Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oostenrijk trekt 1,7 miljard uit voor compensatie energiekosten

Oostenrijk trekt 1,7 miljard uit voor compensatie energiekosten

WENEN (ANP/RTR) - De Oostenrijkse regering introduceert een pakket maatregelen van 1,7 miljard euro om huishoudens te helpen om de stijgende energiekosten op te vangen. Dat zei de Oostenrijkse kanselier Karl Nehammer.

De maatregelen omvatten onder meer een verdubbeling van een eerder geplande eenmalige uitkering voor werklozen van 150 euro naar 300 euro. Daarnaast ontvangen bijna alle huishoudens een eenmalige uitkering van 150 euro.

Bij de aankondiging van de maatregelen verklaarde Nehammer dat het belangrijk is "dat deze 1,7 miljard euro snel wordt overgemaakt naar mensen". Ook gaat het volgens de kanselier om een eerste stap. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", aldus Nehammer.

Waterkracht

In Oostenrijk zijn de energieprijzen, net als in de rest van Europa, hard gestegen. Dit ondanks dat het land meer dan 60 procent van zijn elektriciteit opwekt uit waterkracht en slechts 14 procent van zijn energie haalt uit aardgas. Dat volgt uit cijfers van de nationale energietoezichthouder E-Control.

Wel haalt het land ongeveer 80 procent van zijn aardgas uit Rusland. Heel Europa leunt zwaar op Russisch gas. De aanvoer daarvan was deze winter lager dan normaal. Daardoor zijn de gasreserves in de Europese Unie zeer krap. De angst dat Rusland zich voorbereidt om Oekraïne binnen te vallen drijft de gasprijs ook op. Dat zou de bevoorrading van gas verder kunnen verstoren.

Omdat gas veel wordt gebruikt in energiecentrales stijgt ook de stroomprijs. Door de hoge gasprijzen lopen Europese economieën schade op, bijvoorbeeld omdat huishoudens en bedrijven veel meer geld kwijt zijn aan energiekosten. Verschillende Europese overheden, waaronder Nederland, hebben al maatregelen aangekondigd om huishoudens te helpen bij de sterk stijgende energieprijzen.

Meer uit Financieel

Ook Amerikanen kopen meer tweedehands elektrische auto's

NEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.

1 uur geleden
Gasvoorraden in Nederland langzaam weer aangevuld na dieptepunt

GRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Wall Street begint nieuwe beursweek afwachtend

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.

2 uur geleden
Bloomberg: scheepvaartverkeer door Straat van Hormuz neemt toe

NEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.

4 uur geleden
IKEA Duiven door internetprobleem dicht op drukke tweede paasdag

DUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.

4 uur geleden
Waarde bitcoin stijgt tot meer dan 70.000 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is maandag voor het eerst sinds 25 maart weer boven de 70.000 dollar gekomen. Ook andere cryptomunten stegen in waarde, terwijl handelaren berichten verwerkten dat Iran nadenkt over een plan voor een vrede of wapenstilstand met de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Australië stelt brandstoflevering veilig en ziet tekorten afnemen

CANBERRA (ANP/RTR) - Australië heeft zijn brandstofleveringen veiliggesteld "tot ver in" mei en de tekorten bij tankstations in het land nemen weer af. Dat heeft energieminister Chris Bowen maandag gezegd tijdens een persconferentie.

6 uur geleden