Oostenrijk meldt eerste coronadode
WENEN (ANP) - Een eerste patiënt is in Oostenrijk overleden aan de gevolgen van het coronavirus. Dat heeft de medische crisisstaf van de hoofdstad Wenen donderdag bekendgemaakt.
Het gaat om een 69-jarige man die eerder was teruggekeerd uit Italië en die ook al andere medische klachten had. Hij bezweek in een ziekenhuis in Wenen. Oostenrijk heeft tot nu toe 302 besmettingen vastgesteld.
Het land kondigde eerder deze week aan zijn grens met Italië te zullen sluiten voor mensen uit dat land. Alleen met een doktersverklaring worden mensen dan nog toegelaten.
Meer uit Buitenland
BRASÍLIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaat Flávio Bolsonaro heeft dinsdag bij de kiesrechtbank een verzoek ingediend om de kandidatuur van zijn rivaal, president Luiz Inácio 'Lula' da Silva, ongeldig te laten verklaren. Aanleiding voor zijn verzoek is vermeende illegale propaganda die via een WhatsApp-account van de overheid zou zijn verspreid.
9 minuten geledenLAHORE (ANP) - Pakistan heeft een man gearresteerd die ervan wordt beschuldigd een online netwerk voor vervalste postzegels en verzendlabels te hebben opgezet. Volgens Amerikaanse aanklagers heeft dit de Amerikaanse postdienst USPS een verlies van meer dan 126 miljoen dollar toegebracht, meldt onder meer The Washington Post.
25 minuten geledenOSLO (ANP/AFP) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff heeft woensdag een ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin in Moskou, meldt persbureau AFP op gezag van een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Jared Kushner, schoonzoon van president Donald Trump, neemt via een videoverbinding deel aan het gesprek.
2 uur geledenOUAGADOUGOU (ANP/AFP) - De militaire junta in Burkina Faso heeft de doodstraf weer ingevoerd. De onverkozen regering stemde unaniem voor de maatregel, die juist in 2018 was afgeschaft.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met de Russische president Vladimir Poetin gesproken over de vrijlating van Stephan Hubbard, die al ruim vier jaar vastzit in Rusland. Dit zei Trump tegen journalisten bij het Witte Huis.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - Het Poolse parlement heeft gestemd voor het versoepelen van de zeer strenge abortuswetten in het land. Daardoor moet het onder meer niet meer strafbaar worden om vrouwen te helpen die hun zwangerschap afbreken. Maar de verwachting is dat de conservatief-nationalistische president van Polen zijn veto zal gebruiken om de versoepeling te blokkeren.
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn in Gaza omgekomen na Israëlische aanvallen op verschillende locaties. Dit melden de Palestijnse burgerbescherming en verschillende ziekenhuizen.
7 uur geleden