Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oostenrijk stopt Syrische asielaanvragen, bereidt terugkeer voor

Oostenrijk stopt Syrische asielaanvragen, bereidt terugkeer voor

WENEN (ANP/AFP) - Oostenrijk schort alle Syrische asielaanvragen op, nu het regime van Bashar al-Assad is gevallen. Ook wil het land de terugkeer van Syrische asielzoekers gaan voorbereiden, maakte de regering maandag bekend.

De conservatieve kanselier Karl Nehammer heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken opgedragen "alle lopende Syrische asielaanvragen op te schorten en om alle asielaanvragen opnieuw te bekijken." De minister van Binnenlandse Zaken Gerhard Karner zei dat hij zijn ministerie heeft opgedragen "om een ordelijk repatriërings- en deportatieprogramma naar Syrië voor te bereiden." Gezinshereniging, waardoor Syriërs in Oostenrijk familieleden naar het land kunnen halen, zal ook worden opgeschort.

In Oostenrijk leven ongeveer 100.000 Syriërs, van wie duizenden nog wachten op goedkeuring van hun asielaanvraag. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken treft dit besluit ruim 7300 Syriërs die een asielaanvraag hebben lopen.

"De politieke situatie in Syrië is de afgelopen dagen fundamenteel en vooral snel veranderd", verklaarde het ministerie, dat de nieuwe situatie analyseert.

Meer uit Buitenland

FT: versnelde toetreding Oekraïne tot EU onderdeel vredesplan

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne kan uiterlijk op 1 januari 2027 toetreden tot de Europese Unie, staat volgens bronnen in het recentste ontwerp van een vredesvoorstel voor Oekraïne. De regels voor EU-toetreding zouden daar speciaal voor worden aangepast, meldden bronnen die op de hoogte zijn van de inhoud van het document aan de Financial Times. Er wordt momenteel druk onderhandeld over een vredesplan, maar de inhoud ervan is niet bekend.

25 minuten geleden
Nummer twee NAVO: hulp Kyiv kan niet enkel van Noord-Europa komen

DEN HAAG (ANP) - Ook niet-Noord-Europese landen moeten over de brug komen met steun voor Oekraïne, vindt de nummer twee van de NAVO, Radmila Sjekerinska. Oekraïne kan het niet af met enkel de hulp van Nederland en wat andere vooral Noord-Europese landen, zegt de plaatsvervanger van NAVO-chef Mark Rutte.

48 minuten geleden
Kremlin: alleen bestand bij vertrek Oekraïens leger uit Donbas

MOSKOU (ANP/RTR) - Kremlin-topadviseur Joeri Oesjakov zegt dat een bestand in Oekraïne alleen mogelijk is na het vertrek van Oekraïense troepen uit de Donbas, bericht de Russische krant Kommersant. Dit gebied in Oost-Oekraïne behoort volgens hem volledig bij Rusland.

2 uur geleden
CNN: VS overwegen zwaarste waarschuwing voor coronavaccins

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse voedsel- en medicijnwaakhond FDA overweegt coronavaccins te voorzien van een zogenoemde 'black box'-waarschuwing. Dat schrijft CNN op basis van ingewijden. Die meest prangende waarschuwing in het arsenaal van de FDA moet waarschuwen voor de gevolgen van medicatie waarvan de nadelen wellicht niet opwegen tegen de voordelen, zoals mogelijk levensbedreigende middelen.

3 uur geleden
Doden en gewonden door noodweer in Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Door een storm in Gaza zijn zeker dertien doden en meerdere gewonden gevallen. Een deel van hen kwam om door instortende gebouwen en ten minste drie kinderen zijn overleden door onderkoeling, meldt het Palestijnse persbureau WAFA.

4 uur geleden
Onderzoek naar brand Hongkong binnen negen maanden afgerond

HONGKONG (ANP/RTR) - De Hongkongse regering streeft ernaar het onafhankelijke onderzoek naar de dodelijke brand in de miljoenenstad binnen negen maanden af te ronden, zegt leider John Lee. De brand van eind november kostte zeker 160 mensen het leven.

6 uur geleden
Aardbeving met kracht van 6.7 treft noorden van Japan

HACHINOHE (ANP/AFP) - Het noorden van Japan is opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 6.7, meldt het Japanse meteorologische agentschap. Er was een tsunamiwaarschuwing van kracht, maar die werd later ingetrokken.

8 uur geleden