Oostenrijk verlengt lockdown niet, winkels maandag open
WENEN (ANP/DPA) - Oostenrijk heeft, ondanks het nog altijd verontrustende aantal nieuwe besmettingsgevallen, onvoldoende reden gezien voor verlenging van de lockdown om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Maandag gaan de winkels weer open. Ook de kappers kunnen hun werk hervatten. Hygiënische maatregelen, zoals het dragen van een mondkapje, blijven van kracht.
De versoepeling van de richtlijnen gelden niet voor hotels en restaurants. Deze branche kan als het meezit de deuren pas op 7 januari openen. Door de lockdown die drie weken geleden werd afgekondigd, is het gemiddeld aantal nieuwe corona-infecties in Oostenrijk gehalveerd. De zogenoemde zeven-dagen-index zakte van 522 tot 263 per 100.000 inwoners. Dat is in vergelijking met buurland Duitsland (142) nog altijd betrekkelijk hoog.
Om de grootschalige testcampagne nog eens extra onder de aandacht te brengen zal bondskanselier Sebastian Kurz zich maandag in een van de drie centra in Wenen melden om een coronatest te ondergaan. De belangstelling voor zo'n onderzoek, ook zonder klachten, valt tot dusver enigszins tegen.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Amerikaanse delegatie is geland in Islamabad voor onderhandelingen met Iran over een duurzaam bestand. Persbureau Reuters meldt op gezag van twee Pakistaanse bronnen dat het toestel is geland. De Amerikanen zijn daar op verzoek van Pakistan, dat optreedt als bemiddelaar.
50 minuten geledenATLANTA (ANP/RTR) - Volgens Amerikaanse inlichtingen zijn er aanwijzingen dat China zich opmaakt om binnen enkele weken nieuwe luchtverdedigingssystemen aan Iran te leveren. Dat meldt CNN op basis van drie bronnen die op de hoogte zouden zijn van recente inlichtingenanalyses.
1 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-ruimtemissie zijn overgebracht naar een Amerikaans marineschip, waar ze medisch onderzocht worden. Op beelden van NASA was te zien dat de vier zelf te voet het dek van het schip overstaken.
1 uur geledenCHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.
5 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.
6 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.
10 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.
12 uur geleden