Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oostenrijk stuurt wooncontainers naar Griekse vluchtelingenkampen

Oostenrijk stuurt wooncontainers naar Griekse vluchtelingenkampen

BRUSSEL (ANP) - Oostenrijk heeft 181 containers aangeboden voor huisvesting van vluchtelingen en migranten op de Griekse eilanden. Om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan hadden de Griekse autoriteiten via het EU-systeem voor civiele bescherming gevraagd om onder meer accommodatie, meldt de Europese Commissie. Die betaalt een groot deel van de leveringskosten.

In de overbevolkte kampen op de eilanden verblijven bijna 40.000 asielzoekers. Athene werkt samen met de Europese Commissie aan een noodplan dat moet voorkomen dat zij slachtoffer worden van een uitbraak van het virus.

Een deel van de containers wordt uitgerust met toiletten en douches. Athene heeft andere landen ook gevraagd om medische goederen als rolstoelen en beademings- en röntgenapparatuur.

Zondag richtte een brand grote schade aan in een groot opvangkamp op het eiland Chios waar onlusten waren uitgebroken na de dood van een zieke asielzoeker uit Irak. Zij was volgens het ziekenhuis op het eiland niet besmet met het coronavirus. Tenten, wooncontainers en andere faciliteiten gingen in vlammen op.

Meer uit Buitenland

Rechter beveelt verwijdering naam Trump van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.

1 uur geleden
Premier Netanyahu meldt militaire acties over de rivier de Litani

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.

7 uur geleden
Brussel zegt nieuwe Hongaarse premier 16 miljard aan EU-geld toe

BRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.

7 uur geleden
Rusland zegt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië te komen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.

8 uur geleden
Ook Zelensky beschuldigt Rusland van drone-incident Roemenië

KYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.

9 uur geleden
Leerlingen aangehouden van school in Kenia waar brand woedde

NAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.

9 uur geleden
Brussel: huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar

BRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.

9 uur geleden