Oostenrijk meldt lagere toename nieuwe coronagevallen
WENEN (ANP/DPA) - De strijd tegen de verspreiding van het nieuwe coronavirus begint zijn vruchten af te werpen in Oostenrijk. Het aantal bevestigde nieuwe infecties is tussen zaterdag en zondag met slechts 15 procent of 430 gevallen toegenomen tot een totaal van 3244 infecties, zei minister van Volksgezondheid Rudolf Anschober.
Voor het begin van de ingrijpende uitgaansbeperkingen was er een piek van 40 procent nieuwe besmettingsgevallen op één dag bereikt. In Oostenrijk zijn tot nu zestien mensen overleden aan het virus.
Anschober: "Dus de maatregelen die we nemen beginnen effect te krijgen. De ontwikkeling van het aantal coronazieken moet echter blijven afnemen, de stijgingen zijn nog veel te hoog."
Winkels gesloten
Hij voegde toe: "We zijn op de goede weg. Maar ik waarschuw dat we niet kunnen verslappen. Iedereen moet zich houden aan de genomen maatregelen om de curve verder af te vlakken. Alleen op deze manier kunnen we deze crisis samen overwinnen en de groeicijfers drastisch verlagen."
In de strijd tegen de coronaviruspandemie zijn in Oostenrijk alle winkels, behalve supermarkten, drogisterijen en apotheken tot 13 april gesloten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Voor het Correspondents' Dinner zaterdag in Washington gold niet de hoogste beveiligingsstatus die normaal bij zulke bijeenkomsten wordt afgegeven. Dat schrijft The Washington Post op gezag van anonieme overheidsfunctionarissen.
1 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - Een schip dat bultrug Timmy moet redden, is onderweg naar de plek waar de walvis nog steeds is gestrand, nabij het eiland Poel voor de Duitse Oostzeekust.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.
6 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.
7 uur geledenSYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.
7 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.
9 uur geleden