Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oostenrijk stopt Syrische asielaanvragen, bereidt terugkeer voor

Oostenrijk stopt Syrische asielaanvragen, bereidt terugkeer voor

WENEN (ANP/AFP) - Oostenrijk schort alle Syrische asielaanvragen op, nu het regime van Bashar al-Assad is gevallen. Ook wil het land de terugkeer van Syrische asielzoekers gaan voorbereiden, maakte de regering maandag bekend.

De conservatieve kanselier Karl Nehammer heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken opgedragen "alle lopende Syrische asielaanvragen op te schorten en om alle asielaanvragen opnieuw te bekijken." De minister van Binnenlandse Zaken Gerhard Karner zei dat hij zijn ministerie heeft opgedragen "om een ordelijk repatriërings- en deportatieprogramma naar Syrië voor te bereiden." Gezinshereniging, waardoor Syriërs in Oostenrijk familieleden naar het land kunnen halen, zal ook worden opgeschort.

In Oostenrijk leven ongeveer 100.000 Syriërs, van wie duizenden nog wachten op goedkeuring van hun asielaanvraag. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken treft dit besluit ruim 7300 Syriërs die een asielaanvraag hebben lopen.

"De politieke situatie in Syrië is de afgelopen dagen fundamenteel en vooral snel veranderd", verklaarde het ministerie, dat de nieuwe situatie analyseert.

Meer uit Buitenland

Iran: voortgang in gesprekken VS, maar akkoord nog niet in zicht

TEHERAN (ANP) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat op veel punten in de onderhandelingen met de Verenigde Staten voortgang is gemaakt. Toch betekent dat volgens Teheran niet dat Iran daarmee ook dicht bij het tekenen van een akkoord met de Amerikanen is. Een verandering in de positie van de Amerikanen zou een handtekening in de weg staan, aldus de woordvoerder.

47 minuten geleden
Iraanse onderhandelaar Qalibaf opnieuw parlementsvoorzitter

TEHERAN (ANP) - Mohammad Bagher Qalibaf is opnieuw benoemd tot voorzitter van het Iraanse parlement. Daartoe heeft het parlement besloten, meldt persbureau Fars. Naast parlementsvoorzitter is Qalibaf een belangrijke Iraanse onderhandelaar in de vredesgesprekken met de Verenigde Staten en bemiddelaar Pakistan.

1 uur geleden
Israël draagt Libanezen in zuiden op veilig onderkomen te zoeken

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft de evacuatie bevolen van de inwoners van tien plaatsen in het zuiden van Libanon, in de regio's Nabatieh en Jezzine. "In het licht van de schendingen van de afspraken van het bestand door de terreurorganisatie Hezbollah, ziet de Israëlische krijgsmacht zich gedwongen met geweld op te treden. Het doel is niet jullie te schaden", aldus legerzegsman Avichay Adraee tegen de inwoners van het gebied.

1 uur geleden
Jaarlijkse hadj-pelgrimstocht begonnen in Mekka

MEKKA (ANP/AFP) - In het Saudische Mekka is de hadj begonnen, de jaarlijkse pelgrimstocht die moslims geacht worden minimaal eens in hun leven te maken. In het nabijgelegen Mina zijn daartoe miljoenen tenten opgebouwd, om de vele pelgrims op te vangen. Meer dan anderhalf miljoen gelovigen zouden al zijn gearriveerd.

1 uur geleden
Rubio: deal met Iran is ook maandag nog mogelijk

NEW DELHI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, bestaat er nog steeds een kans dat er maandag een deal wordt gesloten tussen de Verenigde Staten en Iran.

3 uur geleden
Grote raketaanval op energievoorzieningen in Belgorod

BELGOROD (ANP/RTR) - Bij een grote raketaanval op de Russische regio Belgorod werd energie-infrastructuur beschadigd. Dat meldt het Russische persbureau Interfax op basis van de lokale autoriteiten. Onder meer de stad Belgorod, vlak bij de grens met Oekraïne, werd getroffen.

3 uur geleden
Olieprijzen dalen met meer dan 5 procent door hoop op Irandeal

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn met meer dan 5 procent gedaald door de hoop op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran om uiteindelijk de oorlog te beëindigen. Ook gingen de Aziatische markten licht omhoog.

6 uur geleden