Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oostenrijk meldt lagere toename nieuwe coronagevallen

Oostenrijk meldt lagere toename nieuwe coronagevallen

WENEN (ANP/DPA) - De strijd tegen de verspreiding van het nieuwe coronavirus begint zijn vruchten af ​​te werpen in Oostenrijk. Het aantal bevestigde nieuwe infecties is tussen zaterdag en zondag met slechts 15 procent of 430 gevallen toegenomen tot een totaal van 3244 infecties, zei minister van Volksgezondheid Rudolf Anschober.

Voor het begin van de ingrijpende uitgaansbeperkingen was er een piek van 40 procent nieuwe besmettingsgevallen op één dag bereikt. In Oostenrijk zijn tot nu zestien mensen overleden aan het virus.

Anschober: "Dus de maatregelen die we nemen beginnen effect te krijgen. De ontwikkeling van het aantal coronazieken moet echter blijven afnemen, de stijgingen zijn nog veel te hoog."

Winkels gesloten

Hij voegde toe: "We zijn op de goede weg. Maar ik waarschuw dat we niet kunnen verslappen. Iedereen moet zich houden aan de genomen maatregelen om de curve verder af te vlakken. Alleen op deze manier kunnen we deze crisis samen overwinnen en de groeicijfers drastisch verlagen."

In de strijd tegen de coronaviruspandemie zijn in Oostenrijk alle winkels, behalve supermarkten, drogisterijen en apotheken tot 13 april gesloten.

Meer uit Buitenland

Paus Leo houdt eerste mis in Sixtijnse Kapel

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - De nieuwe paus Leo heeft in de Sixtijnse Kapel zijn eerste mis gehouden. Hij ging voor in het gebed voor alle kardinalen, die hem donderdag in diezelfde zaal kozen als leider van de Rooms-Katholieke Kerk.

13 minuten geleden
Europese leiders: ook Trump wil eerst deelname Moskou aan bestand

OSLO (ANP) - Ook de Verenigde Staten vinden nu dat er een staakt-het-vuren moet komen voor het overleg over het beëindigen van de oorlog van Rusland tegen Oekraïne verder kan, zeggen Noord-Europese leiders. Bovendien zouden de VS volgens hen bereid zijn tot sancties als Moskou niet instemt met een staakt-het-vuren. Oekraïne zegt al langer dat er pas te onderhandelen valt als Rusland akkoord gaat met het Amerikaanse plan voor een dertigdaags bestand.

28 minuten geleden
VS melden nieuw mechanisme voor hulpverlening Gaza, zonder Israël

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Mike Huckabee, de Amerikaanse ambassadeur in Israël, meldt dat er een nieuw mechanisme komt om humanitaire hulp te verlenen in de Gazastrook. Israël, dat al ruim twee maanden alle noodhulp blokkeert, zal geen rol spelen bij de leveringen, maar wel bij de veiligheid in het gebied. Ook Hamas zou buiten de regeling worden gehouden.

30 minuten geleden
Rusland toont voor het eerst drones op militaire parade

MOSKOU (ANP) - Rusland heeft drones getoond tijdens de militaire parade in Moskou, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het is volgens Russische staatsmedia voor het eerst dat dergelijke technologie op deze manier is gepresenteerd.

1 uur geleden
Rusland viert overwinning in WOII met militaire parade in Moskou

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland viert dat tachtig jaar geleden nazi-Duitsland werd verslagen in de Tweede Wereldoorlog. Net als voorgaande jaren vindt de grootste militaire parade plaats in Moskou. Die optocht is inmiddels bezig in het bijzijn van president Vladimir Poetin en buitenlandse leiders.

2 uur geleden
Oekraïne ontmantelt spionnennetwerk van Hongaarse staat

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense veiligheidsdienst zegt een spionnennetwerk te hebben ontmanteld dat werd aangestuurd door de Hongaarse staat, een lidstaat van de Europese Unie. De geheim agenten zouden in het zuidwesten van het land informatie hebben verzameld over de Oekraïense defensie.

2 uur geleden
Slachtoffers seksueel misbruik 'bezorgd' na benoeming paus Leo

ROME (ANP) - SNAP, een organisatie voor slachtoffers van seksueel misbruik in de kerk, heeft "bezorgd" gereageerd op de benoeming van Robert Prevost als paus. Volgens de organisatie heeft Prevost, die nu de naam Leo XIV heeft aangenomen, te slap opgetreden tegen misbruik.

3 uur geleden