Oostenrijk meldt lagere toename nieuwe coronagevallen
WENEN (ANP/DPA) - De strijd tegen de verspreiding van het nieuwe coronavirus begint zijn vruchten af te werpen in Oostenrijk. Het aantal bevestigde nieuwe infecties is tussen zaterdag en zondag met slechts 15 procent of 430 gevallen toegenomen tot een totaal van 3244 infecties, zei minister van Volksgezondheid Rudolf Anschober.
Voor het begin van de ingrijpende uitgaansbeperkingen was er een piek van 40 procent nieuwe besmettingsgevallen op één dag bereikt. In Oostenrijk zijn tot nu zestien mensen overleden aan het virus.
Anschober: "Dus de maatregelen die we nemen beginnen effect te krijgen. De ontwikkeling van het aantal coronazieken moet echter blijven afnemen, de stijgingen zijn nog veel te hoog."
Winkels gesloten
Hij voegde toe: "We zijn op de goede weg. Maar ik waarschuw dat we niet kunnen verslappen. Iedereen moet zich houden aan de genomen maatregelen om de curve verder af te vlakken. Alleen op deze manier kunnen we deze crisis samen overwinnen en de groeicijfers drastisch verlagen."
In de strijd tegen de coronaviruspandemie zijn in Oostenrijk alle winkels, behalve supermarkten, drogisterijen en apotheken tot 13 april gesloten.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
8 minuten geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt vast aan zijn maritieme blokkade van Iran. Dat meldt hij op sociale media nadat Iran had aangekondigd dat commerciële schepen weer door de Straat van Hormuz kunnen varen. Trump schrijft dat de blokkade van kracht blijft tot de "transactie" met Iran voor "100 procent" is voltooid.
36 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgetogen gereageerd op de aankondiging van Iran over het openen van de Straat van Hormuz. Hij deed dat in een bericht op zijn platform Truth Social.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran opent volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gedurende het bestand de Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart. Iran had de straat afgesloten voor schepen van vijandelijke staten.
1 uur geledenWISMAR (ANP) - De Duitse organisatoren van de reddingsactie voor walvis Timmy blijven hoop houden dat het dier bevrijd kan worden. De bultrug heeft "een reële kans om daar weg te komen", zei dierenarts Janine Bahr-van Gemmert tijdens een persconferentie.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer is naar eigen zeggen "verbijsterd" dat hij destijds niet voldoende is ingelicht over Peter Mandelson, die hij in 2024 ambassadeur in Washington maakte. "Dat me niet is gezegd dat Mandelson de veiligheidscheck niet was doorgekomen voor hij werd benoemd, is verbijsterend", aldus de premier. "En niet alleen werd mij niks gezegd, geen enkele minister werd op de hoogte gesteld en daar ben ik woedend over", aldus Starmer.
3 uur geleden