Oostenrijk meldt lagere toename nieuwe coronagevallen
WENEN (ANP/DPA) - De strijd tegen de verspreiding van het nieuwe coronavirus begint zijn vruchten af te werpen in Oostenrijk. Het aantal bevestigde nieuwe infecties is tussen zaterdag en zondag met slechts 15 procent of 430 gevallen toegenomen tot een totaal van 3244 infecties, zei minister van Volksgezondheid Rudolf Anschober.
Voor het begin van de ingrijpende uitgaansbeperkingen was er een piek van 40 procent nieuwe besmettingsgevallen op één dag bereikt. In Oostenrijk zijn tot nu zestien mensen overleden aan het virus.
Anschober: "Dus de maatregelen die we nemen beginnen effect te krijgen. De ontwikkeling van het aantal coronazieken moet echter blijven afnemen, de stijgingen zijn nog veel te hoog."
Winkels gesloten
Hij voegde toe: "We zijn op de goede weg. Maar ik waarschuw dat we niet kunnen verslappen. Iedereen moet zich houden aan de genomen maatregelen om de curve verder af te vlakken. Alleen op deze manier kunnen we deze crisis samen overwinnen en de groeicijfers drastisch verlagen."
In de strijd tegen de coronaviruspandemie zijn in Oostenrijk alle winkels, behalve supermarkten, drogisterijen en apotheken tot 13 april gesloten.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Burgemeester Zohran Mamdani heeft zondag de jaarlijkse Israel Day Parade in New York geboycot. Mamdani is de eerste burgemeester van de Amerikaanse stad die niet deelneemt aan de jaarlijkse mars.
49 minuten geledenMETZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.
2 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.
5 uur geledenBEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.
9 uur geledenVALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.
10 uur geleden