Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oostenrijk trekt 1,7 miljard uit voor compensatie energiekosten

Oostenrijk trekt 1,7 miljard uit voor compensatie energiekosten

WENEN (ANP/RTR) - De Oostenrijkse regering introduceert een pakket maatregelen van 1,7 miljard euro om huishoudens te helpen om de stijgende energiekosten op te vangen. Dat zei de Oostenrijkse kanselier Karl Nehammer.

De maatregelen omvatten onder meer een verdubbeling van een eerder geplande eenmalige uitkering voor werklozen van 150 euro naar 300 euro. Daarnaast ontvangen bijna alle huishoudens een eenmalige uitkering van 150 euro.

Bij de aankondiging van de maatregelen verklaarde Nehammer dat het belangrijk is "dat deze 1,7 miljard euro snel wordt overgemaakt naar mensen". Ook gaat het volgens de kanselier om een eerste stap. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", aldus Nehammer.

Waterkracht

In Oostenrijk zijn de energieprijzen, net als in de rest van Europa, hard gestegen. Dit ondanks dat het land meer dan 60 procent van zijn elektriciteit opwekt uit waterkracht en slechts 14 procent van zijn energie haalt uit aardgas. Dat volgt uit cijfers van de nationale energietoezichthouder E-Control.

Wel haalt het land ongeveer 80 procent van zijn aardgas uit Rusland. Heel Europa leunt zwaar op Russisch gas. De aanvoer daarvan was deze winter lager dan normaal. Daardoor zijn de gasreserves in de Europese Unie zeer krap. De angst dat Rusland zich voorbereidt om Oekraïne binnen te vallen drijft de gasprijs ook op. Dat zou de bevoorrading van gas verder kunnen verstoren.

Omdat gas veel wordt gebruikt in energiecentrales stijgt ook de stroomprijs. Door de hoge gasprijzen lopen Europese economieën schade op, bijvoorbeeld omdat huishoudens en bedrijven veel meer geld kwijt zijn aan energiekosten. Verschillende Europese overheden, waaronder Nederland, hebben al maatregelen aangekondigd om huishoudens te helpen bij de sterk stijgende energieprijzen.

Meer uit Financieel

Transavia trekt zaak om halvering grondafhandelaren Schiphol in

HAARLEM (ANP) - Transavia heeft de rechtszaak die donderdag zou worden behandeld in Haarlem over de halvering van het aantal grondafhandelaren op Schiphol ingetrokken. Een woordvoerster van Transavia zegt dat de luchtvaartmaatschappij dat heeft besloten nadat "een heroverweging" is gemaakt.

11 minuten geleden
AEX-index licht lager na aanval VS op Iran, olieprijs stijgt

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran. De aanvallen waren gericht op een militaire locatie die volgens de Amerikanen een bedreiging vormde voor hun troepen en het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. Iran meldde daarnaast een Amerikaanse luchtmachtbasis te hebben aangevallen. De olieprijzen gingen omhoog door de afnemende hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Investeringen in olieprojecten dalen door Iranoorlog, zegt IEA

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde investeringen in olieprojecten zullen naar verwachting in 2026 voor het derde jaar op rij dalen, meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Ondanks de hogere olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nemen de uitgaven aan olieprojecten volgens het IEA dit jaar af tot onder de 500 miljard dollar (ongeveer 431 miljard euro).

2 uur geleden
DNB: ruim helft baanwisselaars stapt over naar andere sector

AMSTERDAM (ANP) - Meer dan de helft van de mensen die in Nederland van baan wisselen, gaat aan de slag in een andere sector. Per bedrijfstak zijn daarin wel grote verschillen, schrijft De Nederlandsche Bank (DNB) na een analyse van arbeidsmarktcijfers van 2011 tot 2025.

2 uur geleden
UWV: werkgever laat kans liggen door niet elders in EU te werven

AMSTERDAM (ANP) - Werkgevers in Nederland laten een hoop kansen op personeel liggen door niet buiten de landsgrenzen te werven. Daarop wijst uitkeringsorganisatie UWV na een nieuwe analyse van beroepen waar juist te veel of te weinig mensen voor zijn in Europa.

2 uur geleden
KPN werkt met Duitse partij aan Europese 'soevereine cloud'

ROTTERDAM (ANP) - Telecombedrijf KPN en het Duitse Schwarz Digits willen volgend jaar een Europese soevereine cloud in Nederland aanbieden. Daarmee willen ze een Europees alternatief bieden voor het opslaan van data, stellen de partijen. Europese organisaties zijn nu voor een groot deel afhankelijk van Amerikaanse bedrijven, zoals Amazon, Google en Microsoft.

2 uur geleden
Olieprijzen flink omhoog na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran

SINGAPORE (ANP) - De olieprijzen zijn donderdagochtend flink omhooggegaan na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran. Daarnaast zei de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) dat een Amerikaanse luchtmachtbasis is aangevallen. Daarmee lijkt een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten weer verder uit beeld.

2 uur geleden