Oostenrijk gaat coronamaatregelen verder versoepelen
WENEN (ANP/RTR/DPA) - Oostenrijk gaat zijn coronamaatregelen verder versoepelen. Zo wordt het mogelijk om met maximaal tien mensen bij elkaar te komen. Dat heeft de minister van Volksgezondheid Rudolf Anschober dinsdag gezegd.
De maatregelen, die onder meer inhouden dat mensen slechts om een beperkt aantal redenen hun huis mogen verlaten, waaronder winkelen of lichaamsbeweging, lopen op 30 april af. Anschober zei op een persconferentie dat het niet nodig is om ze te verlengen.
Minister van Toerisme Elisabeth Köstinger zei dinsdag dat hotels en andere logementen vanaf 29 mei weer open mogen vanwege het succesvolle indammen van de coronacrisis in het land. De hotels waren eind maart bij regeringsbesluit gesloten. In de dagen daarvoor waren er nauwelijks toeristen vanwege de wereldwijde reisbeperkingen.
Nieuwe infecties
Oostenrijk kondigde vorige week dinsdag al aan dat vanaf 15 mei de restaurants en cafés weer open mogen. Eerder mochten veel kleine winkels, doe-het-zelfzaken en tuincentra na wekenlange sluiting de deuren weer openen. Begin mei gaan de scholen geleidelijk weer beginnen, en gaan grotere winkels en kappers weer open. Wel geldt de plicht mond- en neus te bedekken in bijvoorbeeld supermarkten en het openbaar vervoer.
Op dit moment is het aantal nieuwe infecties in Oostenrijk minder dan honderd per dag.
Meer uit Buitenland
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
7 minuten geledenKYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.
9 minuten geledenLUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran de VS niet kan "chanteren" door de Straat van Hormuz opnieuw af te sluiten. Hij zei ook dat de landen nog steeds met elkaar in gesprek zijn.
3 uur geleden