Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oostenrijk naar EU-hof na soloactie minister om natuurherstelwet

Oostenrijk naar EU-hof na soloactie minister om natuurherstelwet

WENEN (ANP) - Oostenrijk stapt naar de Europese rechter om de maandag aangenomen natuurherstelwet te laten intrekken. De Oostenrijkse milieuminister die de wet aan een meerderheid hielp, sprak volgens bondskanselier Karl Nehammer niet namens Oostenrijk. Ze zou daarmee "niet volgens de grondwet" hebben gehandeld.

De groene milieuminister Leonore Gewessler "vertegenwoordigt de binnenlandse wil niet", zegt de conservatieve Nehammer. De deelstaten van het federale Oostenrijk steunden de natuurherstelwet niet, waardoor het land zich lang wilde onthouden van stemming. Gewessler raadpleegde juristen, bedacht zich en stemde maandag toch voor. Daardoor is de wet onverwacht alsnog goedgekeurd en kan die komende zomer ingaan.

"Oostenrijk zal een verzoek tot nietigheidsverklaring indienen bij het Europees Hof van Justitie", aldus Nehammer. "De grondwet geldt ook voor klimaatbeschermers. Niemand staat boven de wet."

Meer uit Buitenland

Krijgsmacht Venezuela steunt Rodríguez als interim-leider

CARACAS (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Venezolaanse krijgsmacht erkent Delcy Rodríguez als interim-leider van haar land. Minister van Defensie Vladimir Padrino sprak op televisie steun uit voor een besluit van het hooggerechtshof om haar in die rol te benoemen.

1 uur geleden
Tientallen gewonden na brand in bar Zwitserland naar buitenland

BERN (ANP) - Tientallen gewonden van de brand in het Zwitserse Crans-Montana zijn voor behandeling overgebracht naar andere landen. Ze gingen naar gespecialiseerde klinieken in België, Duitsland, Frankrijk en Italië, bericht omroep SRF.

1 uur geleden
Honderden betogen tegen inval Venezuela bij VS-ambassade Brussel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Ruim vierhonderd actievoerders hebben bij de Amerikaanse ambassade in Brussel gedemonstreerd tegen de Amerikaanse inval in Venezuela van zaterdag en de "illegale ontvoering" van staatshoofd Nicolás Maduro. Het protest was een initiatief van onder meer de organisaties Intal Globalize Solidarity en Vrede vzw.

2 uur geleden
Minister VS ziet meerdere drukmiddelen in Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zien onder meer het blokkeren van de oliehandel als een manier om de komende tijd "enorme" druk uit te oefenen op Venezuela. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tegen het programma Face the Nation.

2 uur geleden
Venezuela ontwaakt zondag in 'shock', rijen voor benzine en eten

BARQUISIMETO (ANP) - De Venezolaanse bevolking verkeert zondagochtend nog steeds in een staat van "shock" volgens verschillende ooggetuigen in de Venezolaanse stad Barquisimeto. Het is zeer rustig op straat. Voor benzinepompen en winkels met etenswaren vormen zich in de grote steden al minder rijen dan zaterdag.

4 uur geleden
Netanyahu ziet na protesten mogelijk keerpunt in Iran

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu ziet in de protesten in Iran een mogelijk keerpunt. "Het is heel goed mogelijk dat we een moment hebben bereikt waarop het Iraanse volk zijn lot in eigen handen neemt", verklaarde hij volgens zijn kantoor.

4 uur geleden
Weer minder asielaanvragen in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Steeds minder mensen vragen asiel aan in Duitsland. Het ging volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken om ruim 113.000 nieuwe asielaanvragen in 2025, veel minder dan een jaar eerder. Toen betrof het bijna 230.000 aanvragen en in 2023 circa 329.000.

5 uur geleden