Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oostenrijk grijpt in na uitbraak Zuid-Afrikaanse variant in Tirol

Oostenrijk grijpt in na uitbraak Zuid-Afrikaanse variant in Tirol

WENEN (ANP/DPA) - Een uitbraak van de Zuid-Afrikaanse coronavariant in Tirol zorgt in Oostenrijk voor onrust. De regering heeft een reiswaarschuwing afgegeven voor het onder wintersporters populaire gebied. Vakantiegangers die daar de afgelopen twee weken zijn geweest, krijgen het verzoek zich te laten testen.

De autoriteiten roepen mensen op de deelstaat zoveel mogelijk te mijden. "Al het mogelijke moet worden gedaan om te voorkomen dat deze mutaties zich verder kunnen verspreiden", zei bondskanselier Sebastian Kurz. Ook worden mensen opgeroepen om zich te laten testen voordat ze vanuit Tirol naar andere delen van het land reizen.

Experts zeggen dat in het gebied bijna driehonderd gevallen van de Zuid-Afrikaanse coronavariant zijn vastgesteld. Die mutatie wordt gezien als besmettelijker en is mogelijk ook beter bestand tegen sommige vaccins. Zuid-Afrika maakte zondag bekend dat het voorlopig niet vaccineert met het coronavaccin van AstraZeneca omdat het minder effectief zou zijn tegen de nieuwe variant.

Een prominente viroloog had vorige week voorgesteld Tirol een maand op slot te doen. Dorothee von Laer stelde dat de regionale autoriteiten niet snel genoeg optraden. Ze waarschuwde voor een "tweede Ischgl", een verwijzing naar het skioord waar vorig jaar duizenden toeristen besmet geraakt zouden zijn met het coronavirus.

Meer uit Buitenland

NAVO oefent voor het eerst met Servië

BRUSSEL (ANP) - De NAVO houdt voor het eerst een militaire oefening met Servië. De verstandhouding tussen het bondgenootschap en een van de weinige Europese landen die nog niet bij de NAVO of de EU horen is vaak moeizaam. Tijdens de Kosovo-oorlog in 1999 bombardeerde de NAVO Servië.

1 uur geleden
Vier mensen die optreden Israël verstoorden uit zaal gezet

WENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.

9 uur geleden
Israël en favorieten plaatsen zich voor songfestivalfinale

WENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.

10 uur geleden
Golden Dome-project van Trump kost 1,2 biljoen dollar

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.

11 uur geleden
Peter Jackson krijgt op openingsavond Cannes ere-Palm voor oeuvre

CANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.

11 uur geleden
Reuters: Saudi-Arabië voerde geheime aanvallen uit op Iran

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.

12 uur geleden
VK wil met mijnrobots en straaljagers helpen in Straat van Hormuz

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.

13 uur geleden