne richt zich op voorstanders van wapenbezit en militaire enthousiastelingen. Dat meldt The Washington Post.

1 uur geleden
Oekraïne noemt Russische bewijsvideo 'lachwekkend'

KYIV (ANP/RTR) - De beelden die Rusland naar buiten bracht van de vermeende droneaanval op een buitenverblijf van Vladimir Poetin in Novgorod zijn "lachwekkend". Dat zegt een woordvoerder van het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken. "Het feit dat het ze twee dagen duurde om hiermee te komen en dit vervolgens willen presenteren als bewijs - dat alleen al laat zien dat ze niet eens het verzinnen van een verhaal serieus nemen."

1 uur geleden
Poetin in nieuwjaarstoespraak: Rusland zal de oorlog winnen

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zal de oorlog in Oekraïne winnen. Dat zei president Vladimir Poetin in zijn jaarlijkse nieuwjaarstoespraak, die traditioneel kort voor het ingaan van het nieuwe jaar op televisie wordt uitgezonden. Het oostelijkste deel van Rusland, het schiereiland Kamtsjatka, ging om 13.00 uur Nederlandse tijd als eerste gebied in Rusland het nieuwe jaar in. Later wordt de toespraak uitgezonden in de tien andere tijdzones die Rusland beslaat.

4 uur geleden
Xi herhaalt in nieuwjaarstoespraak wens om Taiwan in te lijven

BEIJING (ANP/AFP) - In zijn nieuwjaarstoespraak tot het Chinese volk heeft president Xi Jinping zijn lof uitgesproken voor zijn landgenoten en hun inzet voor China en de Chinese belangen. Ook zei hij dat China zich wil blijven inzetten voor "wereldvrede en het bouwen van een gemeenschap met een gedeelde blik op de toekomst van de mensheid". Xi: "Laten we voorwaarts treden, moedig, vitaal en energiek als paarden, en vechten voor onze dromen en ons geluk."

5 uur geleden
EU laakt Israëlische maatregelen tegen hulporganisaties

BRUSSEL/JERUZALEM/GENÈVE (ANP/AFP) - Eurocommissaris Hadja Lahbib heeft beklemtoond dat Israëlische maatregelen tegen niet-gouvernementele organisaties die actief zijn in de Gazastrook "vitale hulp" aan de belegerde strook zullen blokkeren.

6 uur geleden
Kallas: Russische bewering aanval Poetins woning is afleiding

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Russische bewering dat Oekraïne drones heeft afgevuurd op de woning van president Vladimir Poetin is een "opzettelijke afleiding" van de vredesinspanningen, schrijft EU-buitenlandchef Kaja Kallas op X.

6 uur geleden