Oostenrijk trekt 1,7 miljard uit voor compensatie energiekosten
WENEN (ANP/RTR) - De Oostenrijkse regering introduceert een pakket maatregelen van 1,7 miljard euro om huishoudens te helpen om de stijgende energiekosten op te vangen. Dat zei de Oostenrijkse kanselier Karl Nehammer.
De maatregelen omvatten onder meer een verdubbeling van een eerder geplande eenmalige uitkering voor werklozen van 150 euro naar 300 euro. Daarnaast ontvangen bijna alle huishoudens een eenmalige uitkering van 150 euro.
Bij de aankondiging van de maatregelen verklaarde Nehammer dat het belangrijk is "dat deze 1,7 miljard euro snel wordt overgemaakt naar mensen". Ook gaat het volgens de kanselier om een eerste stap. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", aldus Nehammer.
Waterkracht
In Oostenrijk zijn de energieprijzen, net als in de rest van Europa, hard gestegen. Dit ondanks dat het land meer dan 60 procent van zijn elektriciteit opwekt uit waterkracht en slechts 14 procent van zijn energie haalt uit aardgas. Dat volgt uit cijfers van de nationale energietoezichthouder E-Control.
Wel haalt het land ongeveer 80 procent van zijn aardgas uit Rusland. Heel Europa leunt zwaar op Russisch gas. De aanvoer daarvan was deze winter lager dan normaal. Daardoor zijn de gasreserves in de Europese Unie zeer krap. De angst dat Rusland zich voorbereidt om Oekraïne binnen te vallen drijft de gasprijs ook op. Dat zou de bevoorrading van gas verder kunnen verstoren.
Omdat gas veel wordt gebruikt in energiecentrales stijgt ook de stroomprijs. Door de hoge gasprijzen lopen Europese economieën schade op, bijvoorbeeld omdat huishoudens en bedrijven veel meer geld kwijt zijn aan energiekosten. Verschillende Europese overheden, waaronder Nederland, hebben al maatregelen aangekondigd om huishoudens te helpen bij de sterk stijgende energieprijzen.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
4 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
5 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
6 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.
16 uur geleden