Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oostenrijk komt met regeling voor hulp bij euthanasie

Oostenrijk komt met regeling voor hulp bij euthanasie

WENEN (ANP/DPA) - De Oostenrijkse regering heeft een wetsvoorstel ingediend dat het mogelijk maakt om ongeneeslijk of langdurig ernstig zieken te helpen met euthanasie. Vanaf volgend jaar kunnen zij zelf in de apotheek een dodelijk middel kopen of iemand machtigen om dat voor hen te doen.

Ze hebben hiervoor een zogeheten stervensbeschikking nodig, die ze kunnen krijgen na consultatie van twee artsen. Als die akkoord zijn, wordt na een termijn van twaalf weken de beschikking gegeven. Op vertoon hiervan kunnen ze in de apotheek het dodelijke middel krijgen. Als ze niet zelf naar de apotheek kunnen, kunnen ze in de beschikking iemand aanwijzen die voor hen gaat. Ze moeten het middel echter wel zelfstandig kunnen innemen. Minderjarigen kunnen geen stervensbeschikking krijgen.

De regering stond onder grote druk om een regeling te treffen, omdat de hoogste rechters in 2020 hebben bepaald dat het verbod op hulp bij zelfdoding eind dit jaar vervalt. Artsen en religieuze organisaties hadden er daarom bij de regering op aangedrongen regels op te stellen. De regering stelt ook geld beschikbaar om de palliatieve en hospicezorg uit te bouwen.

Meer uit Buitenland

Khamenei en Qalibaf bespreken ontwikkelingen VS-oorlog

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei heeft de parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Qalibaf ontmoet en de ontwikkelingen in de oorlog met de Verenigde Staten en Israël besproken. Dit meldde de Iraanse staatsomroep IRIB.

1 uur geleden
Spaanse regering boos na uitspraken Milei over 'dictator' Sánchez

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse regering heeft verontwaardigd gereageerd op de uitspraken die de Argentijnse president Javier Milei tijdens zijn bezoek aan Madrid heeft gedaan. Hij noemde de Spaanse premier Pedro Sánchez onder meer een "dictator" en riep de Spanjaarden op om hem weg te stemmen bij de verkiezingen van volgende maand. Het Spaanse ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt deze "inmenging" van Milei.

1 uur geleden
Netanyahu: dreiging elimineren kan alleen door omverwerpen Iran

DIMONA (ANP/AFP) - De enige manier waarop de dreiging vanuit Iran weggenomen kan worden is door het regime ten val te brengen, heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gezegd. Hij zei deze opdracht ook te hebben gegeven aan de Israëlische krijgsmacht en de geheime dienst Mossad.

2 uur geleden
Avondklok in Parijs opnieuw verlengd

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De politie in Parijs heeft aangekondigd de avondklok in delen van de stad te verlengen. Het is de derde opeenvolgende nacht met beperkende maatregelen. De avondklok geldt van woensdagavond 23.00 uur tot donderdagochtend 06.00 uur.

4 uur geleden
Griekse jongeren en docenten demonstreren voor beter onderwijs

ATHENE (ANP/RTR) - Duizenden demonstranten zijn in Griekenland de straat opgegaan om meer overheidsgeld voor onderwijs, betere onderwijsfaciliteiten en minder volle klaslokalen te eisen. Onder hen zijn scholieren, studenten en docenten.

5 uur geleden
Activisten: 90 vrijwilligers opgepakt bij Palestijnse olijfoogst

BETHLEHEM (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht heeft ongeveer negentig vrijwilligers opgepakt die Palestijnen hielpen met de olijvenoogst op de Westelijke Jordaanoever. Hun aanhouding wordt onder meer gemeld door Rabbis for Human Rights, een van de organisaties die betrokken was bij de actie.

6 uur geleden
Noord-Korea zegt propaganda-luidsprekers snel weer aan te zetten

PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea is van plan om zijn luidsprekers met propaganda langs de grens met Zuid-Korea weer aan te zetten. Er zijn ook militaire eenheden in "vuurpositie" gebracht, aldus Kim Yo-jong, de machtige zus van de leider Kim Jong-un.

7 uur geleden