Oostenrijk en Slowakije verspreiden hulpmiddelen via EU
BRUSSEL (ANP) - Slowakije stuurt een partij mondmaskers en desinfecterende vloeistof naar Italië en Oostenrijk stelt handschoenen en desinfecterende middelen beschikbaar aan Kroatië. Dat gebeurt na verzoeken om steun via het EU-mechanisme voor civiele bescherming. De Europese Commissie verzorgt de coördinatie en betaalt een groot deel van de leveringskosten.
Oostenrijk stuurt ook handschoenen en andere hulpmiddelen naar Bosnië en Herzegovina, Noord-Macedonië, Montenegro en Moldavië. Het alpenland verspreidt ook dekens, matrassen en tenten voor migranten in Servië. EU-commissaris Janez Lenarčič (Crisismanagement) prijst Slowakije en Oostenrijk voor hun solidariteit.
De Europese Commissie wijst erop dat Italië verscheidene aanbiedingen via het EU-mechanisme heeft gekregen, waaronder beschermingsmiddelen uit een reeks lidstaten en teams van dokters en verplegend personeel uit Noorwegen en Roemenië. Bovendien hebben landen als Duitsland en Oostenrijk patiënten uit Italië overgenomen.
Italië is een van de landen die het zwaarst zijn getroffen door het coronavirus. Commissievoorzitter Ursula von der Leyen bood het land vorige week excuses aan vanwege de trage reactie van Europa op de crisis in Italië.
Meer uit Buitenland
OUAGADOUGOU (ANP/AFP) - Burkina Faso, Mali en Niger zijn een tv-station gestart met steun van Rusland om de invloed van de westerse "imperialistische media" terug te dringen. Ze richten zich hiermee vooral tegen het Franse beleid en Franse media.
14 minuten geledenSEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea ziet een incident waarbij drie militairen gewond raakten als een schending van het bestand met buurland Noord-Korea. Dat verklaarde de Zuid-Koreaanse minister van Defensie Kang Shin-chul, die aangaf dat hij zich baseert op voorlopige onderzoeksresultaten.
20 minuten geledenBANGKOK (ANP/AFP) - In Bangkok zijn zeker vier mensen om het leven gekomen na ernstig noodweer. Zware regen leidde in de miljoenenstad tot overstromingen en dat heeft gevolgen voor 700.000 mensen, zeggen de autoriteiten.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De hulp aan 8,3 miljoen vluchtelingen en andere ontheemden is in gevaar door een "ernstig" gebrek aan financiering waar de vluchtelingenorganisatie van de Verenigde Naties UNHCR door geraakt wordt. In juli had de organisatie pas 32 procent binnen van de benodigde 8,5 miljard dollar voor dit jaar. Verdere kostenbesparende acties zijn volgens de VN-organisatie niet meer mogelijk.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - De schoonouders van een medewerker van The New York Times worden verdacht van moord op hem, melden buitenlandse media, waaronder de toonaangevende Amerikaanse krant zelf. De 40-jarige Jonathan McKinsey werkte als hoofd engineering bij de afdeling die verantwoordelijk is voor de interactieve spellen van The New York Times. Hij werd afgelopen zaterdag doodgeschoten op een parkeerplaats van een sportveld in het Amerikaanse Dublin, even ten oosten van San Francisco.
3 uur geledenARLINGTON (ANP/RTR) - Bij een ongeluk aan boord van het Amerikaanse vliegdekschip USS Eisenhower voor de kust van de Amerikaanse staat Virginia zijn maandagavond (lokale tijd) vier opvarenden gewond geraakt. De marine meldt in een bericht op X dat het misging tijdens de landing van een vliegtuig op het schip.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft in een interview met Fox News gezegd dat een "buitenlandse speler" betrokken was bij het incident op de Britse luchtmachtbasis afgelopen weekend. Groot-Brittannië heeft dit nog niet bevestigd. De antiterreurbrigade van de Britse politie liet maandag wel weten de betrokkenheid van een andere staat te onderzoeken.
4 uur geleden