Oostenrijk stuurt wooncontainers naar Griekse vluchtelingenkampen
BRUSSEL (ANP) - Oostenrijk heeft 181 containers aangeboden voor huisvesting van vluchtelingen en migranten op de Griekse eilanden. Om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan hadden de Griekse autoriteiten via het EU-systeem voor civiele bescherming gevraagd om onder meer accommodatie, meldt de Europese Commissie. Die betaalt een groot deel van de leveringskosten.
In de overbevolkte kampen op de eilanden verblijven bijna 40.000 asielzoekers. Athene werkt samen met de Europese Commissie aan een noodplan dat moet voorkomen dat zij slachtoffer worden van een uitbraak van het virus.
Een deel van de containers wordt uitgerust met toiletten en douches. Athene heeft andere landen ook gevraagd om medische goederen als rolstoelen en beademings- en röntgenapparatuur.
Zondag richtte een brand grote schade aan in een groot opvangkamp op het eiland Chios waar onlusten waren uitgebroken na de dood van een zieke asielzoeker uit Irak. Zij was volgens het ziekenhuis op het eiland niet besmet met het coronavirus. Tenten, wooncontainers en andere faciliteiten gingen in vlammen op.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.
43 minuten geledenMODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.
2 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/DPA) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft de ebola-uitbraak, veroorzaakt door het Bundibugyo-virus, in de Democratische Republiek Congo en Oeganda zondag uitgeroepen tot een internationale noodsituatie op het gebied van de volksgezondheid. Volgens de WHO voldoet de uitbraak echter nog niet aan de criteria voor een pandemische noodsituatie.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Bij droneaanvallen in de regio Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen, heeft de gouverneur van dat deel van Rusland zondag gezegd. Volgens hem ging het om een "grootschalige" aanval op het gebied rond de Russische hoofdstad.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
18 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
18 uur geleden